X Spotkania Teatralne Innowica 2017 - warsztaty prof. Leszka Mądzika

Stowarzyszenie Przyjaciół Nowicy ma zaszczyt zaprosić na X Spotkania Teatralne INNOWICA.  Jedną z atrakcji będą warsztaty teatralne prowadzone przez prof. Leszka Mądzika. Ich rezultatem będzie spektakl pokazany 16 czerwca o godz. 18.00.

Serdecznie zapraszamy.

 

 

Pełny program w rozszerzeniu.

Czytaj dalej...

Wykład prof. Leszka Mądzika na SacroExpo 2017

13 czerwca na Konferencji Per Artem Ad Deum, będącej częścią SacroExpo 2017 w Kielcach prof. Leszek Mądzik wygłosi wykład pt. "Sztuka w wierze, wiara w sztuce".

 

Zapraszamy do uczestnictwa.

 


Spektakl "Gorset" Sceny Plastycznej KUL w Warszawie

   Scena Plastyczna KUL oraz Akademia Sztuk Pięknych w Warszawie mają zaszczyt zaprosić na spektakl "GORSET", który odbędzie się 9.06.2017 o godz. 20:00 na Auli ASP (Wybrzeże Kościuszkowskie 37/39).

Wydarzenie odbędzie się w ramach otwarcia wystawy końcoworocznej oraz wystawy Ewy Braun, na które również zapraszamy - wernisaż rozpocznie się o godzinie 19.00.

Wstęp wolny.

 


Wystawa Leszka Mądzika "Faktura czasu" w Kielcach

Biblioteka Uniwersytecka Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach serdecznie zaprasza na wystawę fotografii Leszka Mądzika pt. Faktura czasu. Wernisaż wystawy odbędzie się 26 kwietnia 2017 r. o godz. 17:30 w Galerii Biblioteki Uniwersyteckiej UJK,Kielce, ul. Świętokrzyska 21e.

 

Wydarzenie swoim patronatem honorowym objęli: Prezydent Miasta Kielce Wojciech Lubawski, JM Rektor Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach prof. zw. dr hab. Jacek Semaniak oraz JM Rektor Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II ks. prof. dr hab. Antoni Dębiński.

 

 Wystawa potrwa do 28 lipca.Wstęp bezpłatny!

 

Zapraszamy!

 

 


Festiwal Scenografii i Kostiumów "Scena w Budowie" 20-23 kwietnia 2017

Festiwal Scenografii i Kostiumów „Scena w Budowie” to pierwszy tego rodzaju Festiwal w Lublinie i wyjątkowe na skalę ogólnopolską wydarzenie, którego program konstruowany jest nie na podstawie gustów kuratorskich, a za pomocą obiektywnych kryteriów wydobywających najbardziej wartościowe polskie spektakle. Festiwal przybrał formułę konkursową, składającą się z wielu etapów. Z ponad 70 spektakli, które zgłosiły się do udziału, zostało wybranych 6 najlepszych. Nad merytoryką wydarzenia czuwa Rada Programowa, składająca się z wybitnych twórców teatralnych i filmowych: Ewa Braun, Janusz Kapusta, Boris Kudlička i Lech Majewski.

Wszystkim działaniom patronuje Dyrektor Artystyczny Festiwalu Leszek Mądzik.

 

Czytaj dalej...