Istnieje możliwość przedłużenia wyjazdu Erasmus+ na kolejny semestr wyłącznie w ramach tego samego roku akademickiego, o ile przedłużenie nie spowoduje przekroczenia tzw. „kapitału mobilności” dla danego studenta na danym etapie studiów (12 mies. dla studiów licencjackich/magisterskich/doktoranckich i 24 mies. dla studiów jednolitych magisterskich; w ten okres wliczane są dotychczasowe pobyty na studiach/praktyce Erasmus+ na tym samym etapie studiów).

 

Przedłużenie pobytu jest możliwe pod warunkiem, że Uczelnia będzie posiadała środki na przedłużenia pobytów.

 

W celu przedłużenia pobytu:

1) Student/doktorant informuje SMA o zamiarze przedłużenia pobytu w terminie najpóźniej 30 dni przed planowanym ukończeniem semestru na uczelni przyjmującej (w formie dokumentu wymaganego przez SMA: Request for extension);

2) Student/doktorant tworzy OLA oraz LA EXTRA na dodatkowy semestr studiowania - do 2 tygodni przed planowanym ukończeniem pierwszego semestru na uczelni przyjmującej. OLA powinien być sporządzony po uprzedniej konsultacji drogą mailową Studenta z Koordynatorem kierunkowym KUL/Dyrektorem Szkoły Doktorskiej. OLA musi zostać zatwierdzony przez koordynatora uczelni przyjmującej, co jest rozumiane jako zgoda uczelni przyjmującej na przedłużenie pobytu Studenta;

3) Student/doktorant zobowiązany jest zaliczyć poprzedni semestr (egzaminy na uczelni przyjmującej oraz, jeśli dotyczy, przedmioty do zaliczenia w KUL, określone w ostatecznej wersji LA EXTRA). Student/doktorant dostarcza  do SMA  Transcript of Records wraz z jego tłumaczeniem przysięgłym, a do Sekretariatu Wydziału Transcript of Records wraz z jego tłumaczeniem przysięgłym oraz Szczegółowym wykazem zajęć - w terminie do 1 tygodnia po ukończeniu semestru.

4) Student/doktorant podpisuje w SMA aneks do umowy na kolejny semestr.

 

Osoby zainteresowane przedłużeniem mobilności w ramach danego roku akademickiego proszone są o bezpośredni kontakt z Sekcją Mobilności Akademickiej (erasmus@kul.pl, 81 445 41 81)