Aktualności
Bene Meritus Terrae Lublinensi
W dniu 7 grudnia podczas uroczystej Gali Bene Meritus Terrae Lublinensi specjalnym wyróżnieniem dla osób zasłużonych dla Lubelszczyzny uhonorowano dyrektora KUL CAN, dr hab. Bogusława Marka. Dyplom odebrał w jego imieniu Marcin Matys.
KUL CAN na Lubelskich Targów Aktywności Osób Niepełnosprawnych
We wtorek (05.12) wzięliśmy udział w części wystawienniczej Lubelskich Targów Aktywności Osób Niepełnosprawnych organizowanych przez Prezydenta Miasta Lublin.
Zaprezentowaliśmy naszą ofertę w postaci wydruków 3D, grafiki dotykowej, podręczników i plansz fonetycznych, kolorowanek dla dzieci, czy zestawu "sequence cards". Na naszym stoisku nie zabrakło też materiałów promujących KUL CAN, a także cieszących się dużym powodzeniem gadżetów z logo Uniwersytetu.
Światowy Dzień Osób Niepełnosprawnych

Załoga KUL CAN
KUL CAN w pizzerii
Il Posto di Luca Santarossa to prawdopodobnie jedyna pizzeria w Lublinie, w której osoby niewidome otrzymają menu w brajlu (przygotowane w KUL CAN). Tradycją pizzerii są zmieniane co miesiąc wystawy – twórczości lubelskich artystów albo upamiętniające ciekawe wydarzenia, Grudzień to w Il Posto miesiąc nepalski za sprawą fotograficznych wspomnień dr hab. Bogusława Marka z pracy z niewidomymi i widzącym dziećmi w Simikot – jednym z najbardziej odległych zakątków Nepalu. Więcej informacji: Facebook Il Posto di Luca Santarossa.
Nagroda „ProJuvenes” Parlamentu Studentów RP dla KUL CAN
Na spotkaniu zorganizowanym 25 listopada w gmachu Politechniki Warszawskiej wręczono nagrody w konkursie Parlamentu Studentów Rzeczypospolitej Polskiej. Celem konkursu jest promowanie aktywnych studentów i ich inicjatyw oraz podkreślanie zasług osób i podmiotów przyjaznych studentom i wspierających potencjał młodych ludzi.
Głosuj na KUL CAN
UWAGA! PILNE
KUL CAN został zgłoszony do nagrody "ProJuvenes" w kategorii "Studia Bez
Barier". Glosować można do dziś (23.11) do godz. 13:00! Prosimy o Wasze
głosy :)
Link do głosowania:
http://projuvenes.psrp.org.pl/
Nagrody „ProJuvenes” to inicjatywa organizowana przez Parlament
Studentów Rzeczypospolitej Polskiej od 2013 roku. Celem konkursu jest
promowanie aktywnych studentów i ich inicjatyw oraz podkreślanie zasług
osób i podmiotów przyjaznych studentom i wspierających potencjał młodych
ludzi.
Gość KUL CAN
23 i 24 listopada o pracy wolontariuszy m.in. w Ugandzie i Kongo powie studentom IV i V roku pedagogiki gość KUL CAN - Tomek Kozakiewicz, znany już na uczelni z prezentacji szkoły liderów społecznych KANTHARI. Zajęcia urozmaici pokaz trzech krótkich filmów wyprodukowanych przez Tomka dla Fundacji Kultury Świata w ramach programu polskiej współpracy rozwojowej Ministerstwa Spraw Zagranicznych RP
KUL CAN na uroczystościach 145-lecia najstarszej w Polsce szkoły dla uczniów niewidomych w Polsce
Konferencję organizowaną 23 listopada z okazji jubileuszu 145-lecia SOSW nr 1 w Bydgoszczy otworzy wykład dyrektora KUL CAN dr hab. Bogusława Marka i dr Magdaleny Szubielskiej pt. „Świat na wyciągnięcie dłoni: Wyzwania i rozwiązania w zaspokajaniu specjalnych potrzeb edukacyjnych uczniów niewidomych”.
„Miasto, którego nie widać” c.d.
W sobotę 18.11.2017 w ramach projektu "Miasto, którego nie widać" pomysłodawczyni projektu dr Magdalena Szubielska z Instytutu Psychologii KUL zabrała grupę niewidomych studentów do wnętrza Bramy Krakowskiej, gdzie mieści się Muzeum Historii Miasta Lublina. Oprócz poznania legend o naszym mieście niewidomi studenci mieli możliwość czytania tyflografik przygotowanych przez Centrum Adaptacji Materiałów Dydaktycznych działającym przy KUL CAN. Obejrzeli także dotykiem wybrane eksponaty (m.in. uszkodzony podczas wojny dzwon z herbem miasta, fragmenty dawnych wodociągów miejskich, reprodukcje herm z kamienicy Konopniców). Grupę oprowadzały pracujące w Bramie panie kustoszki Małgorzata Surmacz i Anna Syta, którym pomagał przewodnik miejski pan Marek Duda.
Nowa publikacja pracowników KUL
Nowa publikacja pracowników KUL o niepełnosprawnych
Świat osób głuchoniewidomych. Wyzwania współczesności
red. Ewa Domagała-Zyśk
Grzegorz Wiącek
Małgorzata Książek