Nowe wydarzenie w Centrum Spotkania Kultur „Scena w Budowie” Festiwal Scenografii i Kostiumów odkrywa wizualność jako bazę spektaklu i przekazywanych w nim treści. Uświadamia, że scenografia i kostiumy nie są ozdobą i tłem do gry aktorskiej, nie powstają w oderwaniu od tekstu czy treści spektaklu. Scenograf i kostiumograf tworzą spektakl. Nasz festiwal powstaje, by uhonorować i wydobyć z cienia ich pracę.

W ramach Prologu stworzona została pierwsza w historii wystawa poświęcona twórczości Ewy Braun, w ramach której autorka dekoracji do m.in. „Listy Schindlera” przybliży swoje najważniejsze produkcje filmowe. Janusz Kapusta przedstawi swoje kluczowe dzieło K-dron, o którym sam mówi: „przeoczony kształt między sztuką a nauką”. Boris Kudlička zaprezentuję nową odsłonę instalacji „Reflection of an Image”, która otrzymała złoty medal Prague Quadrennial 2015 w kategorii „Performance Architecture”. Z kolei Lech Majewski zaprezentuje cykl videoartów. Widzowie festiwalu będą mogli również zobaczyć spektakl Komisarza festiwalu Leszek Mądzik „Zuzanna i Starcy” w wykonaniu Wrocławskiego Teatru Pantomimy oraz instalację nawiązującą do jego spektaklu „Lustro”.

 

Centrum Spotkania Kultur w Lublinie stwarza niepowtarzalną okazję do spotkania najwybitniejszych twórców sztuk plastycznych, scenografii i kostiumów w przestrzeniach Centrum Spotkania Kultur i zapoznania się z ich dziełami:

26 Listopada 2016:

17.00 Otwarcie Festiwalu/ Spotkanie z Leszkiem Mądzikiem / Sala Operowa /

18.00 wernisaże: Boris Kudlička „Reflection of an Image”, Janusz Kapusta „K-dron - kształt przyszłości”, Lech Majewski Video-Art, Leszek Mądzik „Dotyk przemijania”, Ewa Braun „ Odtwarzanie minionych światów …” / przestrzenie CSK /

19.00 Spotkanie z Januszem Kapustą / Sala Operowa /

20.00 Spotkanie z Borisem Kudličką / Sala Operowa /

21.00 „Zuzanna i Starcy” (spektakl) Wrocławski Teatr Pantomimy im. Henryka Tomaszewskiego / Sala Operowa /

27 Listopada 2016:

17.00 Spotkanie z Lechem Majewskim / Sala Operowa /

18.00 Spotkanie z Ewą Braun / Sala Operowa /

19.00 „Zuzanna i Starcy” (spektakl) Wrocławski Teatr Pantomimy im. Henryka Tomaszewskiego / Sala Operowa /

Rozmowy z Mistrzami poprowadzą m.in. Grażyna Torbicka i Tomasz Raczek.

Więcej informacji o Festiwalu SCENA W BUDOWIE: www.spotkaniakultur.com/pl/festiwalscenawbudowie

Bilety na spektakl „Zuzanna i Starcy” w specjalnej cenie 10/20 zł.

Kasa CSK, Plac Teatralny 1

www.eventim.pl

Na pozostałe wydarzenia WSTĘP WOLNY