Życzenia świąteczne

Pracownikom, Studentom i Przyjaciołom Instytutu Nauk o Polityce i Administracji KUL świąteczne życzenia przesyła Dyrektor Instytutu dr hab. Agnieszka Łukasik-Turecka.

 

 

kartka_swiateczna_bozonarodzeniowa


Nowa książka współautorska prof. Tomasza Stępniewskiego

Z radością informujemy, że ukazała się nowa współautorska książka: Józef M. Fiszer, Tomasz Stępniewski, Konrad Świder, Polska–Ukraina–Białoruś–Rosja. Obraz politycznej dynamiki regionu, Instytut Studiów Politycznych Polskiej Akademii Nauk, Warszawa 2019, 251 ss. Zapraszamy do lektury. 

 

Link do opisu książki:

Certyfikaty z samoobrony wręczone!

26 listopada 2019 r. 140 studentów kierunku Bezpieczeństwa Narodowe uzyskało certyfikaty samoobrony. Uzyskanie certyfikatu było możliwe dzięki zajęciom z przedmiotu Samoobrona prowadzonym przez mgr. Marcina Frelicha - instruktora karate okinawańskiego. Uroczystość wręczenia certyfikatów odbyła się w Centrum Transferu Wiedzy KUL. DSC_0762

Staż magistranta z Uniwersytetu Montrealskiego w Instytucie Nauk o Polityce i Administracji

Cloutier_Kosienkowski_Photo W okresie wrzesień–grudzień 2019 w Instytucie Nauk o Polityce i Administracji staż odbywa Félix-Antoine Cloutier, magistrant z Uniwersytetu Montrealskiego w Kanadzie. Przygotowuje on pracę magisterską poświęconą politycznym aspektom turystyki w Naddniestrzu, tj. jednym z państw de facto. Funkcję opiekuna stażu pełni dr hab. Marcin Kosienkowski, który specjalizuje się w tematyce naddniestrzańskiej.

Czytaj dalej...

Konkurs Wiedzy o Polsce, Europie i Świecie rozstrzygnięty!

DSC_2080 23 października 2019 r. miało miejsce rozstrzygnięcie Konkursu o Polsce, Europie i Świecie organizowanego przez Instytut Nauk o Polityce i Administracji. Zwycięzcy Konkursu otrzymali indeksy na kierunek bezpieczeństwo narodowe lub stosunki międzynarodowe oraz nagrody rzeczowe. Wszystkim uczestnikom i opiekunom dziękujemy za udział.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z tego wydarzenia. Więcej informacji tutaj.

 

 

 


Zmiana nazwy Instytutu

Z dniem 1 października 2019 r. dotychczasowa nazwa Instytutu Nauk Politycznych i Spraw Międzynarodowych została zmieniona na

Instytut Nauk o Polityce i Administracji.

 


23 września 2019 r. - termin zgłaszania uczniów do V edycji Konkursu o Polsce, Europie i Świecie

Uprzejmie przypominamy wszystkim zainteresowanym, że 23 września 2019 r. upływa termin zgłoszeń na V edycję Konkursu o Polsce, Europie i Świecie. Szczegóły konkursu tutaj.

 

konkurs1

 


Zajęcia dydaktyczne INPiSM od 1 października 2019 r. w Kampusie Głównym przy Al. Racławickich 14

Zajęcia dydaktyczne Instytutu Nauk Politycznych i Spraw Międzynarodowych od dnia 1 października 2019 r. będą odbywać się w budynkach dydaktycznych KUL przy Al. Racławickich 14 w Lublinie. Konsolidacja Wydziału Nauk Społecznych w Kampusie Głównym jest wynikiem zakończenia z dniem 31 lipca 2019 r. umowy dzierżawy kampusu przy ul. Droga Męczenników Majdanka 70.

COLEGIUM-TK-140616-009

V edycja Konkursu o Polsce, Europie i Świecie

kul_plakat_2019_konkurs_23_pazdziernika-1Instytut Nauk Politycznych i Spraw Międzynarodowych zaprasza uczniów szkół ponadpodstawowych do wzięcia udziału w V edycji Konkursu o Polsce, Europie i Świecie. Celem konkursu jest popularyzacja wiedzy o istocie państwa oraz procesach zachodzących na płaszczyźnie międzynarodowej. Zgłoszenia do konkursu przyjmowane są do 23 września 2019 roku. Rozstrzygnięcie konkursu będzie miało miejsce 23 października 2019 r. w Centrum Transferu Wiedzy KUL, sala CTW - 114.

 

 


14.06 Konferencja "Kampania i wybory do Parlamentu Europejskiego: przebieg, wyniki, konsekwencje"

kul_plakat_2019_LONDYN_16_czerwca Instytut Nauk Politycznych i Spraw Międzynarodowych KUL, Instytut Europy Środkowej w Lublinie, Centrum Europejskie UW, Fundacja  Konrada Adenauera oraz Towarzystwo Nauki i Kultury "Libra" zapraszają na konferencję "Kampania i wybory do Parlamentu Europejskiego: przebieg, wyniki, konsekwencje", która odbędzie się 14 czerwca 2019 r. o godz. 9.00 w INPiSM KUL (ul. Droga Męczenników Majdanka 70), sala DMMII - 134.