VI Zjazd Polskiego Stowarzyszenia Psychologii Społecznej w Lublinie

 

W dniach 14-16 września 2009 r. odbył się VI Zjazd Polskiego Stowarzyszenia Psychologii Społecznej. Na miejsce spotkania psychologów został wybrany Lublin, a hasło przewodnie Zjazdu brzmiało Psychologia społeczna: teorie i badania.

 

Organizatorami były Instytuty Psychologii Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej oraz Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II. Honorowy Patronat nad zjazdem objęli: Marszałek Województwa Lubelskiego, Rektor UMCS oraz Rektor KUL. Swój udział zgłosiło 100 psychologów społecznych z różnych ośrodków badawczych w kraju. W Zjeździe brali również udział  goście z zagranicy, mianowicie Arie Kruglanski z Uniwersytetu w Maryland, Yair Bar-tal z Uniwersytetu w Tel Awiwie, a także Vadym Vasiutynskyi z Kijowskiego Uniwersytetu Narodowego im. Tarasa Szewczenki.

 

 

W trakcie tegorocznego Zjazdu pojawiła się nowa inicjatywa. Zostały zorganizowane warsztaty z zakresu statystycznej analizy danych przy użyciu programu SPSS. Najbardziej oblegany warsztat z zakresu analizy regresji poprowadziła Sylwia Bedyńska. Barnaba Danieluk przedstawił zastosowania analizy regresji logistycznej w badaniach eksperymentalnych. Trzeci warsztat Olega Gorbaniuka dotyczył testowania różnic w zakresie korelacji pomiędzy zmiennymi. Z kolei Piotr Radkiewicz zaprezentował wybrane przykłady zastosowania metodologii równań strukturalnych. Zapowiedziano kontynuację tego pomysłu na kolejnych zjazdach.

 

Jedną z wieczornych atrakcji była możliwość zwiedzania lubelskiej starówki z przewodnikiem oraz zejście do lubelskich podziemi, gdzie uczestnicy mogli bliżej zapoznać się z historią miasta. Bankiet w restauracji „Czarcia łapa” na tyle zintegrował uczestników, że psychologowie-muzycy Andrzej Sękowski i Mirosław Kofta zechcieli improwizować na fortepianie.

 

Z naszego Instytutu w przygotowania czynnie włączyli się: Wacław Bąk, Agata Błachnio, Mariola Łaguna, Aneta Przepiórka i Michał Wiechetek.

Autor: Agata Błachnio
Ostatnia aktualizacja: 25.09.2009, godz. 13:07 - Agata Błachnio