Zrób audyt kariery

3_3

Masz już za sobą różne doświadczenia zawodowe, ale coraz częściej odczuwasz, że stoisz w martwym punkcie? Chcesz się dalej rozwijać zawodowo, podejmować nowe wyzwania, więcej zarabiać, ale w Twojej firmie nie ma na to szans? Kiedy nie wiemy co dalej robić i nie mamy pomysłu na siebie lub napotykamy na jakieś blokady w rozwoju kariery warto pomyśleć o audycie kariery.

Czytaj dalej...

Bezpłatny planner poszukiwania pracy

1_3

Zapraszamy do lektury Poradnika 7 dni poszukiwania pracy(edycja 2019).

Czytaj dalej...

Własny biznes jeszcze na studiach? Tak, to możliwe!

1_3

Czy chodź raz w życiu zastanawiałeś się, jak to jest prowadzić własną firmę? A może masz już konkretny pomysł na biznes i planujesz jego realizację? Jeśli chodź na jedno z powyższych pytań odpowiedziałeś „TAK”, to zapraszam Cię do przeczytania krótkiego artykułu.

Czytaj dalej...

Marka osobista na studiach

3_3

Na Facebooku szpiegują Cię nie tylko sąsiedzi i dawne licealne miłości. Na Twojego Facebooka zaglądają też rekruterzy, więc lepiej się pilnować. W końcu wszyscy mamy znajomych, którzy udostępniają zdjęcia wywołujące lekki uśmiech albo, co gorsza, zażenowanie, a nikt z nas nie chce być oceniany podobnie. Jak temu przeciwdziałać? Można chociażby zacząć od audytu swoich mediów społecznościowych.

Czytaj dalej...

Efektywne zarządzanie karierą studentów, czyli system SiiCareer dla KUL

3_3

Zaledwie trzy miesiące trwało pełne wdrożenie systemu SiiCareer na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim. Jest to nowatorskie rozwiązanie, przygotowane przez Sii w oparciu o Microsoft Dynamics 365 (CRM), pozwalające na optymalizację pracy Biura Karier lubelskiej Uczelni i procesów rekrutacyjnych przez nią realizowanych. SiiCareer powstało również z myślą o studentach oraz absolwentach stawiających pierwsze kroki na wymagającym rynku pracy, uwzględniając ich potrzeby i wyzwania, które przed nimi stoją. Obecnie z systemu korzysta około 800 osób, a szacuje się, że liczba ta wzrośnie nawet do 1 500 w ciągu najbliższych kilku miesięcy.

Czytaj dalej...

Jak budować markę osobistą?

3_3

Ustalenie mocnych i słabych stron to fundament, od którego należy rozpocząć budowanie własnej marki. Personal branding wiąże się ze strategią, którą warto realizować cegiełka po cegiełce.

Czytaj dalej...

Karierę da się zbudować. Zrób to w Portalu Kariery!

Biuro Karier KUL już 20 lutego uruchamia nowoczesną platformę kontaktu i współpracy pomiędzy studentami oraz absolwentami a pracodawcami. Portal Kariery to narzędzie, które pomoże gromadzić i udostępniać pracodawcom wszystkie niezbędne dokumenty w jednej, darmowej i zawsze dostępnej przestrzeni wirtualnej.
Czytaj dalej...

Jak skutecznie rozwijać umiejętności miękkie?

artykul Dla pracodawców ważne są przede wszystkim umiejętności twarde, m.in. znajomość języka obcego czy obsługa konkretnego programu komputerowego. Szczególne znaczenie mają te kompetencje, które są charakterystyczne dla danej branży. Podczas rekrutacji sprawdzane są też umiejętności miękkie, np. komunikatywność i odporność na stres.
Czytaj dalej...