Aktualności / Wydarzenia

Nowość na KUL: studia magisterskie w zakresie położnictwa

Katolicki Uniwersytet Lubelski wzbogacił swoją ofertę o nowy kierunek – studia II stopnia na położnictwie. Na przyszłych magistrów czeka 30 miejsc, a na decyzję o zgłoszeniu pozostał nieco ponad miesiąc.

- Drugi stopień studiów z położnictwa to efekt obranej przez nas, u początków Wydziału Medycznego, drogi kształcenia profesjonalnych kadr dla całego systemu ochrony zdrowia. Już dziś widzimy, jak dużym zainteresowaniem na rynku pracy cieszą się pielęgniarki po KUL. Olbrzymia wiedza plus umiejętności praktyczne nabyte na studiach robią swoje. Teraz więc czas na magistrów położnictwaprof. Ryszard Maciejewski, dziekan Wydziału Medycznego KUL.

Zgodnie z uchwałą Senatu KUL, warunkiem ubiegania się o przyjęcie jest ukończenie studiów I stopnia na kierunku położnictwo z oceną co najmniej 3,5. Rekrutacja prowadzona jest w ramach naboru dodatkowego na rok akademicki 2025/2026.

Aby dostać się na studia, kandydat powinien: zarejestrować się w systemie e-Rekrut, wnieść opłatę rekrutacyjną oraz spełnić formalne kryteria dotyczące dyplomu i wymaganej oceny.

Z kolei po otrzymaniu informacji o zakwalifikowaniu należy:
- w systemie e-Rekrut– wygenerować i potwierdzić formularz (ankieta osobowa ze zdjęciem i podpisanymi oświadczeniami)
- w siedzibie uczelni– okazać oryginał dyplomu ukończenia studiów (osobiście lub przez pełnomocnika) w wyznaczonym terminie.

Rekrutacja trwa do 22 września 2025 r. lub do wyczerpania wolnych miejsc. Więcej informacji oraz rejestracja dostępne są na stronie e-Rekrut.