V Konferencja Psychologii Pozytywnej

V KONFERENCJA PSYCHOLOGII POZYTYWNEJ W LUBLINIE

 

Szanowni Państwo,


Polskie Towarzystwo Psychologii Pozytywnej i Katolicki Uniwersytet Lubelski im. Jana Pawła II zapraszają do udziału w V Konferencji Psychologii Pozytywnej.
 
Wydarzenie organizowane jest w dniach: 17-18.05.2024 roku w Lublinie.

Konferencja będzie wyjątkową okazją do podzielenia się najnowszymi osiągnięciami naukowymi w obszarze psychologii pozytywnej oraz przedstawienia skutecznych działań wykorzystania tej wiedzy w praktyce psychologicznej. Serdecznie zapraszamy badaczy i praktyków, których zainteresowania wpisują się w naukowe cele pozytywnego nurtu psychologii do czynnego lub biernego udziału w Konferencji.
 
Gośćmi specjalnymi Wydarzenia będą:

  • Prof. Carol Ryff (Stany Zjednoczone) „Refleksje po 30 latach studiowania dobrostanu: kluczowe postępy i potrzebne kierunki na przyszłość”
  • dr Itai Ivtzan (Izrael) „Psychologia pozytywna drugiej fali: przyjęcie ciemnej strony życia”
  • prof. Jolanta Burke (Irlandia) „Pozytywne interwencje psychologiczne: mechanizmy, ograniczenia i sposoby”

 

Szczegóły dotyczące konferencji można odnaleźć pod adresem: https://konferencja.ptpp.org.pl/
Zgłoszenia czynnego udziału (zgłoszenia abstraktów referatów, warsztatów i plakatów) przyjmujemy do 23 lutego 2024r.
 
W razie jakichkolwiek pytań zapraszamy do kontaktu.


Z wyrazami szacunku,
dr Anna Werner-Maliszewska
Komitet Organizacyjny Konferencji

email: konferencja@ptpp.org.pl


Aktualia 2024

AKTUALIA 2024

Szanowni Państwo,

Koło Naukowe Studentów Psychologii Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego ma przyjemność zaprosić wszystkich pracowników i studentów Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego na XXX Ogólnopolską Konferencję Aktualności
Psychologicznych Aktualia 2024 "Ukształtowani przez doświadczenia”, które odbędzie się w dniach 15 - 19 kwietnia 2024 r. na KUL.

Serdecznie zachęcamy zarówno do biernego, jak i czynnego udziału w tym wydarzeniu poprzez zapisy do sesji studencko-doktoranckiej i sesji posterowej, które odbędą się w dniu 17 kwietnia 2024 r. W przypadku wyrażenia chęci uczestnictwa w sesjach, prosimy Państwa o wypełnienie poniższego formularza zgłoszeniowego: https://forms.gle/QZbkficJmKTQvdpg7. Termin nadsyłania zgłoszeń wystąpień sesji studencko-doktoranckiej mija 17.03.2024 r. o godzinie
23:59. Po wyniku weryfikacji abstraktów przez komisję i zakwalifikowaniu bądź niezakwalifikowaniu do wystąpienia zostaną Państwo poinformowani do 01.04.2024 r. drogą mailową. O zakwalifikowaniu decyduje wartość
merytoryczna. 

Przewidywany czas jednego wystąpienia to 20 minut. Udział w konferencji (czynny i bierny) jest bezpłatny. 

Regulamin: https://docs.google.com/document/d/1j8PewBFsX6-bDRAejN2Akh92PdltSK5-/edit?usp=sharing&ouid=102127888872559317357&rtpof=true&sd=true

kontakt: aktualiakonferencja@gmail.com; knsp.kul@gmail.com lub przez wiadomość prywatną na https://www.facebook.com/kulknsp

Serdecznie zapraszamy do czynnego jak i biernego uczestnictwa w Konferencji Aktualia 2024!

Zarząd Koła Naukowego Studentów Psychologii KUL

Sukces Studenckiego Koła Neuronauk

SUKCES STUDENCKIEGO KOŁA NEURONAUK

Projekt Studenckiego Koła Neuronauk KUL znalazł się wśród jedenastu nagrodzonych inicjatyw w IV edycji Konkursu Lublin Akademicki. W ramach nagrody Koło otrzyma dofinansowanie na organizację Konferencji z okazji światowego dnia mózgu – Mózg w czasie. Konferencja ma na celu popularyzację wiedzy o ludzkim mózgu, promowanie neuronauk oraz stworzenie platformy do dzielenia się wiedzą między doświadczonymi specjalistami a młodymi naukowcami. Najbliższa edycja konferencji dotyczy tego w jaki sposób mózg się rozwija, starzeje oraz zmienia. Szczegóły dotyczące wyników konkursu dostępne są na oficjalnym portalu miasta Lublin oraz na stronie BIP Urzędu Miasta Lublin.

 

Serdecznie Gratulujemy!


Uzyskany tytuł specjalisty w dziedzinie psychoterapii uzależnień w Katedrze Psychoprofilaktyki Społecznej

SPECJALIŚCI W DZIEDZINIE PSYCHOTERAPII UZALEŻNIEŃ

 

Rozporządzeniem Ministra Zdrowia z dnia 30  marca 2022 r. zmieniającym rozporządzenie  z dnia 13 czerwca 2017r w sprawie specjalizacji w dziedzinach mających zastosowanie w ochronie zdrowia ( Dz.U. 2022, poz. 342 ) została wprowadzona nowa dziedzina, w której można uzyskać tytuł specjalisty –  psychoterapia uzależnień.

W dniu 06 grudnia 2023 r. w Centrum Egzaminów Medycznych w Łodzi odbył się Państwowy Egzamin Specjalizacyjny w dziedzinie Psychoterapii Uzależnień, który składał się z części teoretycznej i praktycznej.

 

Miło nam poinformować, że w egzaminie tym uczestniczyli pracownicy Katedry Psychoprofilaktyki Społecznej KUL:


dr hab. Iwona Niewiadomska, prof. KUL
dr Joanna Chwaszcz
dr Bernadeta Lelonek-Kuleta

zdając obie części egzaminu i uzyskując tytuł Specjalisty w dziedzinie psychoterapii uzależnień.

Osoba mająca tytuł specjalisty w dziedzinie psychoterapii uzależnień jest przygotowana do prowadzenia psychoterapii osób z zaburzeniami związanymi z używaniem alkoholu, środków odurzających, substancji psychotropowych i nowych substancji psychoaktywnych, zaburzeniami nawyków i popędów. Osoby takie mogą także przeprowadzać diagnozę problemową oraz prowadzić psychoterapię indywidualną oraz grupową.
Dzięki wprowadzeniu nowej specjalizacji system opieki zdrowotnej wzbogaci się o wysoko wyspecjalizowaną kadrę medyczną, która udzielać będzie świadczeń gwarantowanych z zakresu leczenia uzależnień w warunkach stacjonarnych, dziennych i ambulatoryjnych (https://www.cmkp.edu.pl/aktualnosci/jest-gotowy-program-nowej-specjalizacji-psychoterapii-uzaleznien).

Nabyte kwalifikacje pracowników Katedry Psychoprofilaktyki Społecznej znacząco przyczynią się do podniesienia jakości zajęć tematycznych na kierunku psychologia oraz do rozwoju specjalizacji z psychoterapii uzależnień na KUL https://kandydat.kul.pl/wazne-aktualnosci/specjalizacja-z-psychoterapii-uzaleznien/

 


Konferencja nt. Warsztatów Terapii Zajęciowej (WTZ)

KONFERENCJA NT. WARSZTATÓW TERAPII ZAJĘCIOWEJ (WTZ)

W imieniu organizatorów uprzejmie zapraszamy do udziału w KONFERENCJI Warsztaty Terapii Zajęciowej (WTZ) elementem współczesnej rehabilitacji kompleksowej - refleksja ich uczestników i ekspertów, która odbędzie się w dniu 10.11.2023 roku, w sali teatralnej (budynek CTW), KUL, Al. Racławickie 14, Lublin.

Celem konferencji jest ukazanie znaczenia Warsztatów Terapii Zajęciowej w rozwoju osobistym oraz rehabilitacji zawodowej i społecznej ich uczestników. Pragniemy, aby to wydarzenie stało się platformą do „spotkania się” opinii i głosów dwóch grup bardzo zainteresowanych działalnością WTZ, czyli ich uczestników i ekspertów (badaczy, praktyków, finansujących i nadzorujących działalność WTZ, rodzin/opiekunów prawnych). Ufamy, że realizacja tego zadania w modelu partycypacyjnym, zaangażowanie wszystkich interesariuszy umożliwi osiągnięcie tego celu.

Szczegółowy program na stronie: http://teatroterapia.lublin.pl/archiwa/3161

Konferencja PROCARE

KONFERENCJA PROCARE

W dniu 17 listopada 2023 w ramach projektu „Preventing and Managing the Burnout Syndrome in the field of Professional Caregiving” (PROCARE), programu Erasmus +  odbędzie się konferencja współorganizowana przez pracowników Instytutu Psychologii. 

 

Celem samego projektu było opracowanie materiałów szkoleniowych i szkolenia dla managerów ośrodków opieki długoterminowej na rzecz zapobiegania i radzenia sobie z wypaleniem zawodowym wśród pracowników. Więcej o projekcie znajduje się na oficjalnej stronie projektu https://www.procareproject.eu/about/

 

Projekt jest realizowany w międzynarodowym partnerstwie:

Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II - Lider konsorcjum

European Ageing Network (Czechy)

EDUFORMA (Włochy)

Centrum MEMORY (Słowacja)

DEKAPLUS (Cypr)

IASIS NGO (Grecja)

 

Konferencja odbędzie się w dniu 17 listopada 2023r. w sali CTW 114 KUL, a udział w niej jest bezpłatny.


Podcast KNSP KUL

PODCAST KOŁA NAUKOWEGO STUDENTÓW PSYCHOLOGII KUL

 

Serdecznie zapraszamy do wysłuchania podcastów realizowanych przez naszych studentów działających w Kole Naukowym Studentów Psychologii KUL. Podcasty są dostępne na Spotify i Apple Podcasts.


Odnowienie doktoratu prof. Adama Bieli

ODNOWIENIE DOKTORATU PROF. ADAMA BIELI


Konferencja Aktualności Psychologicznych Aktualia

KONFERENCJA AKTUALIA 2023

 

Koło Naukowe Studentów Psychologii KUL zaprasza do udziału w konferencji pt.: ,,Nic co ludzkie nie jest nam obce", która odbędzie się w dn. 27-29 marca (poniedziałek-środa) 2023 r. w auli Ctw-408. Rozpoczęcie
wydarzenia o godz. 10:30. W czwartek 30 marca o godz. 17:30 odbędzie się także legendarna Gala Freudów, część artystyczna konferencji, podczas której będzie miało miejsce wręczenie nagród osobom, które sprawiły, że
czas spędzony na studiowaniu był o wiele lepszy.


Serdecznie zapraszamy!

 


Konferencja: Neuroróżnorodność

KONFERENCJA NEURORÓŻNORODNOŚĆ

 

Studenckie Koło Neuronauk KUL zaprasza na konferencję Neuroróżnorodność organizowaną w ramach Europejskiego Dnia Mózgu 2023. Termin neuroróżnorodność (z ang. neurodivergent) używany jest w odniesieniu do różnych cech ludzkiego mózgu. Samo pojęcie dotyczy różnorodnych sposobów rozumowania, odbierania świata i wynikających z nich zachowań. Neuroróżnorodność dotyczy nie tylko szeroko rozumianej niepełnosprawności, ale opisuje ona każdego z nas, z naszymi zachowaniami, przystosowaniami, czy wrażliwością na otaczający nas świat.