W dniu 15 stycznia 2024 r. podpisane zostały umowy o współpracy pomiędzy Wydziałem Nauk Społecznych KUL (Instytut Pedagogiki) a pięcioma szkołami z województwa lubelskiego:
- Szkołą Podstawową nr 29 imienia Adama Mickiewicza w Lublinie
- Szkołą Podstawową nr 25 im. Władysława Broniewskiego w Lublinie
- Szkołą Podstawową nr 10 im. Henryka Sienkiewicza w Lublinie
- Zespołem Szkół nr 12 w Lublinie
- Szkołą Podstawową im. Jana Pocka w Markuszowie.

W spotkaniu uczestniczyli: Dziekan Wydziału Nauk Społecznych - Pan dr hab. Arkadiusz Jabłoński prof. KUL, Dyrektor Instytutu Pedagogiki - Pan dr hab. Piotr Magier, Kierownik Katedry Dydaktyki, Edukacji Szkolnej i Pedeutologii - Pani prof. dr hab. Krystyna Chałas wraz z pracownikami oraz Dyrektorzy szkół: Szkoły Podstawowej nr 29 imienia Adama Mickiewicza w Lublinie - Pan dr Jerzy Jarosiński, Szkoły Podstawowej nr 25 im. Władysława Broniewskiego w Lublinie - Pani mgr Iwona Kowal, Szkoły Podstawowej nr 10 im. Henryka Sienkiewicza w Lublinie - Pani mgr Małgorzata Kucharzyk, Zespołu Szkół nr 12 w Lublinie - Pani dr Katarzyna Mazur - Saczuk oraz Szkoły Podstawowej im. Jana Pocka w Markuszowie - Pani mgr Agnieszka Mroczek.

W ramach współpracy planowane są między innymi wspólne seminaria, konwersatoria, badania w działaniu, projektowanie i wdrażanie innowacji pedagogicznych oraz inne działania, w zależności od potrzeb szkół, Katedry i Instytutu.

Autor: Maria Mazurek-Olszowa
Ostatnia aktualizacja: 14.02.2024, godz. 12:44 - Maria Mazurek-Olszowa