Konferencja nt. Warsztatów Terapii Zajęciowej (WTZ)

KONFERENCJA NT. WARSZTATÓW TERAPII ZAJĘCIOWEJ (WTZ)

W imieniu organizatorów uprzejmie zapraszamy do udziału w KONFERENCJI Warsztaty Terapii Zajęciowej (WTZ) elementem współczesnej rehabilitacji kompleksowej - refleksja ich uczestników i ekspertów, która odbędzie się w dniu 10.11.2023 roku, w sali teatralnej (budynek CTW), KUL, Al. Racławickie 14, Lublin.

Celem konferencji jest ukazanie znaczenia Warsztatów Terapii Zajęciowej w rozwoju osobistym oraz rehabilitacji zawodowej i społecznej ich uczestników. Pragniemy, aby to wydarzenie stało się platformą do „spotkania się” opinii i głosów dwóch grup bardzo zainteresowanych działalnością WTZ, czyli ich uczestników i ekspertów (badaczy, praktyków, finansujących i nadzorujących działalność WTZ, rodzin/opiekunów prawnych). Ufamy, że realizacja tego zadania w modelu partycypacyjnym, zaangażowanie wszystkich interesariuszy umożliwi osiągnięcie tego celu.

Szczegółowy program na stronie: http://teatroterapia.lublin.pl/archiwa/3161

Konferencja PROCARE

KONFERENCJA PROCARE

W dniu 17 listopada 2023 w ramach projektu „Preventing and Managing the Burnout Syndrome in the field of Professional Caregiving” (PROCARE), programu Erasmus +  odbędzie się konferencja współorganizowana przez pracowników Instytutu Psychologii. 

 

Celem samego projektu było opracowanie materiałów szkoleniowych i szkolenia dla managerów ośrodków opieki długoterminowej na rzecz zapobiegania i radzenia sobie z wypaleniem zawodowym wśród pracowników. Więcej o projekcie znajduje się na oficjalnej stronie projektu https://www.procareproject.eu/about/

 

Projekt jest realizowany w międzynarodowym partnerstwie:

Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II - Lider konsorcjum

European Ageing Network (Czechy)

EDUFORMA (Włochy)

Centrum MEMORY (Słowacja)

DEKAPLUS (Cypr)

IASIS NGO (Grecja)

 

Konferencja odbędzie się w dniu 17 listopada 2023r. w sali CTW 114 KUL, a udział w niej jest bezpłatny.


Podcast KNSP KUL

PODCAST KOŁA NAUKOWEGO STUDENTÓW PSYCHOLOGII KUL

 

Serdecznie zapraszamy do wysłuchania podcastów realizowanych przez naszych studentów działających w Kole Naukowym Studentów Psychologii KUL. Podcasty są dostępne na Spotify i Apple Podcasts.


Odnowienie doktoratu prof. Adama Bieli

ODNOWIENIE DOKTORATU PROF. ADAMA BIELI


Konferencja Aktualności Psychologicznych Aktualia

KONFERENCJA AKTUALIA 2023

 

Koło Naukowe Studentów Psychologii KUL zaprasza do udziału w konferencji pt.: ,,Nic co ludzkie nie jest nam obce", która odbędzie się w dn. 27-29 marca (poniedziałek-środa) 2023 r. w auli Ctw-408. Rozpoczęcie
wydarzenia o godz. 10:30. W czwartek 30 marca o godz. 17:30 odbędzie się także legendarna Gala Freudów, część artystyczna konferencji, podczas której będzie miało miejsce wręczenie nagród osobom, które sprawiły, że
czas spędzony na studiowaniu był o wiele lepszy.


Serdecznie zapraszamy!

 


Konferencja: Neuroróżnorodność

KONFERENCJA NEURORÓŻNORODNOŚĆ

 

Studenckie Koło Neuronauk KUL zaprasza na konferencję Neuroróżnorodność organizowaną w ramach Europejskiego Dnia Mózgu 2023. Termin neuroróżnorodność (z ang. neurodivergent) używany jest w odniesieniu do różnych cech ludzkiego mózgu. Samo pojęcie dotyczy różnorodnych sposobów rozumowania, odbierania świata i wynikających z nich zachowań. Neuroróżnorodność dotyczy nie tylko szeroko rozumianej niepełnosprawności, ale opisuje ona każdego z nas, z naszymi zachowaniami, przystosowaniami, czy wrażliwością na otaczający nas świat.

 


Dni Zdrowia Psychicznego na KUL

DNI ZDROWIA PSYCHICZNEGO NA KUL

 

Z inicjatywy dr Małgorzaty Łysiak oraz studentów IV i III roku psychologii KUL, w dniach 8 – 10 marca 2023 r., odbędą się „Dni Zdrowia Psychicznego” realizowane w ramach projektu Uniservitate. Uczestnikami warsztatów oraz panelu Q&A będą uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego im. Ks. Adama Jerzego Czartoryskiego w Puławach, z którym Instytut Psychologii współpracuje już od roku. W trakcie „Dni Zdrowia Psychicznego” odbędą się warsztaty oraz sesja pytań i odpowiedzi (Q&A), w trakcie których uczestnicy będą poszerzać swoją wiedzę o interesujące ich tematy psychologiczne oraz nabywać praktyczne umiejętności dotyczące radzenia sobie z trudnymi emocjami i stresem. Pula pytań do sesji Q&A, na które będą odpowiadać studenci, została zaproponowana przez uczniów I LO w Puławach. Spotkanie studentów psychologii z młodzieżą jest kontynuacją projektu, którego ideą jest wdrażanie service-learning jako metody dydaktycznej w KUL.

 

 

Fotografie zmieszczone poniżej zostały wykonane podczas poprzedniej edycji warsztatów.


Nagroda za rozprawę doktorską dla absolwentki studiów doktoranckich

NAGRODA W KONKURSIE PFRON ZA ROZPRAWĘ DOKTORSKĄ

 

Miło nam poinformować, że dr Agnieszka Czusz-Sudoł, nasza absolwentka studiów doktoranckich, zajęła III miejsce w XVIII edycji Ogólnopolskiego Konkursu PFRON ,,Otwarte Drzwi” za swoją rozprawę doktorską w kategorii rehabilitacja społeczna i zawodowa. Nagrodzona rozprawa: Funkcjonowanie moralne osób z niepełnosprawnością intelektualną: empiryczna weryfikacja czterokomponentowego modelu moralności Jamesa Resta została napisana pod kierownictwem dr. hab. Wojciecha Otrębskiego, prof. KUL. Więcej informacji o rozstrzygnięciu konkursu na stronie PFRON.

 

Serdecznie gratulujemy!

 


Dr Bernadeta Lelonek-Kuleta: Pułapki cyberświata

DR BERNADETA LELONEK-KULETA: PUŁAPKI CYBERŚWIATA

 

"Świat internetowy coraz trudniej utożsamiać z tzw. nowymi technologiami ze względu na jego ogromną już obecnie powszechność. Coś, co jeszcze kilkanaście lat temu było stosunkowo nowe, dziś stanowi naturalną rzeczywistość większości ludzi. Obok niezliczonych korzyści, jakie niesie ze sobą Internet, pewne jego elementy mogą być dla ludzi potencjalnie szkodliwe. Jako terapeutę uzależnień interesuje mnie szczególnie potencjał uzależniający cyfrowego świata." Cały artykuł jest dostępny w Przeglądzie Uniwersyteckim.