Solidarni z Paryżem
Oświadczenie Rektora KUL
W imieniu Społeczności Akademickiej KUL przekazuję wyrazy głębokiego współczucia wszystkim, którzy we wczorajszych zamachach terrorystycznych w Paryżu stracili najbliższych. Modlimy się za Ofiary tych ataków. Jednoczymy się w bólu z Francją. Solidaryzujemy ze wszystkimi dotkniętymi zamachami i ofiarnie ich wspierającymi.
ks. prof. Antoni Dębiński
Rektor KUL
Wirtualny Salon dla studentów oraz dla absolwentów "E-Campus do Francji" 16-27 XI 2015
Ambasada Francji w Polsce, Instytut Francuski w Polsce oraz Agencja Campus France organizują Salon Wirtualny on-line na stronie www.e-campusdofrancji.pl od 16 do 27 listopada 2015 r. Jesteś licealistą, studentem lub absolwentem? Poszukujesz pracy lub stażu? Planujesz swoją karierę lub studia? Ten Salon jest dla Ciebie!
Czytaj dalej...
Liste Goncourt : choix polonais, Kraków 24 X 2015
W sobotę 24 października br. w ramach Festiwalu Conrada w Krakowie (Pałac Pod Baranami, Rynek Główny 27) odbędzie się ogłoszenie laureata « Lista Goncourtów : polski wybór » 2015 i spotkanie z Davidem Foenkinosem, autorem książki Charlotte - zwycięzcą polskiej edycji konkursu z 2014 roku (prowadzenie: Jakub Kornhauser). Instytut Filologii Romańskiej KUL reprezentować będzie Małgorzata Goławska z Koła Naukowego Romanistów. Życzymy owocnych obrad!
Więcej informacji na stronie Académie Goncourt oraz Instytutu Francuskiego w Krakowie.
Ière Rencontre des Dix-Neuviémistes, « Le jeu dans tous ses états », Lublin, 8 X 2015
Katedra Kultur i Literatur Romańskich IFR KUL serdecznie zaprasza na konferencję naukową Ière Rencontre des Dix-Neuviémistes, której tematem będzie « Le jeu dans tous ses états ».
Zapraszamy do zapoznania się z programem konferencji.
Rozpoczęcie roku akademickiego 2015/2016
1 października 2015 r. o godz. 9.00 w Kościele Akademickim KUL ks. prof. Sławomir Nowosad odprawi Mszę św. na rozpoczęcie roku akademickiego 2015/2016. Po Mszy św. odbędą się spotkania organizacyjne studentów I lat studiów z władzami Wydziałów i Instytutów.
Spotkanie studentów I roku z Dziekanami Wydziału Nauk Humanistycznych:
Godz. 10.30, Aula im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego (Gmach Główny, I piętro, s. 150)
Spotkanie z Dyrektorem Instytutu:
Filologia romańska, studia I stopnia, godz. 11.30, s. CN-208
Filologia romańska, studia II stopnia, godz. 12.00, s. CN-208
Zajęcia dydaktyczne w dniu 1 października 2015 dla wszystkich roczników studiów odbywać się będą według rozkładów zajęć od godz. 15.00.
Nauczanie języków obcych na potrzeby rynku pracy, Lublin, 22-24 VI 2015
Instytut Filologii Romańskiej oraz Instytut Filologii Słowiańskiej zapraszają do udziału w konferencji organizowanej w ramach projektu współpracy ponadnarodowej „PWP – Kształcenie zawodowe na neofilologiach KUL na potrzeby rynku pracy” współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego, realizowanego w Katolickim Uniwersytecie Lubelskim przy współpracy z czterema partnerami zagranicznymi z Francji, Ukrainy i Rosji.
Strona konferencji: Nauczanie języków obcych na potrzeby rynku pracy
Zapraszamy do obejrzenia wywiadu przygotowanego przez TV KUL, a także reportażu w TVP Lublin.
Dzień Kariery Romanisty, Lublin, 6 V 2015
Instytut Filologii Romańskiej KUL zaprasza serdecznie 6 maja 2015 na drugą już edycję Dnia Kariery Romanisty, którego celem jest spotkanie studentów z ich potencjalnymi pracodawcami.
Do udziału w wydarzeniu zaproszeni są wszyscy studenci III roku studiów I stopnia oraz studenci I i II roku studiów II stopnia. W programie przewidziano wykłady przedstawicieli zaproszonych firm oraz rozmowy rekrutacyjne. Więcej...
Les émotions et les valeurs dans la communication, Lublin, 23-25 IV 2015
W dniach 23-25 kwietnia 2015 odbyła się w Lublinie konferencja Les émotions et les valeurs dans la communication współorganizowana przez Instytuty Filologii Romańskiej KUL i UMCS.
Warsztaty metodyczne dla nauczycieli i studentów, 21 IV 2015
We wtorek 21 kwietnia br. w godz. 16.00-18.00 w sali 412 GG odbędą się warsztaty metodyczne dla nauczycieli i studentów zainteresowanych nauczaniem języka francuskiego jako obcego dzieci w wieku od 2 do 6 lat i od 7 do 8 lat. Warsztaty poświęcone będą prezentacji metody „La Petite France" opracowanej dla dzieci uczących się języka francuskiego w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym.
Warsztaty poprowadzi autorka metody „La Petite France" Pani Agata Szumska.