W dniach od 12-15 marca 2012 roku Koło Filozoficzne Studentów Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II organizuje 54. Tydzień Filozoficzny, kontynuując w ten sposób jedną z najstarszych tradycji naszego Wydziału. Każdy Tydzień Filozoficzny gromadzi wybitnych filozofów z całej Polski i jest okazją do dyskusji i prezentacji różnych stanowisk.

Tematy Tygodnia koncentrują się wokół fundamentalnych problemów filozoficznych. Daleko idące przeobrażenia sfery moralności z jakimi mamy do czynienia we współczesnym świecie każą na nowo zastanowić się nad najbardziej podstawowymi zagadnieniami etycznymi: specyfiką dobra moralnego a zwłaszcza problemem jego absolutności, specyfiką czynu ludzkiego a w szczególności jego wolności, kryteriami wartości moralnej czynu, kwestią istnienia prawa naturalnego, problemem istnienia sumienia itd. Tę problematykę zamierzamy podjąć podczas 54. Tygodnia organizując go pod hasłem Wielkie Pytania Etyki.

Na zakończenie Tygodnia Filozoficznego w dniu 15 marca 2011 r. (czwartek) o godz. 14.00 w s. 208GG odbędzie się zebranie Sekcji Filozoficznej Wykładowców Filozofii Uczelni Katolickich w Polsce. W tym roku podjęta zostanie problematyka dydaktyki filozofii przyrody i nauk przyrodniczych.

54. Tydzień Filozoficzny Wielkie Pytania Etyki
Lublin (KUL), 12-15 marca 2012 r.

• 12 marca (poniedziałek)
    • 8.30 Spotkanie przy grobach profesorów Wydziału Filozofii (cmentarz przy ul.
      Lipowej)
    • 10.00 Msza Święta koncelebrowana pod przewodnictwem ks. prof. Stanisława
      Janeczka, Dziekana Wydziału Filozofii KUL, homilię wygłosi ks. prof. Andrzej Szostek (Kościół Akademicki KUL)
    • 11.15 Uroczyste otwarcie