Gratulacje dla Pana dra hab. Piotra Zacharczuka
Szanowni Państwo,
z radością informujemy, że w dniu 4 kwietnia 2024 roku
Pan dr hab. Piotr Zacharczuk
adiunkt
w Katedrze Publicznego Prawa Gospodarczego
Instytut Nauk Prawnych
został uhonorowany
Medalem
"Zasłużony dla Banku - Bank Polska Kasa Opieki S.A."
Serdecznie gratulujemy!
Zwycięzcy Ogólnopolskiego Konkursu Alicja w Krainie Paragrafów
Szanowni Państwo,


Informujemy, że do ustnych etapów konkursu "Alicja w Krainie Paragrafów" zakwalifikowały się zespoły z następujących szkół:
(1) Zespół Szkół Ponadpodstawowych im. Jana Pawła II w Radzyniu Podlaskim;
(2) I Liceum Ogólnokształcące im. St. Staszica w Lublinie;
(3) V Liceum Ogólnokształcące im. M. Skłodowskiej-Curie w Lublinie;
(4) Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi im. A. Mickiewicza w Piastowie;
(5) II Liceum Ogólnokształcące im. T. Kościuszki w Sandomierzu;
(6) Liceum Śródziemnomorskie im. św. Dominika Guzmana w Lublinie;
(7) Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 1 im. KEN w Puławach;
(8) III Liceum Ogólnokształcące im. C.K. Norwida w Zamościu (zespół: klasa 2).
Serdecznie gratulujemy i z radością oczekujemy Państwa 8 kwietnia 2024 r.
Dokładny harmonogram konkursu zostanie Państwu przesłany w późniejszym terminie drogą elektroniczną.
Jubileusz 10-lecia współpracy naukowo-dydaktycznej z XXIV Liceum Ogólnokształcącym w ZS nr 5 im. Jana Pawła II w Lublinie
Szanowni Państwo,
z przyjemnością informujemy, że marcu br. nasz Wydział
świętuje Jubileusz 10-lecia współpracy naukowo-dydaktycznej
z XXIV Liceum Ogólnokształcącym w ZS nr 5 im. Jana Pawła II w Lublinie.
Uroczyste podpisanie umowy miało miejsce 12 marca 2014 roku
przy okazji finału Konkursu Wiedzy o Prawie.
Poza standardową umową patronacką zawarta została również umowa
o współpracy pomiędzy
Wydziałem Prawa, Prawa Kanonicznego i Administracji
a jedną z klas.
Od roku szkolnego 2014/2015 pod opieką Wydziału zaczęła działać
prawnicza klasa uniwersytecka KUL.


Msza św. w intencji śp. dr hab. Elżbiety Szczot, prof. KUL
Szanowni Państwo,
uprzejmie informujemy, że w dniu 8 kwietnia 2024 roku
o godz. 12.30 w Kościele Akademickim KUL będzie sprawowana
Msza św. w intencji
śp. Pani dr hab. Elżbiety Szczot, prof. KUL
w 30 dni po śmierci
Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
Życzenia Świąteczne
„Gaudeat et tellus tantis irradiata fulgoribus et,
aeterni regis splendore illustrata,
totius orbis se sentiat amisisse caliginem”.
Szanowni Państwo
Pracownicy i Studenci WPPKiA KUL
W imieniu Władz dziekańskich
Wydziału Prawa, Prawa Kanonicznego i Administracji
Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II
składam serdeczne życzenia nadziei i pokoju
płynących ze Świąt Wielkiej Nocy.
prof. KUL dr hab. Andrzej Herbet
Dziekan
Wydziału Prawa, Prawa Kanonicznego i Administracji
Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II
Informacja
Szanowni Państwo,
uprzejmie informujemy, że w dniu 21 marca 2024 roku
o godz. 12.30 w Kościele Akademickim KUL będzie sprawowana
Msza św. w intencji
śp. Pani dr Marii Witczak,
Mamy Pani dr hab. Hanny Witczak, prof. KUL.
Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
Gratulacje
Minister nauki Dariusz Wieczorek powołał
prorektor panią dr hab. Beatę Piskorską, prof. KUL
i
panią dr Edytę Krzysztofik,
z Katedry Prawa Międzynarodowego i Prawa Unii Europejskiej
WPPKiA KUL
do Zespołu doradczego do spraw finansowania międzynarodowej współpracy naukowej. Nauka i Edukacja
Serdecznie gratulujemy!
Kondolencje
DR HAB. ELŻBIETA SZCZOT, PROF. KUL
1965-2024
PRAWNIK, KANONISTA
W latach 1985-1990 odbyła studia prawnicze na Wydziale Prawa KUL. W 1990 roku uzyskała tytuł zawodowy magistra nauk prawnych. W latach 1990-1993 odbyła studia z zakresu prawa kanonicznego i uzyskała tytuł zawodowy magistra prawa kanonicznego i stopień naukowy licencjata prawa kanonicznego. W Katolickim Uniwersytecie Lubelskim Jana Pawła II została zatrudniona w 1993 roku jako asystent przy Katedrze Prawa Sakramentów. Stopień naukowy doktora nauk prawnych w zakresie prawa kanonicznego uzyskała w 1998 roku. Stopień naukowy doktora habilitowanego nauk prawnych w zakresie prawa kanonicznego otrzymała w 2011 roku. W latach 2011-2017 była kierownikiem Katedry Nauk o Polityce w Instytucie Europeistyki. W latach 1998-2008 prowadziła wykłady w Wyższej Szkole Służby Społecznej ks. Franciszka Blachnickiego w Suwałkach. W latach 2012-2016 współpracowała z Akademią Prawa Kanonicznego w Brnie w Republice Czeskiej.
Kierunki prowadzonych badań naukowych dotyczyły realizacji zadań polityki społecznej, integracji europejskiej, ekumenizmu, prawnej ochrony rodziny, praw podmiotowych wiernych w Kościele, prawa sakramentalnego, skutków kanonicznych obejmujących katolików pozostających w związkach niesakramentalnych.
Jest autorem kilku monografii, kilkudziesięciu artykułów naukowych, redaktorem i współredaktorem wielu książek z zakresu prawa kanonicznego i europeistyki. Organizowała i współorganizowała kilka konferencji naukowych międzynarodowych. Była organizatorem cyklu konferencji polsko-ukraińskich oraz wyjazdów naukowych Koła Naukowego Kanonistów KUL, którego w latach 2005-2008 była kuratorem.
Była członkiem wielu stowarzyszeń naukowych: Consociatio Internationalis Studio Iuris Canonici Promovendo, Towarzystwa Naukowego KUL, wiceprezesem Zarządu Głównego Polskiego Towarzystwa Studiów Europejskich, prezesem Zarządu Oddziału Lubelskiego, członkiem Zarządu Głównego Towarzystwa Inicjatyw Naukowych, przewodniczącą Rady Fundatorów Fundacji „Pro Bono Futuro”, Wołyńskiego Klubu Automobilowego. Do śmierci, pracowała w Katedrze Historii, Norm Ogólnych, Prawa Sakramentów i Instytutów Życia Konsekrowanego Instytutu Prawa Kanonicznego. Od 1 stycznia 2024 roku była członkiem Rady Doskonałości Naukowej.
Kochająca żona i matka, głęboko wierząca, oddana Kościołowi i nauce, wrażliwa na sytuacje studentów, kompetentna, rzetelna w wykonywaniu obowiązków. Zmarła po długiej chorobie w szpitalu w Warszawie.
Uroczystości pogrzebowe odbędą się w dniu 14 marca 2024 roku (czwartek). Msza św. żałobna zostanie odprawiona w kościele akademickim KUL o godz. 9.00. Po Mszy św. trumna z ciałem Zmarłej zostanie przewieziona do parafii Ropczyce-Witkowice, gdzie o godz. 14.30 będzie odprawiona Msza św. pogrzebowa, po której nastąpi złożenie trumny do rodzinnego grobu.
R. I. P.
Zaproszenie do Ogólnopolskiego Konkursu "Prawo w Biznesie KUL"
Szanowni Państwo,
Wydział Prawa, Prawa Kanonicznego i Administracji Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II w Lublinie jest organizatorem I edycji Ogólnopolskiego Konkursu „Prawo w Biznesie KUL”. Celem konkursu skierowanego do wszystkich uczniów szkół ponadpodstawowych w Polsce jest m. im. pogłębienie wiedzy na temat powszechnie obowiązującego prawa w Polsce, zachęcanie młodzieży do aktywnego uczestnictwa w życiu społecznym oraz poszerzanie wiedzy na temat wpływu prowadzonej działalności gospodarczej na lokalną społeczność.
Nazwa konkursu jest tożsama z kierunkiem studiów – „Prawo w Biznesie” na Wydziale Prawa, Prawa Kanonicznego i Administracji KUL. To wyjątkowy i unikalny w skali Polski kierunek studiów, stworzony z udziałem managerów, prawników i we współpracy z najważniejszymi i największymi polskimi przedsiębiorstwami należącymi do istniejącego na KUL Konsorcjum Bezpieczeństwo Gospodarcze Polski, w skład którego wchodzą: Polski Koncern Naftowy ORLEN S.A., ENEA Operator S.A., Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo S.A. Grupa ORLEN, KGHM Polska Miedź S.A., PGE Dystrybucja S.A., Lubelski Węgiel "Bogdanka" S.A., Towarzystwo Ubezpieczeń Wzajemnych PZUW, których przedstawiciele aktywnie uczestniczą w procesie kształcenia, przekazując studentom swoją wiedzę i dając szansę na praktyki i staże.
Studia przygotowują absolwentów do prowadzenia własnej działalności gospodarczej, a także pracy w biznesie każdego szczebla, w tym na stanowiskach zarządzających (CEO, manager) oraz w dziale prawnym, finansowym, personalnym czy rozwoju. Absolwenci studiów Prawo w Biznesie mają kompetencje umożliwiające pracę w administracji rządowej i samorządowej oraz w organizacjach pozarządowych. Mogą również pełnić funkcje związane z ochroną informacji w przedsiębiorstwie, w tym specjalisty ds. cyberbezpieczeństwa, zajmując stanowiska wymagające znajomości procesów związanych z transformacją energetyczną, w tym pełnienia funkcji zarządczych w sektorze OZE, obszarze środowiska, społeczeństwa i ładu korporacyjnego (ESG). Absolwenci to również prawnicy (in-house lawyer) gotowi do wykonywania obowiązków w przedsiębiorstwach, którzy posiadają wiedzę i umiejętności z zakresu prawa i ekonomii, a także rozumieją procesy biznesowe i oczekiwania przedsiębiorców. Studia przygotowują do zarządzania przedsiębiorstwem oraz pełnienia funkcji doradcy w małych i średnich przedsiębiorstwach.
Z myślą o promowaniu i upowszechnianiu interdyscyplinarnej wiedzy odpowiadającej formule kształcenia w ramach kierunku Prawo w Biznesie mam zaszczyt zaprosić Nauczycieli oraz Uczniów Państwa szkoły do udziału w konkursie z nadzieją, że przyczyni się on do rozwijania wśród uczniów wiedzy, umiejętności i kompetencji społecznych w obszarze prawa, wiedzy o społeczeństwie oraz biznesu i zarządzania.
Będziemy zaszczyceni, jeśli zechcą Państwo wziąć udział w naszym konkursie, zachęcając uczniów do aktywnego uczestnictwa. Dla Laureatów I miejsca Konkursu przewidziano nagrodę lub nagrody w przypadku zespołu liczącego maksymalnie trzy osoby w postaci tabletów multimedialnych. Laureaci II i III miejsca otrzymają nagrody w postaci smartwatchów.
Z wyrazami szacunku
Przewodniczący Dziekan
Komisji Konkursowej Wydziału Prawa,
Konkursu „Prawo w Biznesie KUL” Prawa Kanonicznego i Administracji KUL
ks. dr hab. Włodzimierz Broński, prof. KUL dr hab. Andrzej Herbet, prof. KUL
Na stronie internetowej https://prawowbiznesie.kul.pl znajdą Państwo niezbędne informacje dotyczące konkursu oraz informacje o kierunku Prawo w biznesie WPPKiA KUL.
Zgłoszenia do konkursu należy przesyłać na adres: e-mail prawowbiznesie@kul.pl
Zgoda na wykorzystanie utworówZgoda RODO opiekuna prawnego
Ogólnopolska Akademia – Konkurs Wiedzy o Prawie
mają zaszczyt i przyjemność zaprosić do udziału w
pod hasłem "100 - lecie bankowości centralnej"

Link do wydarzenia na FB: https://fb.me/e/BArQHc6cp