Zaproszenie na międzynarodowe webinarium „European Union in a transition period. Debate on the future of secure Europe"

DSC_2080

Zapraszamy w piątek 29 maja 2020 r. o godz. 12.00 na międzynarodowe webinarium współorganizowane przez Instytutu Nauk o Polityce i Administracji KUL, Instytut Nauk o Polityce i Administracji Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego, Fundację Konrada Adenauera w Polsce, Fundację Collegium Interethicum, Stowarzyszenie Edukacji i Badań Międzynarodowych ERIATeam Europe oraz PTSE Oddział w Lublinie.

Patronat nad seminarium:

Przedstawicielstwo Komisji Europejskiej w Polsce.

 

W ramach webinarium zostanie wygłoszony wykład przez dr hab. Beatę Piskorską - pracownika Instytutu Nauk o Polityce i Administracji (Katedra Stosunków Międzynarodowych i Bezpieczeństwa) i Ekspertkę Team Europe.

 

 

 

 

Czytaj dalej...

Zaproszenie na webinarium „Unia Europejska w czasie pandemii koronawirusa: możliwości, działania, perspektywy"

Wykład zostanie wygłoszony przez dr hab. Beatę Piskorską - pracownika Instytutu Nauk o Polityce i Administracji (Katedra Stosunków Międzynarodowych i Bezpieczeństwa) i Ekspertkę Team Europe.

Zapraszamy 8 maja 2020 r. (piątek) w godz. 12.00-13.00

https://www.facebook.com/EDLublin/

 


Zaproszenie na webinarium „Globalna i regionalna rozgrywka pandemią COVID- 19”

Instytut Nauk o Polityce i Administracji zaprasza na webinarium „Globalna i regionalna rozgrywka pandemią

COVID-19”, które odbędzie się 28.04.2020 r., godz. 10.00 – 13.00. Organizatorem webinarium jest Centrum Doktryn

i Szkolenia Sił Zbrojnych a jednym ze współorganizatorów Katedra Stosunków Międzynarodowych

i Bezpieczeństwa (dr hab. Andrzej Podraza).

 

Dalsze informacje i link do rejestracji tutaj

Program webinarium.

 

 


Wykłady gościnne dla studentów kierunku Bezpieczeństwo narodowe

W ramach zajęć online prowadzonych przez dr. hab. Marcina Kosienkowskiego dla studentów kierunku Bezpieczeństwo narodowe odbyły się dwa wykłady gościnne.

Pierwszy – na temat polskiej polityki językowej – wygłosiła mgr Kamila Kwiatkowska (CJKP UMCS), drugi zaś – na temat irackiego Kurdystanu – mgr Piotr Sosnowski (UW).

Czytaj dalej...

Świąteczne życzenia

Pracownikom, Studentom i Przyjaciołom Instytutu Nauk o Polityce i Administracji KUL świąteczne życzenia przesyła Dyrektor Instytutu dr hab. Agnieszka Łukasik-Turecka.

 


Wideokonferencja „Państwa de facto: wewnętrzna i zewnętrzna dynamika"

DSC_2080

2 kwietnia 2020 r. odbyła się wideokonferencja Państwa de facto: wewnętrzna i zewnętrzna dynamika, zorganizowana przez dr. hab. Marcina Kosienkowskiego z Katedry Stosunków Międzynarodowych i Bezpieczeństwa KUL. Główną ideą przedsięwzięcia była prezentacja badań polskich badaczy nad szeroko rozumianymi jednostkami geopolitycznymi mającymi podstawowe atrybuty państwowości, jednak nieuznanymi powszechnie za państwa przez społeczność międzynarodową. Dodatkowo konferencja miała na celu sprzyjać integracji środowiska badaczy państw de facto. W spotkaniu wzięli udział przedstawiciele Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego, Polskiej Akademii Nauk, Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej, Uniwersytetu Śląskiego, Uniwersytetu Warszawskiego i Uniwersytetu Zielonogórskiego. Swoje wystąpienia poświęcili m.in. Abchazji, Katalonii, Kosowu, Kurdystanowi, Naddniestrzu i Tajwanowi.

 

 

 

 

Czytaj dalej...

Nowa książka pod redakcją dr. hab. Tomasza Stępniewskiego, prof. KUL i dr. Andrzeja Szabaciuka

sptkanie_wot_kul

Z radością informujemy, że ukazała się nowa książka: Tomasz Stępniewski, Zygmunt Stankiewicz, Andrzej Szabaciuk (red.), Центральная и Восточная Европа между Евросоюзом и Евразийским экономическим союзом: перспективы соперничества и сотрудничества / Central and Eastern Europe between the European Union and
the Eurasian Economic Union: Prospects for Competition and Cooperation
, Instytut Europy Środkowej, Lublin-Moskwa 2019.

W publikacji znajdują się teksty obu pracowników naszego Instytutu. Zapraszamy do lektury. 

 

 

 

Link do opisu książki:

Informacje dotyczące kontynuowania kształcenia

Drodzy Studenci,

 

w nawiązaniu do treści Listu Kolegium Dziekańskiego Wydziału Nauk Społecznych do Studentów (patrz poniżej) zwracamy szczególną uwagę studentom na konieczność korzystania z aktualnie prowadzonych zajęć online.

 

Zalecamy Państwu pozostawanie w stałym kontakcie z Prowadzącymi zajęcia czy to poprzez platformę Moodle, czy przez kontakt mailowy (adresy e-mail).

 

Prosimy także śledzić zamieszczane na stronach internetowych informacje dotyczące możliwości kontynuowania kształcenia, a także innych działań w obecnej sytuacji.

 

Dyrektor i Pracownicy Instytutu Nauk o Polityce i Administracji


List Kolegium Dziekańskiego Wydziału Nauk Społecznych do Studentów

Drodzy Studenci,

 

marcowe dni upływają nam w zupełnie inny sposób, niż spodziewaliśmy się zaczynając ten rok akademicki. Brak osobistych spotkań w salach wykładowych i seminaryjnych nie oznacza jednak przerwania naszej wspólnej pracy i realizacji misji Uczelni. Także w dniach ograniczenia osobistych kontaktów wynikającego z niebezpieczeństw związanych z nowym koronawirusem SARS-Co-2 pracujmy i uczmy się – Deo et Patriae.

 

Zgodnie z postanowieniem Władz Uczelni kształcenie w KUL kontynuowane jest nadal w formie zdalnej, z wykorzystaniem platformy Moodle oraz innych środków komunikacji elektronicznej. Prosimy o szybkie nawiązanie kontaktu z Waszymi nauczycielami na platformie oraz drogą mailową. Jeśli to możliwe, udostępnijcie także maile grupowe i inne formy komunikacji. O pomoc w tym zakresie prosimy szczególnie starostów i liderów grup.

Czytaj dalej...

Spotkanie "Zostań żołnierzem WOT"

sptkanie_wot_kul 2.Lubelska Brygada Obrony Terytorialnej im. mjra Hieronima Dekutowskiego ps. "Zapora" oraz Instytut Nauk o Polityce i Administracji KUL zapraszają na spotkanie zatytułowane "Zostań żołnierzem WOT", które odbędzie się 10 marca 2020 r. w Centrum Transferu Wiedzy, sala CTW -113, o godz. 11.00. Podczas spotkania uczestnicy dowiedzą się o działaniach podejmowanych przez WOT oraz  zasadach rekrutacji. Dodatkowo podczas spotkania zostanie zaprezentowany sprzęt, który jest częścią wyposażenia wojska.