Nowa książka pod redakcją dr hab. Tomasza Stępniewskiego, prof. KUL i dr. Andrzeja Szabaciuka

sptkanie_wot_kul

Z radością informujemy, że ukazała się nowa książka: Tomasz Stępniewski, Zygmunt Stankiewicz, Andrzej Szabaciuk (red.), Центральная и Восточная Европа между Евросоюзом и Евразийским экономическим союзом: перспективы соперничества и сотрудничества / Central and Eastern Europe between the European Union and
the Eurasian Economic Union: Prospects for Competition and Cooperation
, Instytut Europy Środkowej, Lublin-Moskwa 2019.

W publikacji znajdują się teksty obu pracowników naszego Instytutu. Zapraszamy do lektury. 

 

 

 

Link do opisu książki:

Informacje dotyczące kontynuowania kształcenia

Drodzy Studenci,

 

w nawiązaniu do treści Listu Kolegium Dziekańskiego Wydziału Nauk Społecznych do Studentów (patrz poniżej) zwracamy szczególną uwagę studentom na konieczność korzystania z aktualnie prowadzonych zajęć online.

 

Zalecamy Państwu pozostawanie w stałym kontakcie z Prowadzącymi zajęcia czy to poprzez platformę Moodle, czy przez kontakt mailowy (adresy e-mail).

 

Prosimy także śledzić zamieszczane na stronach internetowych informacje dotyczące możliwości kontynuowania kształcenia, a także innych działań w obecnej sytuacji.

 

Dyrektor i Pracownicy Instytutu Nauk o Polityce i Administracji


List Kolegium Dziekańskiego Wydziału Nauk Społecznych do Studentów

Drodzy Studenci,

 

marcowe dni upływają nam w zupełnie inny sposób, niż spodziewaliśmy się zaczynając ten rok akademicki. Brak osobistych spotkań w salach wykładowych i seminaryjnych nie oznacza jednak przerwania naszej wspólnej pracy i realizacji misji Uczelni. Także w dniach ograniczenia osobistych kontaktów wynikającego z niebezpieczeństw związanych z nowym koronawirusem SARS-Co-2 pracujmy i uczmy się – Deo et Patriae.

 

Zgodnie z postanowieniem Władz Uczelni kształcenie w KUL kontynuowane jest nadal w formie zdalnej, z wykorzystaniem platformy Moodle oraz innych środków komunikacji elektronicznej. Prosimy o szybkie nawiązanie kontaktu z Waszymi nauczycielami na platformie oraz drogą mailową. Jeśli to możliwe, udostępnijcie także maile grupowe i inne formy komunikacji. O pomoc w tym zakresie prosimy szczególnie starostów i liderów grup.

Czytaj dalej...

Spotkanie "Zostań żołnierzem WOT"

sptkanie_wot_kul 2.Lubelska Brygada Obrony Terytorialnej im. mjra Hieronima Dekutowskiego ps. "Zapora" oraz Instytut Nauk o Polityce i Administracji KUL zapraszają na spotkanie zatytułowane "Zostań żołnierzem WOT", które odbędzie się 10 marca 2020 r. w Centrum Transferu Wiedzy, sala CTW -113, o godz. 11.00. Podczas spotkania uczestnicy dowiedzą się o działaniach podejmowanych przez WOT oraz  zasadach rekrutacji. Dodatkowo podczas spotkania zostanie zaprezentowany sprzęt, który jest częścią wyposażenia wojska.

 


Debaty Dyplomatyczne - wykład prof. Zbigniewa Krysiaka

kul_plakat_2020_debaty_dyplomatyczne  Wydział Nauk Społecznych KUL zaprasza na kolejne spotkanie z cyklu Debaty Dyplomatyczne. Tym razem gościem Debaty będzie prof. Zbigniew Krysiak, prezes Instytutu Myśli Schumana , który wygłosi wykład zatytułowany "Wspólnota Narodów Europy według Roberta Schumana".

Spotkanie odbędzie się 6 marca 2020 r. o godz. 11.40 w Kolegium Jana Pawła II, sala C-618.

 

Relacja z wydarzenia


Wewnętrzny konkurs na realizację projektów naukowo-badawczych

Koordynator dyscypliny nauki o polityce i administracji ogłasza wewnętrzny konkurs na realizację projektów naukowo-badawczych dla pracowników zgłoszonych do liczby N (pracowników prowadzących działalność naukową w dyscyplinie). Przedmiotem konkursu jest finansowanie projektów w wyniku których powstaną publikacje naukowe w czasopismach lub wydawnictwach znajdujących się na wykazach MNiSW.

 

 

Czytaj dalej...

Seminarium naukowe "Priorytety nowej Komisji Europejskiej a współczesne wyzwania dla Unii Europejskiej"

wyzwania_ue   Instytut Nauk o Polityce i Administracji KUL, Team Europe, PTSE oddział w Lublinie, Stowarzyszenie Edukacji i Badań Międzynarodowych ERIA, Punkt Informacji Europejskiej Europe Direct - Lublin oraz Fundacja Konrada Adenauera zapraszają na seminarium naukowe "Priorytety nowej Komisji Europejskiej a współczesne wyzwania dla Unii Europejskiej", które odbędzie się 3 marca 2020 r. w Kolegium Jana Pawła II, sala C-618. Początek wydarzenia o godz. 11.30.


Szkolenie "Jak efektywnie działać w sieci?"

kul_plakat_2020_szkolenie_siec Instytut Nauk o Polityce i Administracji KUL,  Biuro Parlamentu Europejskiego w Polsce oraz Słupski Instytut ds. Młodzieży zapraszają na szkolenie "Jak efektywnie działać w sieci?".

Dzięki szkoleniu będzie można dowiedzieć się, jak pisać atrakcyjne teksty dopasowane do wymogów mediów społecznościowych, jak stosować multimedia oraz co zrobić, by posty wyróżniały się na tle innych wpisów. Ponadto uczestnicy dowiedzą się jak świadomie prezentować siebie w sieci, tak by osobisty profil nie był balastem, a szansą  np. na rynku pracy.

 

Szkolenie odbędzie się w środę, 4 marca 2020 r. w godz. 8.30 - 14.30 w Kolegium Jana Pawła II przy Al. Racławickich 14 na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim w sali  618.

 

 

Chętni do udziału w szkoleniu mogą zgłaszać się do 2 marca 2020 r., wypełniając formularz zgłoszeniowy: http://epgplus.eu/qnz4 

 

Liczba miejsc jest ograniczona, a decyduje kolejność zgłoszeń!


Wizyta na Uniwersytecie Katolickim w Mediolanie

W dniach 23-27.01.2020 r. pracownik naszego Instytutu mjr mgr Wińczysław Jastrzębski przebywał wraz z innymi miłośnikami prawa rzymskiego KUL na wyjeździe naukowym w Mediolanie. W programie wizyty znalazło się
włosko-polskie seminarium na Katolickim Uniwersytecie Najświętszego Serca oraz zwiedzanie zabytków i malarstwa stolicy Lombardii.

 

83423053_2534586816868036_1676059172778541056_oIMG_20200125_104948_edycja

20200126_170209

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Życzenia świąteczne

Pracownikom, Studentom i Przyjaciołom Instytutu Nauk o Polityce i Administracji KUL świąteczne życzenia przesyła Dyrektor Instytutu dr hab. Agnieszka Łukasik-Turecka.

 

 

kartka_swiateczna_bozonarodzeniowa