"Świat wartości uczniów zdolnych" autorstwa B. Łubianki i A. Sękowskiego
autorstwa B. Łubianki i A. Sękowskiego.
Zapraszamy do lektury!
17 maja 2016
Michał Wiechetek nagrodzony
Michał Wiechetek wraz z pracownikami Uniwersytetu Medycznego w Lublinie zostali nagrodzeni za swoje badania podczas 5th European Conference on Religion, Spirituality and Health. W tym roku konferencja organizowana przez Research Institute for Spirituality and Health (Szwajcaria) odbywała się od 12 do 14 maja 2016 roku w Gdańsku. Podczas jej trwania uczestnicy mogli poznać wyniki najnowszych badań dotyczących związku pomiędzy religijnością/duchowością a zdrowiem oraz wysłuchać wielu intersujących wykładów plenarnych, przygotowanych przez jedne z najbardziej znaczących postaci zajmujących się tą problematyką. Wśród prelegentów znaleźli się m.in.: prof. Simon L. Dein (Wielka Brytania), prof. Julie Exline (USA), prof. Michael King (Wielka Brytania), prof. Harold G. Koenig (USA) i prof. Stefanie Monod (Szwajcaria).
16 maja 2016
AKTUALIA 2016
XXIII Konferencję Aktualności Psychologicznych AKTUALIA 2016 odbędzie się w dniach 26 – 27 kwietnia 2016 w budynku Centrum Transferu Wiedzy w sali CTW-302
AKTUALIA to sztandarowa cykliczna konferencja naukowa organizowana przez Koło Naukowe Studentów Psychologii KUL od ponad 20 lat. W tym roku poruszony zostanie temat szeroko rozumianych zagrożeń współczesnego świata. Zaproszeni Goście, którzy wystąpią pierwszego dnia konferencji to czołowi polscy i światowi badacze w obszarze psychologii. Wśród prelegentów znajdą się: prof. David W. Pantalone, prof. dr hab. Lidia Cierpiałkowska, prof. dr hab. Stanisława Steuden, prof. dr hab. Andrzej Czernikiewicz, dr hab. Beata Maria Nowak, prof. PEDAGOGIUM WSNS, dr Magdalena Rowicka oraz mgr Ewa Wach.
W drugim dniu konferencji będzie miała miejsce Ogólnopolska Studencka Sesja Naukowa „Czego się boimy?” oraz Ogólnopolska Studencka Sesja Plakatowa. Tego dnia zostaną zaprezentowane obszary zainteresowań oscylujące wokół tematu współczesnych zagrożeń, jak również wyniki badań prowadzonych w różnych ośrodkach naukowych.
Udział czynny w konferencji, jak i bierny jest bezpłatny. Serdecznie zapraszamy!
15 kwietnia 2016
II Amerykańsko-Polskie Seminarium Naukowe
Zapraszamy do udziału w II Amerykańsko-Polskim Seminarium Naukowym pt. BUILDING INCLUSIVE COMMUNITIES
School For Global Inclusion And Social Development, University Of Massachusetts, Boston, USA oraz Wydział Nauk Społecznych Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II zapraszają do udziału II Amerykańsko-Polskim Seminarium Naukowym pt. BUILDING INCLUSIVE COMMUNITIES, które odbędzie się w dniu 17 marca 2016 r., w godz. 9-13.00, w budynku Centrum Transferu Wiedzy KUL – sala CTW-302.
10 marca 2016
Mind Understanding Scientific Conference
W dniach 14-15 marca 2016 roku na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim Jana Pawła II odbędzie się ogólnopolska konferencja naukowa “M.U.S.C - Mind Understanding Scientific Conference”, zorganizowana w ramach światowych obchodów Brain Awareness Week. Wykłady zaproszonych gości odbędą się w budynku Centrum Transferu Wiedzy (sala CTW-302). Na sesję studencko-doktorancką zapraszamy do Collegium Jana Pawła II (sala C-101).
W tym roku w świat neuronauki wprowadzą nas najlepsi wykładowcy zarówno z polskich, jak i zagranicznych środowisk akademickich. Gościć będziemy dr Radosława Martina Cichego (Free University Berlin), który opowie o tym, co się dzieje w naszym mózgu podczas widzenia. Wykład zostanie wygłoszony w języku angielskim. Dr hab. Michał Wierzchoń (Uniwesytet Jagielloński) opowie o tym, jak to jest ‘widzieć’ słuchem i dotykiem. Dr Małgorzata Gut (Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu) poruszy kwestię dotyczącą mózgowego podłoża umiejętności matematycznych. Do neuroinformatyki wprowadzi nas dr hab. Daniel Wójcik (Instytut Biologii Doświadczalnej PAN). Konferencję zakończy dr Dariusz Zapała (Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II) wykładem dotyczącym interfejsów, czyli relacji mózg-komputer. Popołudniowe wykłady będą poprzedzone sesją studencko-doktorancką pod hasłem “Burza w mózgu”. Sesja obejmuje wystąpienia w nowatorskiej formie 20x20. Jest to metoda przedstawiania najciekawszych rezultatów badań i koncepcji teoretycznych w sposób dynamiczny, zwięzły i zrozumiały. Uczestnicy sesji będą mieli do dyspozycji 20 slajdów oraz 20 sekund na prezentację każdego z nich.
Wszystkich zainteresowanych zachęcamy do śledzenia informacji na stronie wydarzenia: https://www.facebook.com/events/1688407514771523/
8 marca 2016
Kobieta na medal 2015
Do końca tygodnia trwa głosowanie na Kobietę na Medal 2015 w plebiscycie „Gazety Wyborczej”. Miło nam poinformować, że do konkursu została zakwalifikowana dr Aneta Przepiórka z Katedry Psychologii Emocji i Motywacji
8 marca 2016 r. w Trybunale Koronnym odbędzie się uroczysta gala, podczas której zostaną wręczone statuetki i dyplomy.
Gorąco zachęcamy do głosowania na dr Anetę Przepiórkę!
4 marca 2016
Galeria zdjęć z Wigilii IP
Serdecznie zapraszamy do obejrzenia zdjęć z Wigilii IP i rozdania nagród im. Sidowskiego.
1 lutego 2016
Grant Katedry Psychoprofilaktyki Społecznej
Katedra Psychoprofilaktyki Społecznej realizuje w okresie 01.09.2015 – 31.12.2015 projekt badawczy pt. "Podmiotowe i środowiskowe czynniki rozwoju siecioholizmu u młodzieży" w ramach umowy nr 93/HM/2015 z dn. 03.08.2015 zawartej pomiędzy Ministerstwem Zdrowia, Krajowym Biurem ds. Przeciwdziałania Narkomanii a Katolickim Uniwersytetem Lubelskim Jana Pawła II.
20 stycznia 2016
Nagrody im. Josepha B. Sidowskiego
Decyzją Kapituły Nagrody im. Josepha B. Sidowskiego, działającej w oparciu o Regulamin Nagrody, przyznała nagrody dla Pracowników IP za publikacje w prestiżowych czasopismach z Listy Filadelfijskiej. Nagrody otrzymało 24 Pracowników i Doktorantów.
11 stycznia 2016
23 studentów studentów Psychologii KUL nagrodzono stypendiami Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego 2015/2016!
Połowa lubelskich studentów, którzy zostali nagrodzeni stypendium Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego w roku akademickim 2015/2016 za wybitne osiągnięcia, studiuje na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim Jana Pawła II. Na szczególne wyróżnienie zasługuje kierunek psychologia - spośród 34 nagrodzony studentów KUL aż 23 to studenci psychologii wspierania jakości życia oraz psychologii biznesu i przedsiębiorczości. Gratulacje należą się wszystkim laureatom, a sukces studentów psychologii naszej Uczelni jest dla społeczności akademickiej KUL dodatkowym bodźcem do zwiększenia swoich wysiłków na płaszczyźnie naukowej, sportowej i artystycznej.
11 stycznia 2016