Prezydent Miasta Lublin Krzysztof Żuk, Kurator wystawy prof. Leszek Mądzik oraz Dyrektor Centrum Spotkania Kultur w Lublinie Piotr Franaszek zapraszają na wernisaż wystawy plenerowej w Galerii Saskiej, obejmującej ekspozycję fotografii Wojciecha Gepnera. 
 

Wojciech Gepner, rocznik 1966. Uprawia fotografię użytkową, nie stroniąc od reportażu i fotografii kreacyjnej. Fotografuje różnymi technikami, od kamery otworkowej, po aparaty cyfrowe, od fotografii elementarnej po zaawansowaną ingerencję elektroniczną.

Od 2005 roku jest członkiem Związku Polskich Artystów Fotografików. Laureat licznych konkursów fotograficznych. W swym dorobku ma publikacje w wielu wydawnictwach polskich oraz zagranicznych, a także w podręcznikach fotografii i albumach. Jego zdjęcia wykorzystywane były również na okładkach książek i płyt. Brał udział w wystawach fotograficznych w kraju i za granicą.

W fotografiach najbardziej interesuje go nastrój. Uważa, że dla uzyskania właściwej atmosfery warto poświęcić wszystko - kadr, kolor, ostrość... Najchętniej fotografuje miejsca znajdujące się nieco na uboczu, zaułki dużych miast albo prowincję, bo tam, według niego, można choć na chwilę "złapać dystans" do gładkiej, wypacykowanej, coraz bardziej plastikowej rzeczywistości.



Na wystawie w Lublinie zobaczymy 60 prac artysty.
 
Wystawa będzie dostępna dla odwiedzających do 30. grudnia 2015.

Wernisaż i spotkanie z autorem rozpocznie się w sobotę 28 listopada o godzinie 12.00 w holu na parterze Hotelu Mercure, Al. Racławickie 12.
 


 
Wystawa: Al. Racławickie, ogrodzenie Ogrodu Saskiego w Lublinie
 
Wystawa zrealizowana przy pomocy finansowej Miasta Lublin