Prezydent Miasta Lublin Krzysztof Żuk, Kurator wystawy prof. Leszek Mądzik oraz Dyrektor Centrum Spotkania Kultur w Lublinie Piotr Franaszek zapraszają na wernisaż wystawy plenerowej w Galerii Saskiej, obejmującej ekspozycję fotografii Tomasza Tomaszewskiego. 
 

Tomasz Tomaszewski posiada stopień doktora Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Jest członkiem Związku Polskich Artystów Fotografików, agencji Visum Archiv w Hamburgu, agencji National Geographic Creative w Waszyngtonie oraz American Society of Media Photographers. Zajmuje się fotografią prasową, publikuje swoje zdjęcia w najważniejszych pismach polskich i wielu zagranicznych, jak: „Stern”, „Paris Match”, „GEO”, „New York Times”, „Time”, „Fortune”, „Vogue”, „Die Zeit”, „Elle”. Wydał kilka książek autorskich: Ostatni. Współcześni Żydzi polscy (tekst Małgorzata Niezabitowska), W poszukiwaniu Ameryki (tekst Małgorzata Niezabitowska), Cyganie – inni ludzie tacy jak my, W centrum, Niezwykła Hiszpania, Rzut beretem, Zapewnia się atmosferę życzliwości, oraz ilustrował swoimi pracami kilkanaście prac zbiorowych. Autor wielu wystaw indywidualnych w USA, Kanadzie, Wielkiej Brytanii, Izraelu, Japonii, Holandii, Włoszech, Irlandii, Niemczech, Indonezji, Brazylii, na Madagaskarze i w Polsce. Jest laureatem polskich oraz międzynarodowych nagród fotograficznych. Od dwudziestu ośmiu lat współpracuje z magazynem „National Geographic”, w którym opublikował osiemnaście esejów fotograficznych, a od 1999 roku jest głównym konsultantem jego polskiej edycji. Uczy fotografii w Polsce, USA, Niemczech i we Włoszech.

 


 Na wystawie w Lublinie zobaczymy 58 prac artysty.
 
Wystawa będzie dostępna dla odwiedzających do 17 kwietnia 2016.

Wernisaż i spotkanie z autorem rozpocznie się w niedzielę 20 marca o godzinie 14.00 w Sali Wspinań w siedzibie Centrum Spotkania Kultur, Plac Teatralny 1.
 
 
Wystawa: Al. Racławickie, ogrodzenie Ogrodu Saskiego w Lublinie
 
Wystawa zrealizowana przy pomocy finansowej Miasta Lublin