Apel Komitetu Nauk o Literaturze PAN
W związku z rosyjską inwazją na Ukrainę Komitet Nauk o Literaturze PAN wystosował apel o podjęcie działań, których celem będzie wsparcie ukraińskiej humanistyki w przypadku okupacji lub wasalizacji Ukrainy.
Z treścią apelu można zapoznać się tutaj.
Społeczność Instytutu Literaturoznawstwa KUL solidarna z Ukrainą
Szanowni Państwo!
Drodzy Studenci, Doktoranci, Koledzy i Koleżanki Współpracownicy z Ukrainy!
W obliczu brutalnej, bezprawnej napaści Federacji Rosyjskiej na Ukrainę pragniemy wyrazić głęboką solidarność z narodem ukraińskim oraz zapewnić o pełnym poparciu dla stanowiska przedstawionego przez Kolegium Dziekańskie Wydziału Nauk Humanistycznych KUL. Bestialska agresja nie tylko przekreśla możliwość pokojowej współpracy między narodami, ale także przynosi cierpienie i ból tysiącom niewinnych ludzi. W tym tragicznym dla narodu ukraińskiego czasie zapewniamy, że jesteśmy z Wami i będziemy służyć Wam wszelką pomocą, wierząc, że przyszłość przyniesie pokój Ukrainie i całemu światu.
Dr hab. Grzegorz Maziarczyk, prof. KUL
Dyrektor Instytutu Literaturoznawstwa
Dr hab. Justyna Dąbkowska-Kujko, prof. KUL
Zastępca Dyrektora Instytutu Literaturoznawstwa
Okresowa ocena nauczycieli akademickich
Okresowa ocena nauczycieli akademickich 2022-23
- Zarządzenie Rektora KUL z dnia 21 grudnia 2021 w sprawie określenia kryteriów i zasad oceny okresowej nauczycieli akademickich
- Załącznik nr 1: Kryteria oceny nauczycieli akademickich zatrudnionych na stanowiskach badawczych, badawczo-dydaktycznych i dydaktycznych
- Załącznik nr 3: Kryteria wskazywania do uzyskania oceny pozytywnej
Okresowa ocena nauczycieli akademickich 2024-25
Nagroda Ministra Edukacji i Nauki dla dr. hab. Dariusza Skórczewskiego, prof. KUL
Z radością informujemy, że Dziekan WNH dr hab. Dariusz Skórczewski, prof. KUL otrzymał nagrodę Ministra Edukacji i Nauki za znaczące osiągnięcia naukowe.
Serdecznie gratulujemy!
Grant NPRH dla prof. dr hab. Beaty Obsulewicz-Niewińskiej
Z radością informujemy, że projekt pt. "Edycja krytyczna pism wszystkich B. Prusa. Część II" złożony przez prof. dr hab. Beatę Obsulewicz-Niewińską został zakwalifikowany do udziału w NPRH przez Ministra Edukacji i Nauki.
Serdecznie gratulujemy!
Prof. dr hab. Henryk Podbielski doktorem honoris causa Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu
Z radością informujemy, że prof. dr hab. Henryk Podbielski odebrał tytuł doktora honoris causa Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.
Link do filmu z uroczystości znajdziecie Państwo tutaj.
Serdecznie gratulujemy!
Nowy konkurs grantowy w dyscyplinie literaturoznawstwo
Dyrektor Instytutu Literaturoznawstwa ogłasza nowy konkurs w ramach funduszu grantowego w dyscyplinie literaturoznawstwo.
Załączony formularz należy wypełnić elektronicznie i złożyć w sekretariacie Instytutu (CN-214) w wersji papierowej z podpisem wraz z podpisaną klauzulą informacyjną zawartą w załączonym pliku. Bardzo proszę pamiętać, że na adres lit [at] kul . lublin . pl należy również przysłać wersję elektroniczną wniosku, koniecznie w formie edytowalnej (.doc, .docx lub .odt).
Termin składania wniosków upływa 20 lutego 2022 roku. Uprzejmie informuję, że jest to termin nieprzekraczalny. Do tego czasu należy zarówno dostarczyć podpisany wydruk, jak i przysłać wersję elektroniczną. Brak którejkolwiek wersji spowoduje, że wniosek nie będzie rozpatrzony.
Nowelizacja zarządzenia o podróżach służbowych
Informujemy, że JM Rektor KUL wprowadził zmiany zarządzenia dot. wysokości oraz warunków ustalania należności przysługujących pracownikowi
KUL z tytułu podróży służbowych na obszarze kraju i poza jego granicami.
Główne zmiany dotyczą w szczególności:
- podniesienia kwoty ryczałtu z tytułu wyjazdu służbowego na zajęcia dydaktyczne do Stalowej Woli;
- wprowadzenie możliwości rozliczania wyjazdu służbowego na zajęcia dydaktyczne innego niż ryczałt, tj. samochodem prywatnym;
- podniesienie stawki za kilometr przebiegu (do 90%) w przypadku rozliczania wyjazdu służbowego przy użyciu samochodu prywatnego pracownika;
- wprowadzenie obok dziekana i prodziekana wydziału macierzystego również dyrektora lub zastępca dyrektora instytutu jako osoby uprawnione do delegowania nauczycieli akademickich;
- usunięcie obowiązku potwierdzenia wykonania zadania, którego celem była podróż służbowa przez osoby delegujące;
- usunięcie obowiązku potwierdzenia pobytu przez instytucję stanowiącą cel podróży służbowej;
- wprowadzenie potwierdzenia pobytu przez pracownika delegowanego w formie oświadczenia o zrealizowaniu celu wyjazdu;
- usunięcie wymogu dodatkowej zgody Prorektora lub Pełnomocnika na odbycie podróży samochodem służbowym, samochodem stanowiącym własność pracownika, samolotem, statkiem, transportem kolejowym w I klasie w przypadku wyjazdu służbowego finansowanego ze środków przeznaczonych na badania naukowe i w przypadku podróży służbowych realizowanych w celu prowadzenia zajęć dydaktycznych.
Grant NPRH dla dr. hab. Dariusza Pachockiego, prof. KUL
Z radością informujemy, że projekt pt. "Literacka i rodzinna korespondencja Zofii Kossak - edycja krytyczna" złożony przez dr. hab. Dariusz Pachockiego, prof. KUL został zakwalifikowany do udziału w NPRH przez Ministra Edukacji i Nauki.
Serdecznie gratulujemy!