Wybory członka Komisji dyscyplinarnej ds. pracowników

Dyrektor Instytutu Matematyki, Informatyki i Architektury Krajobrazu zwołuje w dniu 29 czerwca 2020 roku zdalne Kolegium Instytutu, na którym przeprowadzone zostaną wybory członka Komisji dyscyplinarnej do spraw pracowników.

 

Kandydatką z Instytutu Matematyki, Informatyki i Architektury Krajobrazu na członka Komisji dyscyplinarnej do spraw pracowników jest:

Dr hab. Magdalena Lubiarz

Wyniki wyborów:

Kolegium Instytutu w dniu 29 czerwca 2020 r. poparło kandydaturę dr hab. Magdaleny Lubiarz na członka Komisji dyscyplinarnej do spraw pracowników.


Pozytywna ocena PKA dla kierunku: ARCHITEKTURA KRAJOBRAZU

Miło nam poinformować, że Prezydium Polskiej Komisji Akredytacyjnej wydało ocenę pozytywną dla następującego kierunku studiów realizowanego w Instytucie Matematyki, Informatyki i Architektury Krajobrazu KUL: 

  • ARCHITEKTURA KRAJOBRAZU na poziomie studiów I i II stopnia o profilu ogólnoakademickim (Uchwała Nr 292/2020 Prezydium PKA z dnia 4 czerwca 2020 r.)

Kolejna ocena programowa na powyżej wymienionych kierunkach powinna nastąpić w roku akademickim 2025/2026.

 


Pozytywna ocena PKA dla kierunków: INFORMATYKA i MATEMATYKA

Miło nam poinformować, że Prezydium Polskiej Komisji Akredytacyjnej wydało ocenę pozytywną dla następujących kierunków studiów realizowanych w Instytucie Matematyki, Informatyki i Architektury Krajobrazu KUL:

  • INFORMATYKA na poziomie studiów I i II stopnia o profilu ogólnoakademickim (Uchwała Nr 146/2020 Prezydium PKA z dnia 7 maja 2020 r.)
  • MATEMATYKA na poziomie studiów I stopnia o profilu ogólnoakademickim (Uchwała Nr 149/2020 Prezydium PKA z dnia 7 maja 2020 r.)

Kolejna ocena programowa na powyżej wymienionych kierunkach powinna nastąpić w roku akademickim 2025/2026.


Kościół wobec wyzwań ekologicznych i klimatycznych - spotkanie z o. Stanisławem Jaromim

Serdecznie zapraszamy na spotkanie z o. Stanisławem Jaromim

Kościół wobec wyzwań ekologicznych i klimatycznych

2 marca 2020 r., godz. 18.00, Klasztor oo. Dominikanów, ul. Złota 9

 

Prowadzenie: ks. prof. Andrzej Szostek MIC

 

O. Stanisław Jaromi - teolog i filozof, przewodniczący Ruchu Ekologicznego św. Franciszka z Asyżu – REFA, szef portalu www.swietostworzenia.pl, wieloletni delegat franciszkanów ds. sprawiedliwości, pokoju i ochrony stworzenia oraz inicjator kilku kampanii: Czyńcie sobie Ziemię kochaną, projektu Ogrody Brata Franciszka oraz Szkoły liderów ekologii integralnej. Autor wydanej we wrześniu 2019 r. książki „Boska ziemia”.


Wizytacja Zespołu Oceniającego Polskiej Komisji Akredytacyjnej na kierunku Matematyka

W dniu 16 grudnia 2019 r. odbędzie się wizytacja Zespołu Oceniającego Polskiej Komisji Akredytacyjnej na kierunku Matematyka.

 

Spotkanie Zespołu Oceniającego z Władzami Uczelni zostało zaplanowane o godz. 9.00 w Gmachu Głównym KUL przy Al. Racławickich 14 (pok. 117, I piętro).

Następnie w budynku Wydziału przy ul. Konstantynów 1H przeprowadzona zostanie ocena kształcenia na kierunku Matematyka.

Spotkanie końcowe z Władzami Uczelni zostało wstępnie zaplanowane o godz. 14.00 w Gmachu Głównym KUL przy Al. Racławickich 14 (pok. 117, I piętro).


Odszedł do Pana śp. prof. dr hab. Michail Sheshko

Z żalem zawiadamiamy, że w dniu 17 listopada 2019 r.,

przeżywszy lat 82, odszedł do Pana

 

śp. prof. dr hab. Michail Sheshko

 

wieloletni pracownik naukowy i dydaktyczny

Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II.

Był cenionym specjalistą z zakresu matematyki i informatyki.

Pełnił funkcję kierownika Katedry Równań Różniczkowych i Całkowych.

W latach 15.12.2014r.-30.06.2015r.

p.o. Dyrektor Instytutu Matematyki i Informatyki KUL.

 

Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie


Odszedł do Pana śp. płk. prof. dr hab. inż. Andrzej Janicki

Z żalem zawiadamiamy, że w dniu 13 listopada 2019 r.,
przeżywszy lat
90, odszedł do Pana

 

śp. płk. prof. dr hab. inż. Andrzej Janicki

Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie

Czytaj dalej...

KUL został partnerem konsorcjum organizującego misję "MARS 2023"

Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II został partnerem konsorcjum organizującego misję "MARS 2023", planującego stworzenie światowej klasy satelity, zdolnego do eksploracji czerwonej planety oraz jej księżyców. Polska Misja ma wystartować za trzy lata. Składa się z trzech lotów. Pierwszy z nich odbędzie się już w grudniu 2022 roku, a lot na Marsa ma trwać przynajmniej siedem miesięcy. Umowę o zawiązaniu Konsorcjum Naukowego Mars 2023 z ramienia KUL podpisywał dr Marcin Płonkowski p.o. Dyrektora Instytutu Matematyki, Informatyki i Architektury Krajobrazu.

Czytaj dalej...

Konkurs Młoda Architektura dla Miasta

plakat_konkurs_architektoniczny_cemex__2

CEMEX Polska wspólnie z Urzędem Miasta Chełm i miesięcznikiem Builder ogłaszają konkurs pod nazwą „Młoda Architektura dla Miasta”. Celem konkursu jest zgromadzenie pomysłów i projektów na realizację elementów architektonicznych, mających uatrakcyjnić przestrzeń miejską Chełma. Nabór prac konkursowych rusza 9 września 2019 roku.

Czytaj dalej...