Studia na kierunku Bezpieczeństwo narodowe także w Stalowej Woli

bezpieczenswto_narodowe_baner__wspolnota_wiedzy_972x234_obszar_roboczy_1_obszar_roboczy_1_obszar_roboczy_1

Od nowego roku akademickiego 2021/2022 studia na kierunku Bezpieczeństwo narodowe (I i II stopnia) w Instytucie Nauk o Polityce i Administracji KUL będą także prowadzone w Filii KUL w Stalowej Woli.

Szczegóły rekrutacji na stronie dla kandydatów: kandydat.kul.pl

 


Nabór artykułów do kolejnego numeru czasopisma studenckiego "FORUM"

okladka_forum_gotowa

 

 

 

Zapraszamy do nadsyłania artykułów lub innych form pisanych (recenzji książek, sprawozdań z konferencji, esejów) do kolejnego numeru Studenckich Zeszytów Naukowych FORUM. Jest to czasopismo Instytutu Nauk o Polityce i Administracji KUL, które  ma za zadanie upubliczniać rezultaty prac naukowych studentów i doktorantów Instytutu, a także całego Wydziału Nauk Społecznych KUL oraz innych ośrodków naukowych.

Gotowe prace można przesyłać na adres: aleksandra.kuczynska-zonik@kul.pl.

 

Termin nadsyłania artykułów do 15 września!


Podcast "Służyć przyszłości człowieka - Europa Wschodnia w badaniach naukowych"

mediateka Centrum Medialne KUL rozpoczęło emisję nagrań, audio i wideo, w ramach projektu „Służyć przyszłości człowieka”.  Razem z ekspertami tworzona jest MEDIATEKA NAUKOWA prezentująca osiągnięcia, badania i pracę naukowców Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II oraz innych uczelni Lublina.
Projekt skierowany jest do młodych ludzi, którzy być może w przyszłości będą chcieli wybrać misję pracy naukowej. Pierwszymi rozmówcami byli prof. Tomasz Stępniewski i dr Andrzej Szabaciuk z Instytutu Nauk o Polityce i Administracji KUL. Koncentrując  się wokół badań nad Europą Wschodnią w nagraniu zatytułowanym "Służyć przyszłości człowieka - Europa Wschodnia w badaniach naukowych".
 
Zapraszamy do wysłuchania!
 

Nowa publikacja pod współredakcją pracownika Instytutu

bolszewicy_w_walce_www
Z radością informujemy, że ukazała się książka pod współredakcją naszego pracownika dra Andrzeja Szabaciuka z Katedry Teorii Polityki i Studiów Wschodnich pt.  Bolszewicy w walce z religią. Kościół rzymskokatolicki w Związku Sowieckim w polskich dokumentach dyplomatycznych (1922–1938).
 
Oddawany w ręce czytelników tom jest pierwszą na rynku publikacją pozwalającą prześledzić losy Kościoła katolickiego w Związku Sowieckim w okresie międzywojennym przez pryzmat dokumentów polskiej dyplomacji.

Medale Komisji Edukacji Narodowej dla pracowników Instytutu

 

1_1

 

 

Dwudziestu pracowników Uniwersytetu zostało dzisiaj odznaczonych Medalem Komisji Edukacji Narodowej. Z radością informujemy, że w tym zacnym gronie znalazły się: dyrektor Instytutu Nauk o Polityce i Administracji KUL dr hab. Agnieszka Łukasik-Turecka i dr Agnieszka Zaręba.

 

 

Medal Komisji Edukacji Narodowej jest nadawany za szczególne zasługi dla oświaty i wychowania, w szczególności w zakresie działalności dydaktycznej, wychowawczej i opiekuńczej, w tym nauczycielom akademickim legitymującym się wybitnym dorobkiem w zakresie oświaty i wychowania.

 

Serdecznie gratulujemy!

 

Fotorelacja 


8 miejsce w rankingu Perspektywy 2021

logo-rks-2021

 

Miło nam poinformować, że studia z bezpieczeństwa narodowego prowadzone w Instytucie Nauk o Polityce i Administracji KUL zajęły 8. miejsce w Ogólnopolskim Rankingu Szkół Wyższych Perspektywy 2021 w kategorii - Kierunki o bezpieczeństwie 2021

 


26.06 Dyskusja - What European Foreign Policy in times of COVID-19?

205655232_162808772570385_3678547307829814787_n Zapraszamy serdecznie na dyskusję w ramach Konferencji o Przyszłości Europy, pt. What European Foreign Policy in times of COVID-19? organizowaną przez Instytut Nauk o Polityce i Administracji KUL, Stowarzyszenie Edukacji i Badań Międzynarodowych ERIA, Fundację Konrada Adenauera w Polsce w ramach kolejnych Seminariów Adenauera. Już w ten piątek, 25 czerwca o godz. 9.00. Wydarzenie odbędzie się w formie online na platformie Zoom.

 

ID do zooma: 986 2894 0319.


Spotkanie pracowników INoPiA ze studentami Kolegium Europejskiego z Natolina

16 czerwca na KUL odbyło się spotkanie ze studentami Kolegium Europejskiego z Natolina. W wydarzeniu wzięli udział pracownicy naszego Instytutu: dr hab. Beata Piskorska, prof. KUL oraz dr Andrzej Szabaciuk, którzy omówili problematykę wymiaru wschodniego polityki Unii Europejskiej. Poniżej galeria z dzisiejszego spotkania. 

 

 

Czytaj dalej...