Wystawa Jana Kucza w Galerii Sceny Plastycznej KUL

25 marca o godzinie 18.00 zapraszamy do Galerii Sceny Plastycznej KUL, gdzie uroczystym wernisażem zostanie zainaugurowana wystawa rzeźb Jana Kucza.

 

Prace będzie można oglądać do 17 kwietnia od wtorku do niedzieli między 11.00 a 16.00.

 

 

Czytaj dalej...

Plenerowa etiuda "Symbioza" na festiwalu "Klamra" w Toruniu

18 marca o godzinie 19.00 plenerową etiudą Leszka Mądzika pt. "Symbioza" rozpoczną się 25. Alternatywne Spotkania Teatralne "Klamra" w Akademickim Centrum Kultury i Sztuki Od Nowa w Toruniu. Festiwal potrwa do 25 marca.

 

 

 

 

Pełny program festiwalu w rozszerzeniu.

Czytaj dalej...

Wystawa "Festiwal w Avignon" Leszka Mądzika - "Oblicza teatru" Polkowice 2017

W dniach 14 marca - 14 kwietnia w Galerii "Rynek 26" będzie można oglądać wystawę "Festiwal w Avignon" w ramach festiwalu "Oblicza teatru" w Polkowicach. Prezentowane będą zdjęcia autorstwa Leszka Mądzika z jego pobytu na Festiwalu OFF w Avignon w lipcu 2014 roku.

 

 

Plakat festiwalu autorstwa Leszka Mądzika

 

 

 

Czytaj dalej...

Warsztaty teatralne - ASP we Wrocławiu

W dniach 7-10 marca 2017 na Wydziale Scenografii Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu odbędą się warsztaty teatralne prowadzone przez prof. Leszka Mądzika. Zostaną one zakończone pokazem etiudy.


Fotorelacja z wernisażu wystawy Leszka Mądzika "Teatr obrazu"

24 lutego w Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie miało miejsce uroczyste otwarcie multimedialnej wystawy "Teatr obrazu" Leszka Mądzika, obejmującej 45 lat działalności teatru Scena Plastyczna KUL. Obecnością zaszczycił nas, jako gość honorowy, Rektor naszego Uniwersytetu Ks. prof. dr hab. Antoni Dębiński.

 

 

 

 

Po wernisażu zaproszeni goście mieli możliwość obejrzenia, premierowo, najnowszego spektaklu naszego teatru - "Gorset".

 

 

Więcej [+]

 


Jubileusz 90-lecia profesora Stefana Sawickiego

 

8 lutego 2017 r. w rektoracie KUL odbyło się kameralne spotkanie z okazji urodzin profesora Stefana Sawickiego, literaturoznawcy, norwidologa i wieloletniego wykładowcy KUL.

 

Laudację ku czci Jubilata wygłosił prof. Leszek Mądzik – wyraził w niej wdzięczność za wszystkie lata obecności profesora na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim, podkreślił jego wyjątkową szlachetność i postawę ukierunkowaną ku drugiemu, by wydobyć z niego to co najbardziej wartościowe.

 

„Kameralność dzisiejszego spotkania jest na drugim biegunie tego, kim jest osoba prof. Stefana Sawickiego i jego wartość dla uniwersytetu. Od 1951 roku, kiedy rozpoczął pracę na KUL, jego obecność trwa do dziś i można powiedzieć, że jest rdzeniem i korzeniem tego uniwersytetu” – podkreślił.

 

 

Profesor Stefan Sawicki jest od początku naszej działalności bardzo związany z naszym teatrem. Bez jego pomocy i wsparcia, Scena Plastyczna KUL nie mogłaby stać się tym, czym jest obecnie.

 

Życzymy Panu Profesorowi wszystkiego dobrego w dniu urodzin!


Lustra Leszka Mądzika w TVP Kultura

28 grudnia o godzinie 23.45 TVP Kultura pokaże film "Lustra Leszka Mądzika" w reżyserii Nataszy Ziółkowskiej-Kurczuk. Dokument pokazuje przygotowania oraz pobyt Sceny Plastycznej KUL we Francji na festiwalu im. Andrzeja Tarkowskiego oraz przybliża osobę Leszka Mądzika i specyfikę jego pracy twórczej.

 


Wystawa Adama Brinckena "Genesis" w Galerii Sceny Plastycznej KUL

10 grudnia o godzinie 18.00 zapraszamy do Galerii Sceny Plastycznej KUL, gdzie uroczystym wernisażem zostanie zainaugurowana wystawa obrazów Adama Brinckena. Artysta zaprezentuje swój cykl "GENESIS".

 

Prace będzie można oglądać do 10 stycznia przyszłego roku od wtorku do niedzieli między 11.00 a 16.00.

 

Czytaj dalej...