Przedsiębiorczość to nie tylko prowadzenie firmy – to sposób myślenia i działania, który pomaga lepiej radzić sobie w pracy i w życiu.

 

Na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim Jana Pawła II traktujemy ją jako kluczową kompetencję, którą warto rozwijać niezależnie od kierunku studiów. Dlatego organizujemy spotkania z praktykami biznesu, którzy pokazują studentom, jak wykorzystywać postawę przedsiębiorczą zarówno we własnej firmie, jak i na etacie. Te spotkania są okazją do wymiany wiedzy, refleksji nad własną ścieżką zawodową i zaczerpnięcia motywacji od wyjątkowych gości.

 

W dniach 14 i 15 maju 2025 r. zapraszamy na 16. edycję paneli dyskusyjnych nt. przedsiębiorczości.

 

Wydarzenie organizuje Biuro Karier KUL, Dział Kształcenia KUL oraz koordynator przedmiotu ogólnouniwersyteckiego „Przedsiębiorczość”, dr Dorota Tokarska.

 


 

Harmonogram 16. edycji

paneli dyskusyjnych nt. przedsiębiorczości na KUL

 


I Panel Dyskusyjny | 14 maja 2025 r. | 10:00–11:00 
Miejsce: Kampus Poczekajka, budynek Biotechnologii, aula 8

 

Prelegenci:

 

 

🔵 Izabela Karkocha – Ekspert WordPress & KodoGrafia Founder

 

Absolwentka matematyki na KUL, przedsiębiorczyni, specjalistka WordPress i organizatorka wydarzeń branżowych. Od 2011 roku prowadzi firmę Kodografia, w ramach której tworzy skuteczne strony i sklepy internetowe oraz prowadzi szkolenia z obsługi WordPressa. Dodatkowo od 2017 roku rozwija sklep online z materacami w modelu dropshipping.

 

🔵 dr Natalia Buczyńska-Pizoń – specjalista marketing i social media, dietetyk, przedsiębiorca

 

Doktor nauk społecznych, specjalistka ds. marketingu i mediów społecznościowych, dietetyczka, właścicielka marki osobistej natibuczi.pl oraz influencerka. Kilka lat temu, zmieniając swój styl odżywiania na zdrowszy, odkryłam nową pasję – zdrowe gotowanie. Zmieniłam ścieżkę zawodową i tuż przed trzydziestką zdobyłam tytuł dietetyka. Przekonałam tysiące osób, że zdrowa dieta może być smaczna i przyjemna, a dietetyka stała się nie tylko moją pasją, ale i pracą. Przez kilka lat uczyłam studentów na dwóch lubelskich uniwersytetach. Obecnie nie tylko tworzę treści dla marek, ale także uczę przedsiębiorców, jak za pomocą mediów cyfrowych i społecznościowych zyskiwać przewagę konkurencyjną. Zbudowałam markę osobistą od podstaw, a na moich platformach społecznościowych zgromadziłam prawie 200 000 obserwujących. Łączę wiedzę i pasję, stawiając na autentyczność.

🔵 3 gość – informacje wkrótce

 

🟠 Prowadzący: mgr Piotr Lewandowski

Wykładowca akademicki i praktyk marketingu, specjalizujący się w strategiach komunikacji i wykorzystaniu AI w działaniach promocyjnych. Łączy teorię z praktyką zarówno w pracy ze studentami, jak i w prowadzonej od kilkunastu lat działalności doradczo-marketingowej. Współpracuje z instytucjami kultury, organizacjami pozarządowymi oraz firmami lokalnymi i ogólnopolskimi, tworząc strategie komunikacji i rozwoju marek. Jest założycielem Fundacji Unicus, działającej na rzecz edukacji medialnej i wyrównywania szans cyfrowych.

 

 

Kierunki uczestniczące: informatyka, biotechnologia 

 


 

II Panel Dyskusyjny | 15 maja 2025 r. | 10:00–11:00

Miejsce: Kampus Główny, Centrum Transferu Wiedzy, aula 113 (zielony budynek naprzeciwko kościoła akademickiego) 

 

Prelegenci:

 

 

🔵Greta Winkler  – Coach mocnych stron, mentor i trener przywództwa

 

Certyfikowany coach mocnych stron SCC wg Instytutu Gallupa oraz mentor i trener przywództwa Maxwell Leadership Certified Team. Specjalizuje się w pracy z liderami, zespołami i organizacjami – wspiera w odkrywaniu potencjału, budowaniu relacji i upraszczaniu procesów zarządczych. Posiada doświadczenie zarówno w sektorze NGO, jak i biznesie, koncentrując się na rozwoju osobistym i efektywnym zarządzaniu. Zarządzała przygotowaniami i organizowała międzynarodowe konferencje edukacyjno-transformacyjne. Działa również aktywnie online, dzieląc się wiedzą oraz promując świadome przywództwo i rozwój oparty na mocnych stronach. Prywatnie jest mamą i żoną – dzieli się doświadczeniem życia rodzinnego, również w kontekście autyzmu.

 

🔵Małgorzata Szczepańska – przedsiębiorczyni, właścicielka marki BiziTok, współorganizatorka TEDxLublin, trenerka j. angielskiego

 

Prywatnie mama na pełen etat, zawodowo przedsiębiorczyni – właścicielka marki BiziTok, nauczycielka angielskiego, współorganizatorka półkolonii letnich oraz zimowych, autorka tematycznych warsztatów językowo-kulturowych dla dzieci i młodzieży, pomysłodawczyni i organizatorka spotkań EasyTOK w Pizza Lover – konwersacji językowych dla dorosłych, współorganizatorka TEDxLublin 2024 oraz tej tegorocznej edycji.

 

🔵 Robert Bronisz – wiceprezes ABM Greiffenberger Polska Sp. z o.o.

Moją misją jest wsparcie w rozwoju kluczowych osób w organizacji, wpływając na ponadprzeciętny rozwój biznesu we wszystkich jego obszarach. Od 25 lat tworzę zespoły osiągające spektakularne sukcesy w przemyśle produkcyjnym i usługach. Zdobywałem swoje doświadczenia w różnorodnych dziedzinach, takich jak branża spożywcza, motoryzacyjna, budowlana, odlewnicza czy elektromaszynowa, pracując w całej Europie dla globalnie rozpoznawalnych marek. Jako osoba zaangażowana społecznie pełnię funkcję Prezesa Fundacji Lubelska Wyżyna Przemysłowa, wiceprezesa Lubelskiego Klubu Biznesu, członka zarządu Wojewódzkiego Związku Piłki Siatkowej, czy członka komisji Spraw Zagranicznych Polskiego Związku Piłki Siatkowej. Jako wiceprezes Business Masters od 5 lat wspieram korporacje oraz duże, średnie i małe firmy w rozwoju, jako praktyk i certyfikowany mentor oraz członek największej na świecie organizacji liderów Maxwell Leadership Certified Team. Prywatnie dumny ojciec dwóch córek i niezmiennie od prawie trzech dekad zakochany w swojej żonie. Siatkówka, nurkowanie techniczne i ogólnie uprawianie sportu to moja pasja, którą dzielę z rodziną i wieloma przyjaciółmi.

 

🔵 Robert Turski – wiceprezes Stowarzyszenia EDUKACJA 3.0

Doradza dyrektorom, nauczycielom i pracownikom instytucji edukacyjnych i kulturalnych w zakresie dydaktyki cyfrowej. Doświadczony edukator pracujący z dziećmi, młodzieżą, nauczycielami, rodzicami i seniorami. Przeprowadził kilka tysięcy godzin szkoleń i spotkań. Podczas swoich działań edukacyjnych stosuje nowoczesne metody i narzędzia pracy (metody aktywizujące, pracę grupową, grywalizację i różnorodne technologie informacyjno-komunikacyjne). Współzałożyciel Ośrodka Badawczo-Rozwojowego „Edukacja 3.0” (badania nowych technologii w edukacji, ze szczególnym uwzględnieniem wpływu rzeczywistości rozszerzonej na proces nauczania), wykładowca Uniwersytetu Dziecięcego UMCS, ekspert Sieci Edukacji Cyfrowej „KOMETA”. Od 2017 r. moderator grupy społecznościowej “AR i VR w edukacji”. Trener umiejętności cyfrowych w ramach projektu dla Przestrzeń from Facebook. W 2018 i 2022 r. został wyróżniony na Liście 100 osób, które w szczególny sposób przyczyniły się do wzmacniania cyfrowych kompetencji Polek i Polaków.

 

🟠 Prowadząca: Marta Szymańska-Jarosz

Praktyk z ponad 10-letnim doświadczeniem w realizacji projektów edukacyjnych i rozwojowych, związana z Biurem Karier Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II. Pełni funkcję Pełnomocnika Rektora KUL ds. współpracy z otoczeniem zewnętrznym i organizacjami studenckimi. Jej działalność koncentruje się na wspieraniu rozwoju studentów i absolwentów, poprzez organizowanie innowacyjnych inicjatyw oraz budowaniu partnerstw między uczelnią a środowiskiem biznesowym. W roli wykładowczyni i trenerki prowadzi zajęcia na studiach podyplomowych oraz szkolenia z obszaru rozwoju kariery i wykorzystania LinkedIn w budowaniu marki osobistej.

 

 

Kierunki uczestniczące:

– Wydział Nauk Humanistycznych (filologia klasyczna, polska, niderlandzka, germanistyka, italianistyka, historia, historia sztuki, lingwistyka stosowana, muzykologia)
– Wydział Nauk Społecznych i Wydział Filozofii (coaching i doradztwo kariery, pedagogika przedszkolna i wczesnoszkolna, stosunki międzynarodowe, zarządzanie, sztuczna inteligencja)

 


 

Zapraszam do zapoznania się z bezpłatną ofertą Biura Karier KUL: https://www.kul.pl//oferta-biura-karier-kul-dla-studentow-i-abolwentow,art_102255.html 

 

oraz dołącz do mediów społecznościowych

 

Facebook: https://www.facebook.com/kulbiurokarier

Instagram: https://www.instagram.com/biurokarierkul/ 

LinkedIn: https://www.linkedin.com/company/biurokarierkul 

 

Autor: Marta Szymańska-Jarosz
Ostatnia aktualizacja: 06.05.2025, godz. 07:38 - Marta Szymańska-Jarosz