Pracownicy Wydziału Nauk Społecznych KUL w składzie Rady Naukowej IBE

Minister Edukacji i Nauki Przemysław Czarnek powołał nowy skład Rady Naukowej Instytutu Badań Edukacyjnych na lata 2021-2025. Wśród nowo powołanych znalazło się dwoje naukowców z Wydziału Nauk Społecznych KUL, dr hab. Barbara Kiereś oraz Dziekan Wydziału Nauk Społecznych, dr hab. Arkadiusz Jabłoński, prof. KUL, który wszedł również w skład Prezydium Rady jako jej Przewodniczący. Uroczyste wręczenie powołań odbyło się w siedzibie Ministerstwa Edukacji i Nauki w dn. 15.12.2021 r. 
Instytut Badań Edukacyjnych to jednostka podległa resortowi edukacji i nauki, prowadząca interdyscyplinarne badania naukowe nad funkcjonowaniem i efektywnością systemu edukacji w Polsce. Pełni funkcje doradcze, prowadzi m.in. projekty badawcze i wdrożeniowe, przygotowuje ekspertyzy i raporty. Odpowiada także za prowadzenie Zintegrowanego Rejestru Kwalifikacji.

 

Serdecznie gratulujemy!

 


17.12.2021 r. zaproszenie do udziału w spotkaniu na temat charytatywnego potencjału parafii z terenu Archidiecezji Lubelskiej

Komisja Świadectwo Miłosierdzia III Synodu Archidiecezji Lubelskiej oraz Instytut Nauk Socjologicznych KUL serdecznie zapraszają na spotkanie na temat charytatywnego potencjału parafii z terenu archidiecezji. Spotkanie odbędzie się w piątek 17 grudnia 2021 o godz. 17.00 w Domu Nadziei Caritas Archidiecezji Lubelskiej, w sali konferencyjnej (I piętro).

Będzie to krótka prezentacja raportu z badań socjologicznych, które są przedmiotem książki autorstwa dr hab. Jadwigi Plewko oraz dr Małgorzaty SzyszkiParafia jako źródło wsparcia społecznego. Zasoby i potrzeby parafii Lubelszczyzny”, Wyd. KUL, Lublin 2021.

Publikacja powstała w bezpośrednim związku z Synodem Archidiecezji Lubelskiej. Wyniki badań mają przysłużyć się pracy Komisji Świadectwo Miłosierdzia (m. in. rozeznanie sytuacji związanej z dziełami charytatywnymi podejmowanymi przy parafiach), ale także działaniom Parafialnych Zespołów Caritas oraz innych grup charytatywnych przy parafiach.


16-17.12.2021 r. Konferencja "Zdolności i uzdolnienia dziecka na pierwszym etapie edukacyjnym. Teoria-badania-innowacyjne rozwiązania pedagogiczne"

Katedra Dydaktyki, Edukacji Szkolnej i Pedeutologii zaprasza na konferencję zatytułowaną "Zdolności i uzdolnienia dziecka na pierwszym etapie edukacyjnym. Teoria-badania-innowacyjne rozwiązania pedagogiczne", która odbędzie się w dn. 16-17 grudnia 2021 r. Konferencja w formie online rozpocznie się o godz. 9.00 na platformie MS Teams.

 

Program


16.12.2021 r. Seminarium "Granica zewnętrzna UE: nowy szlak migracyjny na wschodniej granicy lądowej z Białorusią"

W najbliższy czwartek, 16 grudnia 2021 r. będzie miało miejsce seminarium naukowe zatytułowane "Granica zewnętrzna UE: nowy szlak migracyjny na wschodniej granicy lądowej z Białorusią". Wydarzenie rozpocznie się o godz. 11.00 w Centrum Transferu Wiedzy, sala CTW-114. Seminarium współorganizowane jest przez Instytut Nauk o Polityce i Administracji Wydziału Nauk Społecznych KUL.


15.12.2021 r. Konferencja "Nauczanie Błogosławionego Kardynała Stefana Wyszyńskiego w procesie wychowawczo-dydaktycznym szkoły"

Katedra Dydaktyki, Edukacji Szkolnej i Pedeutologii Instytutu Pedagogiki Wydziału Nauk Społecznych KUL zaprasza do udziału w organizowanej konferencji "Nauczanie Błogosławionego Kardynała Stefana Wyszyńskiego w procesie wychowawczo-dydaktycznym szkoły", która odbędzie się 15 grudnia 2021 roku. Wydarzenie w formie online na platformie MS Teams rozpocznie się o godz. 10.00.

Program konferencji

Link do wydarzenia


14.12.2021 r. - Ogólnopolska Konferencja Naukowa Wyzwania pracy socjalnej A.D. 2022

Instytut Nauk Socjologicznych KUL zaprasza na konferencję „Wyzwania pracy socjalnej A.D. 2022”, w której udział wezmą naukowcy z kilku ośrodków akademickich oraz praktycy - pracownicy socjalni oraz przedstawiciele instytucji nagrodzonych przez Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej w 2021 roku. Podczas dwóch sesji plenarnych akademicy przedstawią m.in. nowe trendy w polityce społecznej, przybliżą zagadnienie przedsiębiorczości społecznej, sposób organizacji pomocy dla bezdomnych w Nowym Jorku czy dylematy pracy socjalnej. Z kolei sesje dyskusyjne będą okazją do podzielenia się dobrymi praktykami z całej Polski. Będą to informacje z pierwszej ręki przedstawione przez pracowników ośrodków i instytucji powołanych do świadczenia pomocy socjalnej.

Konferencja odbędzie się we wtorek 14 grudnia 2021 r. na platformie Microsoft Teams. Początek o godz. 10.00.

 

 


06-10.12.2021 r. Dni Absolwenta WNS

W dniach 6-10 grudnia 2021 r. Wydział Nauk Społecznych organizuje Dni Absolwenta WNS. Podczas kilku spotkań Absolwentów z obecnymi Studentami przybliżone zostaną ścieżki kariery zawodowej i doświadczenie z okresu studiów.
Wydarzenia odbędą się w formie hybrydowej, zdalnie za pośrednictwem platformy Teams i stacjonarnie w salach KUL.
Szczegółowy wykaz transmisji i sal w których odbędą się spotkania będzie na bieżąco aktualizowany na stronie WNS.

 

PROGRAM

 

Serdecznie zapraszamy do udziału!


09.12.2021 r. Debata ekspercka "Bądźmy w zasięgu, uczmy od podstaw"

W dniu 9 grudnia 2021 r. na KUL odbędzie się debata ekspercka zatytułowana "Bądźmy w zasięgu, uczmy od podstaw". Wydarzenie poświęcone będzie aktualnej wiedzy Polaków o nowych technologiach oraz wprowadzeniu do systemu edukacji zagadnień o polach elektromagnetycznych oraz technologiach bezprzewodowych (w tym 5G i kolejnych generacjach). Debata w formie online rozpocznie się o godz. 12.00. Współorganizatorem wydarzenia jest Instytut Nauk o Polityce i Administracji Wydziału Nauk Społecznych KUL.


Dr hab. Janina Kotlińska, prof. KUL, Członkiem Regionalnej Komisji Orzekającej

 

Miło nam poinformować, że Pani dr hab. Janina Kotlińska, prof. KUL (Instytut Ekonomii i Finansów Wydziału Nauk Społecznych KUL), z dniem 15 listopada 2021 r., została powołana na Członka Regionalnej Komisji Orzekającej w Sprawach o Naruszenie Dyscypliny Finansów Publicznych przy Regionalnej Izbie Obrachunkowej w Poznaniu.


Serdecznie gratulujemy!