XL DNI SPOŁECZNE
Już wcześniej na naszej stronce pojawiła się informacja na temat XL Dni Społecznych.
Jeszcze raz zapraszamy wszystkich zainteresowanych
Oto program tegorocznej edycji:
"Spotkanie z przedsiębiorczością społeczną"
Sekcja przedsiębiorczości społecznej
Koła Studentów Socjologii KUL zaprasza serdecznie na panel pt.:
„Spotkanie z przedsiębiorczością społeczną”
w dniu 31 marca 2011 na KUL
aula C-1031
w godzinach 16.00-18.00
Zaproszeni goście odpowiedzą na pytania dotyczące swojej działalności, która skupia się wokół rehabilitacji społecznej, czy zawodowej osób wykluczonych społecznie. Do udziału w spotkaniu zaproszeni zostali:
s. Małgorzata Chmielewska
(ze Wspólnoty „Chleb Życia)
Donat Kuczewski
(EKO „Szkoła Życia” w Wandzinie)
Marek Łagodziński
(Fundacja „Sławek”)
Nasza sekcja zakłada, że spotkania takie pozwolą przybliżyć studentom sylwetki innowatorów społecznych oraz ich pomysły na zmianę rzeczywistości społecznej, co w przyszłości zainpiruje młodzież do aktywności i podejmowania własnych inicjatyw rozwiązujących palące problemy społeczne.
XL DNI SPOŁECZNE!!!!
Od czterdziestu lat, kiedy wiosna na dobre zagości za oknami na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim Jana Pawła II tłumy studentów z Lublina zbierają się we wcześniej ustalonym miejscu i czasie, by móc wysłuchać co chcą im przekazać eksperci poruszanych zagadnień (m.in. Socjologowie, psychologowie, dziennikarze) oraz inni studenci. Opisane wyżej wydarzenie nosi swoją specjalną nazwę - Dni Społeczne. W tym roku organizujemy je już po raz czterdziesty - "Socjologia w rozmiarze XL, czyli rzecz o nowych dyscyplinach w socjologii". Poruszymy m.in. tematykę nowych subdyscyplin, np. socjologii wizualnej, socjologii ciała, socjologii śmierci, mediów oraz polskiej blogosfery. Oczywiście nie zabraknie wspomnienia poprzednich Dni Społecznych. Zapraszamy na KUL w dniach 11-13 kwietnia 2011.
Szczegółowe informacje i plan konferencji już wkrótce.
Konferencja "Humanizacja medycyny i promocji zdrowia"
Koło Studentów Socjologii KUL serdecznie zaprasza wszystkich zainteresowanych na konferencję
z zakresu socjologii medycyny i polityki ochrony zdrowia.
Konferencja została zorganizowana przez nasze Koło oraz Katedrę Poltyki Społecznej i Etyki Politycznej KUL pod patronatem Oddziału Lubelskiego Polskiego Towarzystwa Polityki Społecznej.
Sympozjum odbędzie się 1 kwietnia 2011 (piątek) w sali C-1031.
Szczegółowy plan konferencji znajduję się na plakacie:
Humanizacja_medycyny_i_promocji_zdrowia.pdf
Socjolog na Rynku Pracy
Konferencja naukowa „Socjolog na rynku pracy”, jest konferencją cykliczną. W tym roku już po raz ósmy Koło Studentów Socjologii KUL zorganizowało tę konferencję. Skierowana jest ona w szczególności do studentów socjologii, ale także do studentów innych kierunków znajdujących się na naszym Uniwersytecie. Tegoroczna, VIII edycja konferencji, odbyła się 17 stycznia 2011 r. |