rekrutacjaGodło KULarchiteltura_krajobrazustefan sawickiinzynieria_srodowiskaopus magnumITPnknPro publico bono

Aktualności

Konkurs na projekt pomnika ks. Idziego Radziszewskiego

ks. radziszewskiRektor KUL ogłasza konkurs na projekt pomnika ks. Idziego Radziszewskiego - założyciela i pierwszego rektora uniwersytetu. Upamiętnienie w przestrzeni miejskiej tej postaci wiąże się ze zbliżającym się jubileuszem 100-lecia Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II. Ks. Idzi Radziszewski, wybierając Lublin na siedzibę katolickiego uniwersytetu, w znaczący sposób wpłynął na późniejszy rozwój miasta, które dziś jest prężnym ośrodkiem akademickim.

Zgłoszenia przyjmowane są do 20 marca 2017 r., sam projekt trzeba będzie przygotować do 7 czerwca. Zwycięzcę konkursu poznamy 12 czerwca.

 

Więcej

1.02-15.03 Zgłoszenia do Konkursów o Nagrodę im. Anieli hrabiny Potulickiej

Idee chrześcijańskiego humanizmu promują Konkursy o Nagrodę im. Anieli hrabiny Potulickiej - właścicielki ziemskiej, filantropki, założycielki Fundacji wspierającej KUL. W tym roku Nagrody zostaną wręczone już po raz trzeci. Jedna z nich zostanie wręczona za sukcesy gospodarcze, a druga za osiągnięcia naukowe zawierające nowatorskie ustalenia z zakresu szeroko rozumianych nauk społecznych, ekonomicznych, prawnych i humanistycznych. Termin nadsyłania zgłoszeń upływa 15 marca 2017 r.

 

Więcej o konkursie

18.01-8.03 Zgłoszenia do Ogólnopolskiego Międzyuczelnianego Konkursu Oratorskiego

konkurs oratorskiKatedra Semiotyki i Retoryki Dziennikarstwa Audiowizualnego Instytutu Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej  KUL oraz Koło Naukowe Studentów Retoryki Stosowanej KUL zapraszają studentów na VII Ogólnopolski  Międzyuczelniany Konkurs Oratorski, który odbędzie się 14 marca 2017 r. w Kolegium Jana Pawła II, sala C-1031 (Aula Muzykologii) o godz. 14.00.

 

Więcej

21.02 Wykład "Zwięzłe wprowadzenie do teizmu kenotycznego"

W ramach Otwartego Seminarium z historii i filozofii religii zapraszamy na wykład "Zwięzłe wprowadzenie do teizmu kenotycznego", który wygłosi dr Mateusz Przanowski OP.

 

Wykład i seminarium realizowane są w ramach grantu FNP Mistrz kierowanego przez prof. Piotra Gutowskiego rozpoczną się 21 lutego 2017 r. o godz. 14.30 w Kolegium Jana Pawła II, sala C-220. Wstęp wolny.

22.02 Uroczystość Promocji Doktorskich

W środę 22 lutego 2016 r. o godz. 11.00 w Auli im. Stefana kard. Wyszyńskiego odbędzie się Uroczystość Promocji Doktorskich, podczas której zostaną wręczone awanse zawodowe na stanowisko profesora zwyczajnego i nadzwyczajnego, dyplomy doktora habilitowanego oraz dyplomy doktorskie.

 

Więcej

 

22.02 Apel Jasnogórski z Rektorem – zaproszenie TP KUL

Towarzystwo Przyjaciół KUL serdecznie zaprasza pracowników i studentów KUL do udziału w Apelu Jasnogórskim 22 lutego 2017 r. (środa). Tego dnia rozważania w czasie nabożeństwa prowadził będzie Rektor KUL ks. prof. dr hab. Antoni Dębiński. Zapewniamy bezpłatny transport autokarem (liczba miejsc ograniczona). Planowany wyjazd ok. południa, powrót po zakończeniu Apelu.

 

Informacje i zapisy: Biuro Zarządu Głównego TP KUL, od poniedziałku do piątku w godz. 8:00-15:30, tel. 81 532 64 32 lub 662 487 212, e-mail: tpkul@kul.pl

22.02 Pro publico bono - KULtura człowieka i społeczeństwa. Wykład dra hab. Krzysztofa Kalickiego "Problemy zarządzania ryzykiem"

problemy_zarzadzania-_ryzykiem22 lutego 2017 r. o godz.11.00 gościem KUL będzie dr hab. Krzysztof Kalicki - Prezes Zarządu Deutsche Bank Polska, który w ramach cyklu "Pro publico bono - KULtura człowieka i społeczeństwa" wygłosi wykład "Problemy zarządzania ryzykiem". Wydarzenie odbędzie się w Centrum Transferu Wiedzy KUL (Al. Racławickie 14, Lublin), sala CTW-114.

22.02 Dzień Erasmusa

erasmusSekcja Obsługi Wymian Międzynarodowych KUL zaprasza studentów do udziału  w Dniu Erasmusa, który odbędzie się 22 lutego 2016 r. w holu Collegium Norwidianum w  godz. 10.00 do 14.00. Wydarzenie będzie promować wyjazdy w ramach programu Erasmus+ (studia i praktyki zarówno w krajach UE,  jak i poza Unią).  W programie m. in. prezentacje uczelni zagranicznych, spotkania z byłymi stypendystami, smaczny poczęstunek, losowanie atrakcyjnych nagród. Wstęp wolny.

 

Więcej

22.02 Spotkanie z cyklu „Istota i misja uniwersytetu we współczesnym świecie”

zagrożenia dla polskich uniwersytetówInstytut Jana Pawła II KUL zaprasza na kolejne spotkanie konwersatoryjne z cyklu „Istota i misja uniwersytetu we współczesnym świecie” w ramach Konwersatorium Myśli Karola Wojtyły – Jana Pawła II, podczas którego prof. dr hab. Zbigniew Drozdowicz (kierownik Katedry Religioznawstwa i Badań Porównawczych UAM) wygłosi referat „Zagrożenia dla polskich uniwersytetów”. Spotkanie odbędzie się 22 lutego 2017 r. o godz. 17.00 w Kolegium Jana Pawła II, sala C-220.

Po spotkaniu przewidziana jest dyskusja.

Wstęp wolny.

23.02 IX Spotkanie Ogólnopolskiego Seminarium Metodologicznego (nie tylko) dla Socjologów

Instytut Socjologii KUL oraz Lubelski Oddział Polskiego Towarzystwa Socjologicznego mają zaszczyt zaprosić do udziału w IX spotkaniu OGÓLNOPOLSKIEGO SEMINARIUM METODOLOGICZNEGO (NIE TYLKO) DLA SOCJOLOGÓW, które odbędzie się 23 lutego 2017 r. o godz. 16.00,  w Gmachu Głównym KUL, sala GG-208 (II piętro).

 

Więcej

23.02 Wykład „Chrześcijanie na jedwabnym szlaku"

chrześcijanie_na_jedwabnym_szlakuZarząd Komisji Badań nad Antykiem Chrześcijańskim, Katedra Historii Sztuki Wczesnochrześcijańskiej i Tradycji Antycznej oraz Katedra Patrologii Greckiej i Łacińskiej zapraszają na kolejne posiedzenie naukowe z referatem ks. prof. dr. hab. Marka Starowieyskiego (Uniwersytet Warszawski) „Chrześcijanie na jedwabnym szlaku". Posiedzenie rozpocznie się w czwartek 23 lutego 2017 r. o godzinie 18.00 w Gmachu Głównym KUL, sala GG-245.

26.02 OPUS MAGNUM - KULowskie wieczory z muzyką: recital fortepianowy Tomasza Rittera

opus magnumRektor KUL serdecznie zaprasza w niedzielę 26 lutego 2017 r. na koncert z cyklu OPUS MAGNUM - KULowskie wieczory z muzyką. Z okazji 95. rocznicy śmierci ks. Idziego Radziszewskiego, założyciela i pierwszego rektora KUL, z Nadzwyczajnym recitalem fortepianowym wystąpi Tomasz Ritter. Koncert rozpocznie się o godz. 18.00 w  Auli im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego. Wstęp wolny.

 

Więcej

27.02 Wykład „Jak powstaje ikona? Współczesne ikony ukraińskie”

Katedra Literatury Ukraińskiej i Białoruskiej KUL zaprasza na wykład dr Katarzyny Jakubowskiej-Krawczyk (Uniwersytet Warszawski) „Jak powstaje ikona? Współczesne ikony ukraińskie”, który odbędzie się 27 lutego 2017 r. o godz. 12.00 w Centrum Transferu Wiedzy, sala CTW- 202.

 

Więcej

 
 
SZKOLA_2.jpg
 UO_2.jpg