17.06 Webinarium "Jaka polityka i jakie sąsiedztwo Unii Europejskiej?"
W czwartek, 17 czerwca 2021 r. w godz. 10.00 -11.30 odbędzie się webinarium zatytułowane "Jaka polityka i jakie sąsiedztwo Unii Europejskiej?", którego jednym ze współorganizatorów jest Instytut Nauk o Polityce i Administracji KUL.
W czasie webinarium podjęte zostaną tematy związane z:
-
-
-
-
-
-
- sytuacją państw wschodniego sąsiedztwa UE powstałych 30 lat temu po rozpadzie Związku Radzieckiego
- sytuacją państw Bałkanów Zachodnich powstałych w wyniku rozpadu Jugosławii 30 lat temu
- kształtem polityki wschodniej UE w dobie pandemii COVID-19
- zmianami zachodzącymi w otoczeniu państw wschodniego i południowego sąsiedztwa UE
- wpływem aktorów trzecich (Rosja, Turcja, Chiny itd.) na sytuację państw sąsiedztwa UE
-
-
-
-
-
Wydarzenie w formie online dobędzie się na platformie Zoom.
15.06 Webinarium "Przyszłość Europy: jak odpowiedzieć na wyzwania?"
"Przyszłość Europy: jak odpowiedzieć na wyzwania?" - to tytuł webinarium w ramach cyklu Seminariów Adenauera, które odbędzie się 15 czerwca 2021 r. o godz. 17.00. Będzie to kolejny wydarzenie poświęcone wyzwaniom stojącym przed Unią Europejską którego współorganizatorem wydarzenia jest Instytut Nauk o Polityce i Administracji KUL.
10.06 Workshop "Jaka przyszłość Europy? Wnioski organizacji pozarządowych woj. lubelskiego w ramach Konferencji o Przyszłości Europy"
10 czerwca 2021 roku odbędzie się konferencja w ramach cyklu Seminariów Adenauera, zatytułowany "Jaka przyszłość Europy? Wnioski organizacji pozarządowych woj. lubelskiego w ramach Konferencji o Przyszłości Europy". Wydarzenie w formie online rozpocznie się o godzinie 11.00. Jednym ze współorganizatorów jest Instytut Nauk o Polityce i Administracji.
Celem realizowanego przedsięwzięcia będą prognozy dotyczące przyszłości Europy z perspektywy przedstawicieli organizacji pozarządowych działających na terenie województwa lubelskiego, a także ocena działań Unii Europejskiej według priorytetów zdefiniowanych w 2019 r. Wnioski ze wspomnianego spotkania zostaną zaprezentowane na platformie FuturEU w formie raportu.
Link do spotkania (Meeting ID: 896 9198 9273).
7-8.06 Konferencja „Zadania podejmowane przez służby mundurowe w związku z pandemią COVID-19”
Instytut Nauk o Polityce i Administracji KUL wraz ze studentami z Koła Naukowego Bezpieczeństwa Narodowego KUL zapraszają na ogólnopolską konferencję naukową „Zadania podejmowane przez służby mundurowe w związku z pandemią COVID-19”, która odbędzie się w dn. 7-8 czerwca 2021 roku. Pierwszego dnia wydarzenia będzie miał miejsce panel ekspercki z przedstawicielami służb mundurowych, z kolei drugiego dnia panel studencki zatytułowany "Wyzwania dla bezpieczeństwa na kolejną dekadę XXI wieku". Początek konferencji o godz. 9.00. Wydarzenie w formie online na platformie MS Teams.
Prof. Marek Wierzbicki odznaczony Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski
Z radością informujemy, że prof. dr hab. Marek Wierzbicki z Katedry Systemów Politycznych i Komunikowania Międzynarodowego KUL został odznaczony przez Prezydenta RP Andrzeja Dudę Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski za wybitne zasługi w dokumentowaniu i upamiętnianiu prawdy o najnowszej historii Polski.
Serdecznie gratulujemy!
![]() |
![]() |
17.05 Debaty Dyplomatyczne WNS KUL
17 maja 2021 roku odbędzie się spotkanie online w ramach cyklu Debaty Dyplomatyczne WNS KUL. Tym razem gościem wydarzenia będzie Pan Piotr Majchrzak, Konsul Honorowy Austrii w Lublinie, który w ramach spotkania wygłosi wykład "Rola konsula honorowego w świetle praktyki".
Wydarzenie w formie online rozpocznie się o godz. 16.15 na platformie MS Teams.
11.05 Webinarium "30 lat Trójkąta Weimarskiego: bilans, szanse i wyzwania"
11 maja 2021r. obędzie się webinarium zatytułowane "30 lat Trójkąta Weimarskiego: bilans, szanse i wyzwania". Wydarzenie rozpocznie się o godz. 15.00. Współorganizatorem webinarium jest Instytut Nauk o Polityce i Administracji KUL.
Dostęp do wydarzenia(Passcode: US8mH8).
10.05 - Spotkanie z cyklu "Debaty Dyplomatyczne WNS KUL"
10 maja 2021 roku odbędzie się spotkanie online w ramach cyklu Debaty Dyplomatyczne WNS KUL. Tym razem gościem spotkania będzie Pani dr Alicja Zyguła, Wicekonsul Konsulatu Generalnego RP w Winnicy na Ukrainie. W ramach spotkania Pani wicekonsul wygłosi wykład "Funkcje konsula w świetle ustawodawstwa i praktyki".
Wydarzenie w formie online rozpocznie się o godz. 16.00 na platformie MS Teams.
Debaty Dyplomatyczne WNS KUL to cykl spotkań, których celem jest przybliżenie węzłowych wyzwań współczesnego świata i analiza możliwości działania różnych podmiotów zaangażowanych w te procesy. Jest to propozycja skierowana do szerokiego grona odbiorców: studentów, pracowników szkół wyższych, ekspertów oraz innych osób zainteresowanych tematyką stosunków międzynarodowych.
Organizatorem wydarzenia jest Instytut Nauk o Polityce i Administracji KUL.
29.04 Webinarium „NATO 2030: perspektywa Polski, Niemiec i USA"
W najbliższy czwartek, 29 kwietnia 2021 r. odbędzie się webinarium z cyklu Seminariów Konrada Adenauera zatytułowane „NATO 2030: perspektywa Polski, Niemiec i USA". Współorganizatorem wydarzenia jest Instytut Nauk o Polityce i Administracji KUL. Webinarium rozpocznie się o godzinie 11.00 na platformie Zoom. Dostęp do wydarzenia.
26.04 Seminarium naukowo-praktyczne "Rola kapelanów w służbach mundurowych"
Instytut Nauk Polityce i Administracji KUL zaprasza na seminarium naukowo-praktyczne zatytułowane "Rola kapelanów w służbach mundurowych". Wydarzenie w formie online odbędzie się 26 kwietnia 2021 r. o godz. 9.00. na platformie MS Teams.