Odznaczenia państwowe i resortowe dla pracowników Instytutu

medale 21 grudnia 2021 roku w trakcie uroczystości wręczenia odznaczeń państwowych i resortowych pracownikom KUL, czworo pracowników Instytutu Nauk o Polityce i Administracji zostało odznaczonych medalami:
 
- prof. dr hab. Andrzej Gil - Medalem Złotym za Długoletnią Służbę
- dr hab. Tomasz Stępniewski, prof. KUL - Medalem Brązowym za Długoletnią Służbę
- dr hab. Beata Piskorska, prof. KUL - Medalem KEN
- dr hab. Marcin Kosienkowski, prof. KUL - Medalem KEN.
 
Odznaczonym serdecznie gratulujemy!
 

Spotkanie opłatkowe Instytutu

swieta
20 grudnia br. studenci i pracownicy Instytut Nauk o Polityce i Administracji KUL spotkali się w przestrzeni wirtualnej, by wspólnie poświętować i pokolędować nawiązując do wydarzeń sprzed ponad 2000 lat. Było czytanie Pisma św., były kolędy i życzenia – wszystko to złożyło się na podniosły, ale zarazem i radosny nastrój. Gościem honorowym była Prorektor ds. studentów, doktorantów i rozwoju – dr hab. Beata Piskorska, prof. KUL.
Serdecznie dziękujemy naszym studentom II roku Bezpieczeństwa narodowego i Stosunków międzynarodowych, a także ich opiekunom za perfekcyjne zorganizowanie uroczystość.
Czytaj dalej...

Nowy numer czasopisma „Studia i Analizy Nauk o Polityce”

baner_2 Z przyjemnością informujemy, że został opublikowany kolejny tom naszego czasopisma naukowego 2/2021 (pod redakcją Pani Profesor Urszuli Soler). Autorom i Recenzentom dziękujemy za wkład wniesiony w jego rozwój.

Zapraszamy do lektury!

 

Link do najnowszego numeru


Nowy numer Studenckich Zeszytów Naukowych FORUM

okladka_forum_gotowa Z radością informujemy, że ukazał się kolejny numer Studenckich Zeszytów Naukowych FORUM. Zapraszamy do lektury najnowszego numeru. Wszystkich chętnych zachęcamy do współpracy przy tworzeniu kolejnych numerów i przesyłania własnych prac.

 

Najnowszy numer FORUM 

 

Więcej o czasopiśmie


Seminarium "Granica zewnętrzna UE: nowy szlak migracyjny na wschodniej granicy lądowej z Białorusią"

plakat_kul_seminarium_bialorus_v4-1 W najbliższy czwartek, 16 grudnia będzie miało miejsce seminarium naukowe zatytułowane "Granica zewnętrzna UE: nowy szlak migracyjny na wschodniej granicy lądowej z Białorusią". Wydarzenie rozpocznie się o godz. 11.00 w Centrum Transferu Wiedzy, sala CTW-114. Seminarium współorganizowane jest przez Instytut Nauk o Polityce i Administracji KUL.  

 

 

Czytaj dalej...

Debata ekspercka "Bądźmy w zasięgu, uczmy od podstaw"

plakat_kul_badzmy_w_zasiegu_uczmy_od_podstaw_2  9 grudnia na KUL odbędzie się debata ekspercka zatytułowana "Bądźmy w zasięgu, uczmy od podstaw". Wydarzenie poświęcone będzie aktualnej wiedzy Polaków o nowych technologiach oraz wprowadzeniu do systemu edukacji zagadnień o polach elektromagnetycznych oraz technologiach bezprzewodowych (w tym 5G i kolejnych generacjach). Debata w formie online rozpocznie się o godz. 12.00. Współorganizatorem wydarzenia jest Instytut Nauk o Polityce i Administracji KUL

Czytaj dalej...

20 punktów dla czasopisma Studia i Analizy Nauk o Polityce

Z radością informujemy, że zgodnie z komunikatem Ministerstwa Edukacji i Nauki, dotyczącym aktualizacji wykazu czasopism, czasopismo afiliowane przy Instytucie Nauk o Polityce i Administracji KUL  Studia i Analizy Nauk o Polityce uzyskało 20 punktów.

Więcej o czasopiśmie.


Dr hab. Beata Piskorska, prof. KUL prorektorem ds. studentów, doktorantów i rozwoju

Zdjęcie 1 Zdjęcie 17

Rektor KUL, ks. prof. Mirosław Kalinowski, piętnastego listopada br. powołał panią dr hab. Beatę Piskorską, prof. KUL na stanowisko prorektora ds. studentów, doktorantów i rozwoju.  Prorektor Piskorska zastąpiła w kolegium rektorskim KUL profesora Krzysztof Nareckiego, który sprawował funkcję prorektora ds. studentów i doktorantów. Dziękując dotychczasowemu i powołując nową prorektor, ks. prof. Mirosław Kalinowski zanaczył, że nowe okoliczności i nowe wyzwania, których aktualnie doświadcza uniwersytet, zmuszają do poszerzenia zadań i kompetencji prorektora ds. studentów i doktorantów o merytorycznie związane z nimi kwestie rozwoju, co w szczególności oznacza kontakt ze środowiskiem społecznym i sprawy bezpieczeństwa.  - Nowe wyzwania domagają się angażowania nowych osób. Stąd wybór nowej pani prorektor - podkreślał rektor KUL.

Czytaj dalej...

Webinarium "Południowa granica Unii Europejskiej: Turcja, Bałkany, migracje, bezpieczeństwo"

poludniowa_granica_Unii_Europejskiej_Turcja_Balkany Instytut Nauk o Polityce i Administracji KUL, Europe Direct Lublin, Instytut Europy Środkowej w Lublinie oraz „Team Europe" przy Przedstawicielstwie Komisji Europejskiej w Polsce, zapraszają na webinarium pt. Południowa granica Unii Europejskiej: Turcja, Bałkany, migracje, bezpieczeństwo, które odbędzie się 8 listopada 2021 r.  o godz. 12.00.

 

Dostęp do wydarzenia.

Passcode: 709599