Dyrektor INoS powołany do Kapituły Nagrody FENIKS
Zarząd Stowarzyszenia Wydawców Katolickich powołał Księdza Profesora Piotra Wiśniewskiego na jurora Kapituły Nagrody Stowarzyszenia Wydawców Katolickich FENIKS.
Celem konkursu o nagrodę FENIKS jest promowanie i wyróżnianie wartościowych publikacji, które traktują o katolicyzmie lub przez swą wymowę pozytywnie ukazują wartości chrześcijańskie. Nagrody i wyróżnienia przyznaje Jury, które jest powoływane przez Zarząd Stowarzyszenia Wydawców Katolickich na okres trzech lat.
Dr Kinga Strycharz-Bogacz w Zespole doradczym ds. programu „Perły nauki”
Minister Edukacji i Nauki w dniu 30 sierpnia 2022 r. powołał p. dr Kingę Strycharz-Bogacz z Instytutu Nauk o Sztuce KUL do Zespołu doradczego ds. programu pod nazwą „Perły nauki”.
Czytaj dalej...Dyrektor INoS w Radzie Przemysłów Kreatywnych przy Prezydencie Miasta Lublin
Ks. prof. Piotr Wiśniewski, Dyrektor Instytutu Nauk o Sztuce w dniu 20 czerwca 2022 r. otrzymał nominację do Rady Przemysłów Kreatywnych przy Prezydencie Miasta Lublin. Rada jest organem opiniodawczo-doradczym Prezydenta Miasta Lublin w zakresie konsultowania spraw dotyczących przedsiębiorców z sektora przemysłów kreatywnych oraz jest uprawniona do podejmowania inicjatyw w zakresie rozwoju przedsiębiorców kreatywnych działających na terenie miasta Lublin.
27-28.06.2022 - Konferencja „Sztuka dworska”
Katedra Historii Sztuki Średniowiecznej i Nowożytnej KUL w dniach 27-28 czerwca 2022 r. organizuje konferencję Sztuka dworska. Konferencja, która odbędzie się w Kazimierzu Dolnym wpisuje się w cykl ogólnopolskich konferencji organizowanych od 22 lat przez historyków sztuki KUL.
11.05.2022 - Konferencja "Czy muzyka religijna kultywuje wartości chrześcijańskie w Europie?"
Katedra Badań nad Monodią i Polifonią Religijną w Instytucie Nauko Sztuce KUL w dniu 11 maja 2022 r. zorganizowała międzynarodową konferencję naukową pt. Czy muzyka religijna kultywuje wartości chrześcijańskie w Europie?
Czytaj dalej...Ks. prof. Wiśniewski w zespole ekspertów słowackiego uniwersytetu
Miło nam poinformować, że Ks. dr hab. Piotr Wiśniewski, prof. KUL został powołany przez Radę ds. Jakości Katolickiego Uniwersytetu w Ružomberku do zespołu ekspertów ds. oceny programów studiów Katolickiego Uniwersytetu w Ružomberku.
31.03.2022 - Panel absolwencki historyków sztuki
Kolegium Historii Sztuki KUL zaprasza na panel absolwencki historyków sztuki "Historia sztuki i co dalej”, który odbędzie w dniu 31.03.2022 r. o godz. 17.00.
29.03.2022 - Koncert muzyki sakralnej
Zapraszamy na koncert muzyki sakralnej w wykonaniu pedagogów Katolickiego Uniwersytetu w Ružomberku (Słowacja), którzy w ramach programu Erasmus+ będą gośćmi Instytutu Nauk o Sztuce.
Koncert odbędzie się w dniu 29 marca 2022 r. (wtorek) o godz. 12.00 w auli C-1031. WSTĘP WOLNY
24-25.02.2022 - Konferencja "Pięć zmysłów w sztukach wizualnych"
W dniach 24-25 lutego 2022 r., na platformie Teams, odbędzie się ogólnopolska interdyscyplinarna konferencja studencko-doktorancka "Pięć zmysłów w sztukach wizualnych". Tematyka konferencji koncentrować się będzie wokół różnego rodzaju dzieł sztuk wizualnych odwołujących się dosłownie, symbolicznie i alegorycznie do pięciu zmysłów.
Czytaj dalej...Rezultaty Grantu Narodowego Instytutu Muzyki i Tańca
Miło nam poinformować, że w Wydawnictwie KUL ukazały się publikacje ks. dra hab. Piotra Wiśniewskiego, prof. KUL oraz dra Andrzeja Gładysza, będące pokłosiem grantu uzyskanego w konkursie Muzyczny Ślad 2021, którego operatorem jest Narodowy Instytut Muzyki i Tańca. Publikacje można pobrać ze strony Repozytorium Instytucjonalnego KUL:
- ks. prof. Piotr Wiśniewski "Nieznany kodeks liturgiczno-muzyczny z Muzeum Archidiecezji Łódzkiej. Wstępny opis źródła i edycja melodii"
- dr Andrzej Gładysz "Simon Ferdinand Lechleitner, <Dialogus de Passione Christi Domini ex F>"