Unikalne studia,
zintegrowane i praktyczne
Studia kierowane są do osób realizujących się w przestrzeni społecznej i międzykulturowej, rozumiejących potrzeby innych – spoza własnego środowiska – i wykazujących chęć niesienia pomocy potrzebującym, m.in. uchodźcom, docierającym do Europy, jak też poszkodowanym w ich środowiskach oraz obozach przejściowych, także ofiarom klęsk naturalnych i kryzysów humanitarnych.
Specjalistyczne przygotowanie absolwentów kierunku antropologii w ramach międzykulturowego zarządzania (intercultural management) oraz pośrednictwa (intercultural brokering) dostarcza narzędzi do pracy w różnych instytucjach: komercyjnych (w obszarach kontaktów międzynarodowych), jak i non-profit.
Kierunek kształtuje postawy otwartości na bogactwo społeczności pozazachodnich, jak i zachodnich, motywowane powołaniem do niesienia pomocy, organizowania życia społecznego w oparciu o podstawowe prawa człowieka i narodów.
Studenci antropologii stosowanej realizują praktyki i staże w korelacji z instytucjami światowymi i polskimi podejmującymi międzynarodową działalność charytatywną.
Ostatnia aktualizacja: 16.03.2020, godz. 12:29 - Anna Szałek