Studenci Romanistyki KUL laureatami konkursu "Anomalia"

Z dumą informujemy, iż studenci Romanistyki KUL - Vanda Asipenka, Maja Górska, Konrad Król, Teresa Kuleszowa oraz Martyna Socha zostali laureatami konkursu „Anomalia”, zorganizowanego przez Atelier littéraire. Gdańsk przy współpracy Instytutu Francuskiego w Polsce, Uniwersytetu Gdańskiego oraz Biblioteki Neofilologii UG.

W maju studenci spotkają się w Instytucie Filologii Romańskiej UG z Hervé Le Tellier, autorem powieści L'Anomalie, która otrzymała w 2020 roku prestiżową nagrodę Prix Goncourt. Serdecznie gratulujemy!

 

Więcej: https://www.facebook.com/AtelierGdansk

 

Opiekun konkursu z ramienia Romanistyki KUL

Edyta Kociubińska

 

atelier

 


"Meksyk na dzień dobry", 12 XII 2022

Serdecznie zapraszamy na wydarzenie "Meksyk na dzień dobry", które odbędzie się w poniedziałek 12 grudnia na KUL, godz. 9.30, sala CTW 114.

 

mexico_zaproszenie

Czytaj dalej...

Café des langues, 9 XII 2022

Cafe_des_langues_3_09-12-2022
 
 
 
 
 
 
Zapraszamy serdecznie
na kolejne studenckie spotkanie językowe przy kawie!
Café des langues
 
Widzimy się
9 grudnia (piątek),
sala GG-412, godz. 17:35-18.45.
 

Nie może Was zabraknąć!


Konferencja Jubileuszowa Akademickiego Towarzystwa Romanistów Polskich „Plejada”, 2-3 XII 2022

2 i 3 grudnia br. na Uniwersytecie im. Adam Mickiewicza w Poznaniu odbyła się konferencja z okazji 20-lecia Akademickiego Towarzystwa Romanistów Polskich „Plejada” pod tytułem Le français en Pologne : textes-contextes-prétextes.

W konferencji wzięło udział 67 uczestników. Zaproszenie na konferencję przyjęli również przedstawiciele Ambasady Francji w Polsce: p. Audelin Chappuis, p. Emeline Quintin i p. Aurore Petit, którzy byli z nami od początku konferencji i pozostali aż do jej zakończenia. Swoją obecnością zaszczyciła nas także Zuzana Puchovska – przewodnicząca Towarzystwa Romanistów Słowackich „Francavis” oraz Petr Kyloušek – wieloletni przewodniczący Towarzystwa Romanistów Czeskich „Gallica”.

 

plejada

Czytaj dalej...

Głos Romanisty nr 9, 1 XII 2022

glos_romanisty_9
Na zewnątrz coraz zimniej, a wieczory coraz dłuższe? Wraz z redakcją Głosu Romanisty proponujemy lekturę na grudniowy wieczór. W tym numerze odpowiemy Wam na pytania czym jest Wyspa Róży, co wybitny polski pisarz Witold Gombrowicz ma wspólnego z Argentyną, a także przybliżymy znaczenie francuskich idiomów kulinarnych. Zaciekawieni? Link do czasopisma znajduje się poniżej:
 

 


Vademecum Italianistów KUL, 1 XII 2022

Już 1.12.2022 (czwartek) o godz. 18.30 w sali GG243 [dla grupy zdalnej poprzez MSTeams] odbędzie się wyjątkowe spotkanie z nowego cyklu "Vademecum Italianistów KUL", którego gościem będzie Pani Adrianna Wiaderek, studentka III roku naszej italianistyki.

 

Jeśli zastanawiacie się, jak...

 połączyć studiowanie i rozwijanie pasji,

    chcielibyście dowiedzieć się, w jaki sposób możecie lepiej zorganizować swój czas, jak połączyć studiowanie i pracę,

         myślicie już o praktykach zawodowych i nie wiecie, jak je wybrać,

             a może po prostu chcielibyście się poznać z pozostałymi studentami i studentkami naszej Italianistyki...

 

Zapraszamy Was na spotkanie! Nie może Was zabraknąć!

 

italianistyka_studia_praktyki_i_co_dalej


Café des langues, 30 XI 2022

 
 
Cafe_des_langues_30-11-2022
 
 
 
 
 
 
 
 
Zapraszamy serdecznie wszystkich chętnych na otwarte spotkanie Café des langues 30/11(środa) w sali GG-346 o godzinie 16:30.
 
Kawa, planszówki i języki obce!

IV edycja Atelier littéraire. Gdańsk

Wszystkich członków i sympatyków Koła Naukowego Romanistów KUL zapraszamy do udziału w Atelier littéraire. Gdańsk, organizowanym przez Instytut Filologii Romańskiej UG. Gościem honorowym czwartej edycji projektu będzie Hervé Le Tellier, autor powieści L'Anomalie, która w roku 2020 zdobyła Prix Goncourt.

Tegoroczne Atelier podzielone jest na dwa etapy: pierwszy rozpoczyna się już 1 listopada. Zapraszamy do udziału w konkursie fotograficznym na wizualną interpretację tytułu powieści Hervé Le Tellier, Anomalia. Fotografie mogą nawiązywać do treści dzieła, ale nie jest to obligatoryjne. Zdjęcie należy wysłać do 30 listopada 2022 na podany w regulaminie adres mailowy. W grudniu 2022 r. wybrane prace zostaną wydrukowane i wystawione w Bibliotece Neofilologii UG. Rozdanie nagród, dyplomów i dyskusja z Hervé Le Tellier na temat interpretacji zdjęć konkursowych odbędzie się 11-12 maja 2023, podczas drugiego etapu projektu, na który zaproszeni zostaną reprezentanci wszystkich uczelni biorących udział w Atelier.

Opiekunem projektu z ramienia Romanistyki KUL jest prof. Edyta Kociubińska.

Zapraszamy do udziału!

 

Regulamin konkursu fotograficznego Anomalia.pdf

Facebook Atelier littéraire. Gdańsk

 

atelier

 


Romanistyka i Hispanistyka. Co dalej? 29 XI 2022

Drugi webinar odbędzie się we wtorek 29 listopada 2022 o godz. 20.00 na Teams. Porozmawiamy z Panią Weroniką Orzechowską, absolwentką studiów licencjackich na Hispanistyce KUL. Pani Weronika już trzy lata temu czyli jeszcze podczas studiów na Hispanistyce zaczęła pracę na hiszpańskich wyspach, takich jak Fuerteventura czy Majorka w charakterze animatorki. Teraz Pani Weronika jest w trakcie przeprowadzki na stałe na Majorkę. Od grudnia 2022 będzie pracować na tej wyspie na stanowisku customer service w branży turystycznej. W codziennej pracy będzie używać języka hiszpańskiego i angielskiego. Podczas webinaru opowie o tym, jak najlepiej zacząć pracę i życie na hiszpańskich wyspach.
Zachęcamy do przesyłania pytań do gości webinarów na hispanistyka@kul.pl
 
webinar_z_absolwentka_weronika_orzechowska_
 

Romanistyka i Hispanistyka. Co dalej? 18 XI 2022

Zapraszamy do udziału w drugim już cyklu webinarów – spotkań online z absolwentami filologii romańskiej i hispanistyki, którzy opowiedzą o swoich losach zawodowych po ukończeniu studiów na KUL. Pierwszy tegoroczny webinar odbędzie się w piątek 18 listopada, godz. 20.00, MS Teams.
Naszym gościem będzie Pani Agata Puchala, tegoroczna absolwentka studiów II stopnia na Filologii romańskiej KUL. Wcześniej Pani Agata ukończyła studia licencjackie na Hispanistyce KUL. Już podczas studiów zaczęła pracę najpierw jako lektorka języka hiszpańskiego, a następnie również jako nauczycielka języka hiszpańskiego. Tuż po obronie magisterium założyła własną szkołę językową AP Academia w Lublinie.

 

https://www.facebook.com/events/1107804603273073/?ref=newsfeed

 

webinar_z_absolwentka_agata_puchala