Kolejny AWANS w Instytucie Nauk o Polityce i Administracji KUL

dsc02030 Z wielką radością informujemy, że Rada Naukowa Instytutu Nauk o Polityce i Administracji UMCS w dniu 24 czerwca 2022 roku podjęła uchwałę w sprawie nadania mgr Grzegorzowi Tutakowi stopnia doktora w dziedzinie nauk społecznych w dyscyplinie nauki o polityce i administracji.

Przypominamy, że promotorem pracy doktorskiej był dr hab. Tomasz Stępniewski, prof. KUL.

 

Panie Doktorze, serdecznie gratulujemy!!


Konferencja "Unia Europejska i Polska w rzeczywistości postpandemicznej i kryzysu uchodźczego- wymiar administracyjno-politologiczny"

kul_baner_800x673_unia Instytut Nauk o Polityce i Administracji zaprasza na konferencję zatytułowaną "Unia Europejska i Polska w rzeczywistości postpandemicznej i kryzysu uchodźczego- wymiar administracyjno-politologiczny", która będzie miała miejsce 7 czerwca 2022 roku. Wydarzenie w formie hybrydowej odbędzie się w Kolegium Jana Pawła II, sala C-1031. Początek konferencji o godz. 9.00.

Czytaj dalej...

Prof. dr hab. Andrzej Podraza Przewodniczącym Rady Naukowej Polskiego Towarzystwa Studiów Europejskich

Z radością informujemy, że Przewodniczącym Rady Naukowej Polskiego Towarzystwa Studiów Europejskich został wybrany prof. dr hab. Andrzej Podraza.
 
Prof. dr hab. Andrzej Podraza - kierownik Katedry Stosunków Międzynarodowych i Bezpieczeństwa w Instytucie Nauk o Polityce i Administracji Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II. Główne obszary zainteresowań badawczych: stosunki międzynarodowe, integracja europejska, międzynarodowe bezpieczeństwo, relacje transatlantyckie. Studia w KUL oraz Oxford University - St Antony’s College (1990/1991). Pracownik naukowy w Królewskim Instytucie Spraw Międzynarodowych w Londynie (1991/1992). Staże w Parlamencie Europejskim (1988 r.) i Komisji Europejskiej (1992 r.). Autor 6 książek autorskich i 12 pod redakcją oraz wielu artykułów cytowanych w kraju i za granicą. Monografia Stosunki polityczne i gospodarcze Wspólnoty Europejskiej z państwami Europy Środkowej i Wschodniej (Lublin 1996 r.) uzyskała w 2001 r. drugą nagrodę Sekretarza Komitetu Integracji Europejskiej w konkursie „Monografia 2001”.
Liczne granty badawcze i dydaktyczne, między innymi dwukrotnie w ramach programów Unii Europejskiej (Jean Monnet Project, Phare Fiesta II, INTERREG IIIA) oraz Research Support Scheme. Współorganizator wielu konferencji naukowych, w tym międzynarodowych. Referaty podczas wielu konferencji krajowych i zagranicznych. Wykłady i pobyty badawcze w: Oxford University, Universidad de Alcalá (Hiszpania), Katholieke Universiteit Leuven (Belgia), Umeå universitet (Szwecja), Holy Family University (Filadelfia, USA), Trnavská univerzita (Słowacja). Współpraca ekspercka z Komisją Europejską, Dowództwem ds. Transformacji NATO, Centrum Doktryn i Szkolenia Sił Zbrojnych w Bydgoszczy.
 
Serdecznie gratulujemy!

Nowy numer czasopisma "Studia i Analizy Nauk o Polityce"

studia_ianalizy Zachęcamy do zapoznania się z najnowszym numerem czasopisma "Studia i Analizy Nauk o Polityce". Poruszana przez Autorów problematyka dotyczy szerokiej perspektywy badawczej: bezpieczeństwa energetycznego w ujęciu nauki o mediach i nauk o polityce, bezpieczeństwa wewnętrznego, stosunków międzynarodowych w zakresie analizy systemu politycznego Stanów Zjednoczonych i miejsca Polski na arenie międzynarodowej.

Redaktorem numeru jest prof. Beata Piskorska. Warto zaznaczyć, że jest to pierwszy numer po objęciu funkcji redaktor naczelnej przez prof. Agnieszkę Łukasik-Turecką.

 

 

Zapraszamy do lektury!

Link do najnowszego numeru


Webinarium "Europa na wojnie"

281173899_4548289138604612_1920215719605893607_n 17 maja odbędzie się webinarium zatytułowane "Europa na wojnie" w którym udział weźmie dr hab. Beata Piskorska, prof. KUL z Katedry Stosunków Międzynarodowych i Bezpieczeństwa. Wydarzenie rozpocznie się o godz. 17.00.

 

Link do webinarium


Debata oxfordzka dla uczniów szkół średnich w Instytucie Nauk o Polityce i Administracji KUL

12 maja w ramach Dni WNS pracownicy Instytutu Nauk o Polityce i Administracji przeprowadzili warsztaty dla uczniów szkół średnich.  Uczniowie wzięli udział w debacie oxfordzkiej i dyskutowali czy Unia Europejska jest zjednoczona?
 
Dziękujemy wszystkim za udział!
 
11 13

Nasi pracownicy gościnnie na Universitatea de Vest din Timișoara w Rumunii

1 Prof. Marcin Kosienkowski i dr Andrzej Szabaciuk, pracownicy naszego Instytutu w ramach programu Erasmus Plus goszczą na Universitatea de Vest din Timișoara w Rumunii. Prof. Marcin Kosienkowski prowadzi kurs pt. „International Community and De Facto States”, a dr Andrzej Szabaciuk – kurs pt. „Polish Eastern Policy”.

 


Szkolenie z pisania biznesplanów

kul_baner_2022_szk-_z_pisania_biznesplanow_1 Koło Naukowe Stosunków Międzynarodowych KUL zaprasza na warsztaty z pisania biznesplanów w wymiarze praktycznym, które odbędzie się 25 maja 2022 roku. Warsztaty rozpoczną się o godzinie 12.00 i potrwają do godz. 14.00 w Kolegium Jana Pawła II, sala C-618.  Szkolenie poprowadzi Mariusz Wiktorowicz z Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Lublinie. 

Czytaj dalej...

Prof. Beata Piskorska z wizytą na İstanbul Kent Üniversites w Turcji

1_1.[2] Prof. Beata Piskorska uczestniczyła w wyjeździe naukowym w ramach Erasmus Teaching Program w İstanbul Kent Üniversitesi w Turcji. W trakcie pobytu wygłosiła wykład na temat "The war in Ukraine and its implications for the international order" a także odbyła spotkania z prof. Hasret Comak, Dziekanem Wydziału Nauk o Polityce i Administracji, Prodziekan Dr. Ahu Özmen Akalın, prof. Ozan ÖRMECİ oraz pracownikami Wydziału i Uniwersytetu.