Wieczór wspomnień Piotra Francuza

Podobno liczby nie wiedzą, skąd pochodzą. Ci, którzy wiedzą, kto jest autorem tych słów, być może zechcą przywołać o Nim pamięć w gronie osób, dla których Piotr Francuz był ważny i bliski. Spotkajmy się 13. czerwca 2024 roku.

Jako że dyskusja naukowa była dla Piotra nieodzownym elementem niemal każdego spotkania, także teraz chcemy uczcić go nie tylko naszą pamięcią, ale również działalnością naukową. W tym celu zaplanowaliśmy panel naukowy, poprzedzający tę mniej oficjalną część wieczoru wspomnień.

Szczegółowe informacje na plakacie poniżej,
do zobaczenia!

 

piotr-plakat


V Międzynarodowa Konferencja Psychologii Pozytywnej

V MIĘDZYNARODOWA KONFERENCJA PSYCHOLOGII POZYTYWNEJ

 

Więcej informacji na stronie konferencji: https://konferencja.ptpp.org.pl/ 


Konferencja "Bliżej emocji"

KONFERENCJA BLIŻEJ EMOCJI

 

Szanowni Państwo,

 

Katedra Psychologii Emocji i Motywacji Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II zaprasza do udziału w IX edycji Międzynarodowej Konferencji Naukowej Bliżej Emocji. Konferencja odbędzie się w dniach 15-16 maja 2024 roku w Sali CTW-113.

Serdecznie zapraszamy do udziału w wykładach i sesjach referatowych.

Więcej informacji na plakacie.

 

Z wyrazami szacunku,

Komitet Organizacyjny Konferencji


Wykłady otwarte "Umysł w sieci"

WYKŁADY OTWARTE UMYSŁ W SIECI


Aktualia 2024

AKTUALIA 2024 UKSZTAŁTOWANI PRZEZ DOŚWIADCZENIA


Nominacja profesorska dla dr hab. Iwony Niewiadomskiej

NOMINACJA PROFESORSKA DLA DR HAB. IWONY NIEWIADOMSKIEJ

 

Z radością informujemy, iż Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej postanowieniem z dnia 18 marca 2024 r. nadał dr hab. Iwonie Niewiadomskiej, prof. KUL tytuł profesora nauk społecznych w dyscyplinie psychologia.

 

Serdecznie gratulujemy!

 


Konferencja Mózg w czasie

KONFERENCJA MÓZG W CZASIE

 
Studenckie Koło Neuronauk zaprasza na konferencję z okazji obchodów Dnia Mózgu: Mózg w czasie
Poniższy opis pochodzi z wydarzenia utworzonego na Facebooku przez Studenckie Koło Neuronauk:
 
Studenckie Koło Neuronauk to organizacja działająca na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim. Jej celem jest popularyzacja wiedzy o ludzkim mózgu, promowanie neuronauk, wspieranie badań naukowych, tworzenie platformy wymiany i zdobywania wiedzy oraz organizowanie wydarzeń tematycznych blisko związanych z zagadnieniami badań układu nerwowego. Jednym z takich wydarzeń będzie konferencja naukowa organizowana w dniach 19-20 marca 2024.
Chcąc szerzyć wiedzę o niezbędnym, a często, przez swoją oczywistość zapomnianym elemencie ludzkiego obcowania z rzeczywistością, zdecydowaliśmy się, aby konferencji przewodziło zagadnienie czasu, a szczególnie jego związku z jednym z najważniejszych dla nas organów - mózgiem. Zwracając uwagę na bieg wydarzeń, pęd codzienności i potrzebę uświadomienia wpływu czasu na mózg, a także pragnąc wspierać rozwój geniusza ludzkiego organizmu tematem wydarzenia został “Mózg w czasie”.

Marzec to szczególny miesiąc, gdyż właśnie wtedy, na całym świecie obchodzone są dni mózgu, w związku z tym, jako organizacja zajmująca się tematami neuronauk podjęliśmy się zorganizowania konferencji, która pozwoli nam na celebrację tego wyjątkowego dnia. Naszym zadaniem jest pokazać jak czas wpływa na zmiany, rozwój i degenerację mózgu oraz jak mózg przekształca nasze postrzeganie czasu. Żyjąc w czasie zapominamy jak upływ minut, godzin i dni zmienia nasz mózg oraz jak ważne jest, żeby dbać o jego funkcjonowanie.
Konferencja ma na celu poruszyć wątki: neurorozwojowej sekwencji czasu odpowiadając na pytanie: “Jak rozwijający się mózg ulega zmianom w określonych momentach życia?”; Neurodegeneracyjnych wyzwań czasu rozważając, w jaki sposób procesy starzenia wpływają na funkcjonowanie i zdrowie mózgu, oraz wątki neuroplastyczności, które zwracają naszą uwagę na kontekst zmian oraz adaptacji do naszego środowiska.
 
Dołącz do nas na social mediach, aby śledzić nasze dotychczasowe poczynania i być na bieżąco!
Wydarzenie realizowane przy wsparciu finansowym Gminy Lublin, w ramach Programu Lublin Akademicki.

Laureaci nagrody im. ks. prof. Zdzisława Chlewińskiego

NAGRODY IM. KS. PROF. ZDZISŁAWA CHLEWIŃSKIEGO

 

Z przyjemnością informujemy, że laureatami nagrody im. ks. prof. Zdzisława Chlewińskiego za znaczące osiągnięcie publikacyjne w obiegu międzynarodowym zostali:

 

  • dr hab. Małgorzata Puchalska-Wasyl, prof. KUL

Latinjak, A. T., Morin, A., Brinthaupt, T. M., Hardy, J., Hatzigeorgiadis, A., Kendall, P. C., Neck, Ch., Oliver, E. J., Puchalska-Wasyl, M. M., Tovares, A. V., & Winsler, A. (2023). Self-talk: An interdisciplinary review and transdisciplinary model. Review of General Psychology.

 

  • dr Rafał Bartczuk, dr Bernadeta Lelonek-Kuleta

Costes, J.-M., Kairouz, S., Fiedler, I., Bartczuk, R. P., Lelonek-Kuleta, B., Minutillo, A., & Notari, L. (2023). Online gambling practices and related problems in five European countries: Findings from the Electronic Gam(bl)ing Multinational Empirical Survey (E-GAMES) project. Journal of Gambling Studies.

 

  • dr Paweł Fortuna

Fortuna, P. (2023). Positive cyberpsychology as a field of study of the well-being of people interacting with and via technology. Frontiers in Psychology, 14:1053482


Prof. Iwona Niewiadomska powołana na stanowisko konsulatanta wojewódzkiego w dziedzinie psychoterapii uzależnień

KONSULTANT WOJEWÓDZKI W DZIEDZINIE PSYCHOTERAPII UZALEŻNIEŃ

 

Mamy przyjemność poinformować, że Pani dr hab. Iwona Niewiadomska, prof. KUL została powołana do pełnienia funkcji konsultanta wojewódzkiego w dziedzinie psychoterapii uzależnień.

 

 

 

https://luwwlublinie.bip.gov.pl/konsultanci-wojewodzcy/wykaz-konsultantow-wojewodzkich.html

 

Serdecznie gratulujemy!