Dr hab. Beata Piskorska, prof. KUL powołana na członka Zespołu doradczego do spraw finansowania międzynarodowej współpracy naukowej przy MEiN


Dr hab. Agnieszka Łukasik-Turecka, prof. KUL v-ce przewodniczącą Rady Interdyscyplinarnego Centrum Badawczego UW "Tożsamość-Dialog-Bezpieczeństwo"
Z radością informujemy, że dyrektor Instytutu Nauk o Polityce i Administracji KUL dr hab. Agnieszka Łukasik-Turecka, prof. KUL została v-ce przewodniczącą Rady Interdyscyplinarnego Centrum Badawczego UW "Tożsamość-Dialog-Bezpieczeństwo".
Przypominamy, że Rektor Uniwersytetu Warszawskiego prof. dr hab. Alojzy Nowak powołał prof. Łukasik-Turecką w skład Rady w kwietniu 2021 roku.
Serdecznie gratulujemy
Webinarium "Sankcje Zachodu wobec Rosji: finansowy blitzkrieg vs. kontrsankcje"
Katedra Teorii Polityki i Studiów Wschodnich Instytutu Nauk o Polityce i Administracji KUL, Fundacja Konrada Adenauera w Polsce, Instytut Europy Środkowej w Lublinie oraz „Team Europe" przy Przedstawicielstwie Komisji Europejskiej w Polsce, Europe Direct Lublin i Towarzystwo Nauki i Kultury „Libra" zapraszają na webinarium pt. Sankcje Zachodu wobec Rosji: finansowy blitzkrieg vs. kontrsankcje, które odbędzie się w formie online 14 marca 2022 roku w godz. 13.00-14.00.
Dostęp do wydarzenia (Passcode: 234406).
Konferencja "Czy Unia Europejska to projekt, który się wyczerpał? Test europejskiej solidarności podczas konfliktu zbrojnego w Ukrainie"
14 marca 2022 roku odbędzie się konferencja online zatytułowana "Test europejskiej solidarności podczas konfliktu zbrojnego w Ukrainie". Wydarzenie odbędzie się na platformie MS Teams. Początek o godz. 9.00. Jednym ze współorganizatorów jest dr hab. Beata Piskorska, prof. KUL (Katedra Stosunków Międzynarodowych i Bezpieczeństwa).
Spotkanie poświęcone pamięci doktora Lecha Jańczuka
2 marca 2022 roku przypada 1. rocznica śmierci doktora Lecha Jańczuka, wieloletniego pracownika Instytutu Nauk o Polityce i Administracji KUL. Z tej okazji zapraszamy pracowników i studentów na spotkanie poświęcone pamięci śp. Lecha Jańczuka. Spotkanie odbędzie się 1 marca 2022 roku w formie online na platformie MS Teams o godz. 18.00.
Z kolei 9 marca 2022 roku o godz. 12.30 w Kościele Akademickim KUL będzie sprawowana msza św. w intencji zmarłego.
Zachęcamy do uczestnictwa i wspólnej modlitwy.
Dyskusja online o książce „Kościół i państwo na Kresach Południowo-Wschodnich II Rzeczypospolitej
Prof. dr hab. Andrzej Gil był uczestnikiem dyskusji m.in. o książce prof. M. Ryby pt. „Kościół i państwo na Kresach Południowo-Wschodnich II Rzeczypospolitej”, która miała miejsce w Warszawie w dn. 26 stycznia 2022. Zachęcamy do obejrzenia i wysłuchania.
Link do dyskusji: Dyskusja online o książce „Kościół i państwo na Kresach Południowo-Wschodnich II Rzeczypospolitej” – Warszawa, 26 stycznia 2022
Fot. Sławek Kasper (IPN)
Nagrody dla studentów zaangażowanych w działalność uniwersytecką
26 stycznia br. na Wydziale Nauk Społecznych Prorektor ds. Studentów, Doktorantów i Rozwoju dr hab. Beata Piskorska, prof. KUL nagrodziła studentów zaangażowanych w działalność na rzecz uniwersytetu. Rozpoczynając spotkanie prorektor Piskorska podziękowała studentom za ich zaangażowanie na wielu polach aktywności studenckiej. Co więcej, wyraziła nadzieję na dalsze zaangażowanie w pracy na rzecz uniwersytetu.
W spotkaniu udział wzięła także dr hab. Elżbieta Rydz, prodziekan ds. studentów WNS, która zwróciła uwagę na nieocenioną aktywność studentów i działanie na wielu polach o charakterze naukowym, kulturowym i sportowym.
Wśród blisko 60 studentów nagrodzonych na Wydziale Nauk Społecznych znaleźli się także przedstawiciele Instytutu Nauk o Polityce i Administracji. Nagrodzeni studenci Bezpieczeństwa narodowego to: Szymon Opiela, Ewa Stępień, Eryk Wasilewski, Hubert Zając, Paweł Zdybel, Ernest Bil, Paweł Mazurek, Paweł Rymanowicz, Piotr Sebzda. Wśród nagrodzonych znaleźli się także studenci Stosunków międzynarodowych: Aleksander Wróbel, Ewelina Kamecka oraz Michał Wójcik.
Nagrodzonym serdecznie gratulujemy!
Webinarium "Unia Europejska-USA-Rosja a stabilność Ukrainy"
Katedra Teorii Polityki i Studiów Wschodnich Instytutu Nauk o Polityce i Administracji KUL, Instytut Europy Środkowej w Lublinie,, Fundacja Konrada Adenauera w Polsce oraz „Team Europe" przy Przedstawicielstwie Komisji Europejskiej w Polsce, Europe Direct Lublin i Towarzystwo Nauki i Kultury „Libra" zapraszają na webinarium pt. Unia Unia Europejska-USA-Rosja a stabilność Ukrainy, które odbędzie się 26 stycznia 2022 roku o godz. 10.00-11.30.
Spotkanie poprowadzi dr hab. Tomasz Stępniewski, prof. KUL, w wydarzeniu udział wezmą:
- Dr Agnieszka Bryc, Uniwersytet Mikołaja Kopernia w Toruniu
- Dr Oleksii Polegkyi, Academic Director, Center for Public Diplomacy, Kijów, Ukraina
- Dr Tomasz Pugacewicz, Uniwersytet Jagielloński w Krakowie
- Dr Andrzej Szabaciuk, Katolicki Uniwersytet Lubelski / Instytut Europy Środkowej
Passcode: 089377
Zaproszenie na spotkanie „Krok do biznes
Celem spotkania jest przekazanie wiedzy dotyczącej biznes planu, który będzie niezbędnym narzędziem do wypełnienia wniosków zgłoszeniowych oraz formularzy rekrutacyjnych, dotyczących dotacji na rozpoczęcie działalności gospodarczej. Przedstawione zostaną możliwości pozyskania środków na otworzenie własnego biznesu. Ponadto przeprowadzona zostanie analiza przykładowych wniosków i formularzy z Funduszu Pracy oraz Europejskiego Funduszu Społecznego (dotacje).
Spotkanie w formie hybrydowej odbędzie się 26 stycznia 2022 r. o godz. 9.10 w sali C-618.
Webinarium "Unia Europejska w okresie wyborczym: powyborcze Niemcy i przedwyborcza Francja"
Katedra Teorii Polityki i Studiów Wschodnich Instytutu Nauk o Polityce i Administracji KUL, Instytut Europy Środkowej w Lublinie,, Fundacja Konrada Adenauera w Polsce oraz „Team Europe" przy Przedstawicielstwie Komisji Europejskiej w Polsce, Europe Direct Lublin i Towarzystwo Nauki i Kultury „Libra" zapraszają na webinarium pt. Unia Europejska w okresie wyborczym: powyborcze Niemcy i przedwyborcza Francja, godz. 10.00-11.00.
Dostęp do webinarium (Passcode: 418006).