X Forum Interdyscyplinarne #jedność Kolegium MISHuS KUL

Koło Naukowe Studentów Międzyobszarowych Indywidualnych Studiów Humanistyczno-Społecznych KUL serdecznie zaprasza do udziału w X Forum Interdyscyplinarnym - corocznej ogólnopolskiej inicjatywy Kolegium MISHuS KUL, której celem jest stworzenie płaszczyzny rozmowy między przedstawicielami różnych dyscyplin nauk humanistycznych i społecznych.

Tematem tegorocznego Forum jest ,,Jedność” - słowo odmieniane przez wiele przypadków i mogłoby się wydawać że coraz częściej używane w przestrzeni publicznej. Jeżeli jednak zastanowić się głębiej, to pojawia się pytanie - czym ta jedność właściwie jest? Czym była, czym jest i czym będzie? Czy jedność na pewno zawsze jest dobra? Jakie daje szanse i zagrożenia? Na te i inne pytania uczestnicy konferencji będą wspólnie poszukiwać odpowiedzi.

 

Dziesiąte, jubileuszowe Forum jest również  wyjątkową okazją do uczczenia 20 lat istnienia Kolegium MISHuS KUL oraz Koła Naukowego Studentów MISHuS KUL.

 

W tym roku wykłady gościnne poprowadzą:

 

  • Wykład otwierający - prof. dr hab. Piotr Gutowski, dyrektor Kolegium w latach 2006-2012, kierownik Katedry Historii Filozofii Nowożytnej i Współczesnej KUL
  • Wykład zamykający - dr hab. Ewa Agnieszka Lekka-Kowalik, prof. KUL, kierownik Katedry Metodologii Nauk KUL

 

X Forum Interdyscyplinarne jest w całości konferencją ONLINE. Link do spotkania:

 

 

 

 


Rozmowa. Forum Interdyscyplinarne MISHuS

Forum Interdyscyplinarne Kolegium Międzyobszarowych Indywidualnych Studiów Humanistyczno-Społecznych to studencko-doktorancka konferencja o charakterze ogólnopolskim organizowana cyklicznie przez Koło Naukowe Studentów MISHuS KUL. Jej ideą jest stworzenie przestrzeni do interdyscyplinarnego dialogu wokół jednego wybranego tematu. Pozwala to nie tylko spojrzeć na zagadnienie z wielu perspektyw, ale także wzbogacić badania referujących o komentarze naukowców z innych dyscyplin. Jest to jednocześnie doskonała okazja do integracji środowiska MISHowego w Polsce oraz jego promocji wśród wspólnot akademickich.

 

Tematem tegorocznej edycji forum, które odbędzie się we czwartek i piątek, 18 i 19 marca 2021 r., będzie ROZMOWA. Wybór tego zagadnienia otwiera pole do dyskusji o  niezwykle istotnych współcześnie problemach komunikacji oraz kultury słowa. Jednocześnie jest to pojęcie szeroko odnoszące się do badań z wielu dyscyplin, takich jak filozofia, prawo, językoznawstwo, literaturoznawstwo, psychologia czy historia.

 

W tym roku wykłady gościnne poprowadzą:

  • ks. prof. Alfred Wierzbicki oraz
  • dr hab. Magdalena Smoleń-Wawrzusiszyn.

 

Linki do wykładów online:

 

 


Prof. KUL dr hab. Anna Głąb została wybrana na Dyrektora Kolegium MISHuS na kadencję 2020-2024

 

 

Z wielką radością informujemy, że
Rada Naukowa Kolegium MISHuS wybrała
Dyrektora Kolegium MISHuS na kadencję 2020-2024.

 

 

Funkcję tę będzie pełniła

Prof. KUL dr hab. Anna Głąb

 

Szanowna Pani Profesor,

serdecznie gratulujemy wyboru!