Obchody 45-lecia pracy twórczej Leszka Mądzika, poza wydarzeniami ściśle związanymi ze Sceną Plastyczną KUL i samym uniwersytetem, uświetnił również nowy spektakl lubelskiego reżysera, będący wynikiem współpracy artysty z Anną Marią Jopek, będącej w nim główną aktorką.

 

"Czas Kobiety" jest połączeniem wrażliwości plastycznej Mądzika z talentem kompozytorskim i niesamowitym głosem Anny Marii Jopek.

 

Oprócz Anny Marii Jopek na scenie można zobaczyć grającego na kontrabasie Roberta Kubiszyna, który wraz z piosenkarką współtworzy przestrzeń muzyczną widowiska. W spektaklu udział biorą również: aktor Sceny Plastycznej KUL Maciej Mazur oraz asystent scenografii Sławomir Szondelmajer.

 

Spektakl został wyprodukowany i zrealizowany w Teatrze Starym w Lubinie.

 

 

 

"Czas zostawia swoje piętno, żywiąc się tym co ogarnia, postrzega, dotyka. Ucztę ma, kiedy w swoim apogeum dyskretnie osiąga cel. Wyzwala w nas tylko żal, współczucie, a może też kieruje w stronę tajemnicy, jaką jest nasza obecność w jego objęciach. Czytelny wizualnie i duchowo zostawia też ślad w obrazie kobiety, potęgując jego skutki i znaczenie w różnych porach jego życia. Fascynacja witalnym ciałem ustępuje miejsca w odnalezieniu jego urody w kolejnych etapach życia. Klisze pamięci zderzone z rzeczywistością rodzą nowy rodzaj impresji, utwierdzając w przekonaniu o cudowności i ciała i duszy kobiety, dopóki jest z nami. Karuzela czasu, która nas zabiera w wędrówkę, we wszystkich swoich fazach jest fascynująca. W taką podróż pragnę wybrać się wraz z Anną Marią, biorąc za świadków obecnych w tym misterium."

Leszek Mądzik

 

fot. Urszula Nawrot