Papieskie odznaczenia dla pracowników Wydziału Nauk Społecznych
Miło nam poinformować, że pracownicy Wydziału Nauk Społecznych KUL otrzymali odznaczenia Stolicy Apostolskiej:
- Pani dr hab. Alina Rynio (Instytut Pedagogiki KUL) - Krzyż Pro Ecclesia et Pontifice
- Pani Łucja Badeńska (emerytowany pracownik Instytutu Pedagogiki KUL) - Medal Benemerenti
Odznaczenia zostały wręczone 28 kwietnia 2022 podczas obrad Senatu KUL.
Serdecznie gratulujemy!
Prof. Adam Biela członkiem European Academy of Sciences and Arts
Miło nam poinformować, że Pan prof. dr hab. Adam Biela został członkiem European Academy of Sciences and Arts (Europejskiej Akademii Nauk i Sztuk Pięknych). Prof. Adam Biela, Professor Emeritus KUL, był Dziekanem Wydziału Nauk Społecznych KUL, Kierownikiem Katedry Psychologii Organizacji i Zarządzania oraz Profesorem w Instytucie Psychologii KUL.
Europejska Akademia Nauk i Sztuk Pięknych jest jedną z najbardziej prestiżowych organizacji naukowych i artystycznych w Europie. Powstała w 1990 roku, skupia ponad 2000 najwybitniejszych naukowców i artystów z całej Europy, wśród nich wielu laureatów Nagrody Nobla.
Serdecznie gratulujemy!
Wyjazdy konferencyjne do Szczytna i Mikołajek
Prodziekan ds. kształcenia dr hab. Wojciech Gizicki, prof. KUL, uczestniczył w dwóch międzynarodowych konferencjach naukowych. W Wyższej Szkole Policji w Szczytnie, poza udziałem w obradach, omówił także możliwości odbycia wizyty studyjnej przez studentów kryminologii i bezpieczeństwa narodowego. Podczas Europejskiego Kongresu Samorządowego w Mikołajkach wystąpił w roli panelisty w debacie o wsparciu Ukrainy poprzez projekty międzynarodowe. Część wystąpienia poświęcił na wskazanie aktywności KUL w tych działaniach.
Powołanie dr hab. Marii Gondek na zastępcę Dyrektora Krajowej Szkoły Sądownictwa i Prokuratury
Miło nam poinformować, że Pani dr hab. Maria Gondek z Katedry Języka, Retoryki i Prawa Mediów Instytutu Dziennikarstwa i Zarządzania WNS, została powołana przez Ministra Sprawiedliwości na zastępcę Dyrektora Krajowej Szkoły Sądownictwa i Prokuratury, gdzie zgodnie z decyzją od 1 kwietnia 2022 r. kieruje Ośrodkiem Szkolenia Ustawicznego i Współpracy Międzynarodowej.
Serdecznie gratulujemy!
Wizyta studyjna w pracowni Kryminologii i Kryminalistyki Uniwersytetu Rzeszowskiego
Spotkanie delegacji KUL (dr hab. Arkadiusz Jabłoński, prof KUL, Dziekan WNS, dr hab. Wojciech Gizicki, prof. KUL, Prodziekan WNS ds. kształcenia, dr hab. Krzysztof Motyka, prof. KUL, p.o. Kierownik Katedry Socjologii Struktur, Procesów Społecznych i Pracy Socjalnej) z dr Dorotą Semków, dr. Karolem Bajdą z Pracowni Kryminologii i Kryminalistyki Uniwersytetu Rzeszowskiego (https://www.ur.edu.pl/kolegia/kolegium-nauk-spolecznych/jednostki-naukowe/instytut-nauk-prawnych/struktura/pracownia-kryminologii-i-kryminalistyki).
Celem spotkania były wstępne ustalenia na temat możliwości współpracy w kształceniu studentów kryminologii KUL.
Odszedł do Pana ks. dr Antoni Tomkiewicz
Z głębokim żalem informujemy,
że w dniu 8 marca 2022 roku, odszedł do Pana
wieloletni Wykładowca w Instytucie Pedagogiki KUL.
Msza Św. żałobna zostanie odprawiona w piątek 11 marca 2022 r.
o godz. 10.00 w Kościele Akademickim KUL.
Po Mszy św. przewiezienie ciała Zmarłego do Łomży.
Wystawienie trumny w Kaplicy w Domu Wspólnoty Kapłańskiej
o godz. 16.30 i Msza Św. o godz. 17.00.
Uroczystości pogrzebowe odbędą się w sobotę 12 marca 2022 r.
o godz. 10.00 w Katedrze Łomżyńskiej.
Ciało Zmarłego spocznie w grobie kapłańskim
na cmentarzu parafialnym w Łomży, ul. Kopernika 3A.
Wieczny odpoczynek racz Mu dać Panie...
Odszedł do Pana prof. dr hab. Czesław Kępski
Z głębokim żalem informujemy,
że 10 lutego 2022 roku, odszedł do Pana
Prof. dr hab. Czesław Kępski
pedagog, emerytowany pracownik Instytutu Pedagogiki KUL
Nabożeństwo żałobne odprawione zostanie dnia 17 lutego 2022 roku
o godzinie 13.00 w kaplicy cmentarnej przy ul. Lipowej w Lublinie
Łączymy się w żałobie z rodziną Zmarłego.
Wieczny odpoczynek racz Mu dać Panie...
Projekt "Aktywny student - aktywny absolwent"
Zapraszamy do udziału w projekcie "Aktywny student - aktywny absolwent", który realizowany jest w ramach Priorytetu: III. Szkolnictwo wyższe dla gospodarki i rozwoju Działania: 3.1 Kompetencje w szkolnictwie wyższym Instytucja finansująca: Narodowe Centrum Badań i Rozwoju.
Wsparcie kierowane jest m. in. do studentów ostatnich roczników studiów licencjackich i magisterskich z Wydziału Nauk Społecznych (Psychologia - Dziennikarstwo - Socjologia - Bezpieczeństwo Narodowe - Pedagogika - Zarządzanie – Ekonomia).
Więcej informacji i terminy spotkań na stronie: Projekt "Aktywny student - aktywny absolwent".
Debaty Dyplomatyczne KUL
Celem projektu zatytułowanego Debaty Dyplomatyczne KUL jest przybliżenie węzłowych wyzwań współczesnego świata i analiza możliwości działania różnych podmiotów zaangażowanych w te procesy. Propozycja skierowana jest do szerokiego grona odbiorców: studentów, pracowników szkół wyższych, ekspertów oraz innych osób zainteresowanych tematyką stosunków międzynarodowych.
Zasadnicze znaczenie ma możliwość uczestnictwa w spotkaniach z dyplomatami i politykami zaangażowanymi w bieżące wydarzenia społeczno-polityczne. Konfrontacja myśli, poglądów i sposobów radzenia w sytuacjach kryzysowych służyć będzie głębszemu zrozumieniu współczesnego świata.
Program wydarzenia obejmuje wygłoszenie moderowanego wykładu otwartego z dyskusją i pytaniami kierowanymi do zaproszonego gościa. Spotkanie przewiduje także możliwość odbycia warsztatów dla węższego grona specjalistów zajmujących się przedmiotową problematyką, naukowców, doktorantów i seminarzystów. Jest to merytorycznie uzasadnione potrzebą wzbogacenia oferty programowej w ramach kierunków studiów realizowanych na WNS.