28.02.2024 r. Konferencja pt. „Pomoc społeczna w obliczu deinstytucjonalizacji usług dla osób niesamodzielnych”
Instytut Nauk Socjologicznych KUL zaprasza na Ogólnopolską Konferencję Naukową pt. „Pomoc społeczna w obliczu deinstytucjonalizacji usług dla osób niesamodzielnych”, która odbędzie się w środę, 28 lutego 2024, w auli CTW 113.
Link do wydarzenia: https://tiny.pl/dqgng
15.01.2024 r. - uroczyste podpisanie umów o współpracy
W dniu 15 stycznia 2024 r. podpisane zostały umowy o współpracy pomiędzy Wydziałem Nauk Społecznych KUL (Instytut Pedagogiki) a pięcioma szkołami z województwa lubelskiego:
- Szkołą Podstawową nr 29 imienia Adama Mickiewicza w Lublinie
- Szkołą Podstawową nr 25 im. Władysława Broniewskiego w Lublinie
- Szkołą Podstawową nr 10 im. Henryka Sienkiewicza w Lublinie
- Zespołem Szkół nr 12 w Lublinie
- Szkołą Podstawową im. Jana Pocka w Markuszowie.
W spotkaniu uczestniczyli: Dziekan Wydziału Nauk Społecznych - Pan dr hab. Arkadiusz Jabłoński prof. KUL, Dyrektor Instytutu Pedagogiki - Pan dr hab. Piotr Magier, Kierownik Katedry Dydaktyki, Edukacji Szkolnej i Pedeutologii - Pani prof. dr hab. Krystyna Chałas wraz z pracownikami oraz Dyrektorzy szkół: Szkoły Podstawowej nr 29 imienia Adama Mickiewicza w Lublinie - Pan dr Jerzy Jarosiński, Szkoły Podstawowej nr 25 im. Władysława Broniewskiego w Lublinie - Pani mgr Iwona Kowal, Szkoły Podstawowej nr 10 im. Henryka Sienkiewicza w Lublinie - Pani mgr Małgorzata Kucharzyk, Zespołu Szkół nr 12 w Lublinie - Pani dr Katarzyna Mazur - Saczuk oraz Szkoły Podstawowej im. Jana Pocka w Markuszowie - Pani mgr Agnieszka Mroczek.
W ramach współpracy planowane są między innymi wspólne seminaria, konwersatoria, badania w działaniu, projektowanie i wdrażanie innowacji pedagogicznych oraz inne działania, w zależności od potrzeb szkół, Katedry i Instytutu.
Aktualia 2024
Koło Naukowe Studentów Psychologii Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II zaprasza wszystkich pracowników i studentów KUL na XXX Ogólnopolską Konferencję Aktualności Psychologicznych Aktualia 2024 "Ukształtowani przez doświadczenia”, które odbędzie się w dniach 15 - 19 kwietnia 2024 r.
Szczegółowe informacje znajdują się na stronie Instytutu Psychologii KUL.
Odszedł do Pana Prof. Czesław Walesa
Z głębokim żalem informujemy, że w dniu 7 stycznia 2024 roku
odszedł do Pana
Pan Profesor Czesław Walesa
wybitny psycholog, wieloletni wykładowca w Instytucie Psychologii KUL.
Zapewniając o naszej modlitwie i wsparciu
Najbliższym składamy szczere wyrazy współczucia.
Uroczystości pogrzebowe zostaną odprawione
15 stycznia 2024 r. (poniedziałek) o godz. 14.00 w Kaplicy Cmentarnej
przy ul. Droga Męczenników Majdanka w Lublinie.
Wieczny odpoczynek racz Mu dać Panie!
13-14.12.2023 r. XL Dni Praw Człowieka
W dniach 13-14 grudnia 2023 r. na KUL odbędą się XL Dni Praw Człowieka zatytułowane "Kompletne i ułomne prawa człowieka. Wokół koncepcji Adama Podgóreckiego w 25. rocznicę śmierci". Wydarzenie odbędzie się w Kolegium Jana Pawła II, aula C-1031. Organizatorem jest Katedra Praw Człowieka i pracy Socjalnej Instytutu Nauk Socjologicznych KUL wraz z Oddziałem Lubelskim PTS.
Serdecznie zapraszamy!
Odeszła do Pana Prof. dr hab. Maria Braun-Gałkowska
Z głębokim żalem informujemy, że w dniu 1 grudnia 2023 roku
odeszła do Pana
Pani prof. dr hab. Maria Braun-Gałkowska
wybitna psycholog, znawca psychologii małżeństwa i rodziny,
dyrektor Instytutu Psychologii (1990-95)
Zapewniając o naszej modlitwie i wsparciu
składamy Rodzinie szczere wyrazy współczucia.
Msza święta żałobna zostanie odprawiona 9 grudnia 2023 r. (sobota)
o godz. 11.00 w Kościele Akademickim KUL.
Uroczystości pogrzebowe odbędą się bezpośrednio po mszy świętej
na cmentarzu przy ul. Lipowej w Lublinie.
Wieczny odpoczynek racz Jej dać Panie!
04-08.12.2023 r. IV Tydzień Kryminologiczny
Instytut Nauk Socjologicznych KUL zaprasza wszystkich zainteresowanych do udziału w IV Tygodniu Kryminologicznym, który odbędzie się w dniach od 4 do 8 grudnia 2023 r. Honorowy patronat nad IV Tygodniem Kryminologicznym objęła Komenda Wojewódzka Policji w Lublinie, Służba Więzienna i Krajowa Administracja Skarbowa.
W spotkaniach ze studentami będą brać udział ponadto przedstawiciele Zakładu Karnego w Opolu Lubelskim, Aresztu Śledczego w Lublinie, Okręgowego Inspektoratu Służby Więziennej w Lublinie i Komendy Miejskiej Policji w Lublinie.
Szczegóły wydarzenia przedstawiamy w załączonym plakacie. Przewidziana jest duża ilość wydarzeń otwartych dla wszystkich studentów. Zapraszamy wszystkich zainteresowanych, w szczególności na spotkania z Aresztem Śledczym w Lublinie w dniu 5 grudnia i Komendą Wojewódzką Policji w Lublinie w dniu 6 grudnia.
04.12.2023 r. Wykład otwarty Rev. Anthonyego Casamento CSMA z ACU
Katedra Katolickiej Nauki Społecznej i Socjologii Moralności, Instytut Nauk Socjologicznych WNS KUL zapraszają studentów i kadrę akademicką KUL na wykład otwarty rev. Anthonyego Casamento CSMA, Prorektora Australian Catholic University (ACU), pt. "Catholic University in the Modern World. Goals and Perspectives". Wykład odbędzie się w poniedziałek 4 grudnia 2023, w sali C-919 o godz. 11.00-12.00.
15.12.2023 r. spotkanie otwarte pt. "Celowość wychowania w dialogu interdyscyplinarnym".
Zarząd Polskiego Towarzystwa Pedagogicznego o. Lublin serdecznie zaprasza na spotkanie otwarte w dniu 15.12.23r. pt. "Celowość wychowania w dialogu interdyscyplinarnym".
Spotkanie rozpocznie się o godz. 16.00 w sali GG-208 (KUL, Al. Racławickie 14, Gmach Główny - II piętro).
Szczegóły w załączniku.
23-24.11.2023 r. - 15-lecie Dziennikarstwa na KUL
W dniach 23-24 listopada 2023 r. odbędzie się Ogólnopolska Konferencja Naukowa pt. „Jaki nadawca? Wpływ sztucznej inteligencji na media”, zorganizowana z okazji 15-lecia Instytutu Dziennikarstwa i Zarządzania KUL.
Wydarzenie rozpocznie wykład inauguracyjny pt.: „Gdy sztuczna inteligencja kłamie. Dziennikarstwo (algorytmiczne) w poszukiwaniu prawdy”, który wygłosi prof. dr hab. Jan Kreft (23.11.2023 r. godz. 10.00 sala CTW 114).
O godz. 11.00 rozpocznie się uroczysta Gala Wręczenia Nagród AKLAUD (Akademicki Laur Dziennikarski) w kategorii: AKLAUD i AKLAUD Młodych. Na godz. 12.30 zaplanowano Debatę Ekspertów: „Sztuczna inteligencja – urojone lęki czy realne obawy”. Udział w niej wezmą: dr hab. Ewa Lekka-Kowalik prof. KUL, dr hab. Małgorzata Gruchoła, prof. KUL, red. Małgorzata Piasecka, Radio Lublin, Łukasz Kwietniewski, IT Consultant w Sollers Consulting oraz Łukasz Semeniuk, psychoterapeuta, związany ze stowarzyszeniem Agape.
Drugiego dnia konferencji, 24 listopada w godz. 12-14.00, odbędzie się debata absolwentów dziennikarstwa i komunikacji społecznej w Studiu Telewizyjnym KUL, zatytułowana „Teraźniejszość i przyszłość dziennikarstwa”.
Serdecznie zapraszamy!