Aktualności

Studenci KUL z aresztu otrzymali list od papieża Franciszka

List z Watykanu przesłany został do rektora KUL ks. prof. Mirosława Kalinowskiego w październiku br., z okazji inauguracji roku akademickiego w Centrum Studiów KUL przy Areszcie Śledczym w Lublinie. Podczas spotkania w zakładzie karnym rektor KUL odczytał i wręczył go ponad 30 swoim studentom, którzy odbywają karę pozbawienia wolności. Studenci z aresztu obiecali, że odpiszą na list papieża.

 

2024-04-15 Czytaj dalej...

Papież skierował list do studentów KUL z aresztu

Wszyscy popełniamy w życiu błędy; Bóg nie męczy się przebaczeniem - podkreślił papież Franciszek w liście do studentów Centrum Studiów KUL dla Osadzonych przy Areszcie Śledczym w Lublinie.

List z Watykanu przesłany został do rektora KUL ks. prof. Mirosława Kalinowskiego z okazji inauguracji roku akademickiego w Centrum Studiów KUL przy Areszcie Śledczym w Lublinie. Uroczystość była połączona z dziesięcioleciem  kształcenia więźniów przez Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II.   

 

2024-04-15 Czytaj dalej...

Rektor KUL: 10 lat kształcenia osadzonych to zasługa wielu osób

10 lat kształcenia osadzonych to zasługa wielu osób – pokreślił Rektor KUL ks. prof. Mirosław Kalinowski podczas uroczystego spotkania z przedstawicielami Służby Więziennej, które odbyło się na KUL 24 października 2023 r. z okazji jubileuszu projektu resocjalizacyjnego. Zadeklarował, że projekt będzie rozwijany, m.in. dzięki podpisanemu dziś listowi intencyjnemu o współpracy między KUL i Centralnym Zarządem Służby Więziennej.

 

 

2024-04-15 Czytaj dalej...

KUL od ponad 10 lat prowadzi zajęcia dla więźniów

Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II od ponad 10 lat prowadzi zajęcia edukacyjne dla osób pozbawionych wolności – podkreślono podczas inauguracji roku akademickiego 2023/2024 w Areszcie Śledczym w Lublinie oraz immatrykulacji kolejnych 20 osadzonych, którzy rozpoczęli studia na KUL-u. Wykład inauguracyjny zatytułowany „Quo vadis Samaritana?” wygłosił specjalista w zakresie kardiochirurgii i transplantologii klinicznej prof. Michał O. Zembala z Wydziału Medycznego KUL. – Nie należy się nigdy poddawać – zaznaczył profesor.

2024-04-15 Czytaj dalej...

Ponad 20 nowych studentów rozpocznie naukę w Centrum Studiów KUL dla Osadzonych

Na studia prowadzone przez uniwersytet w Areszcie Śledczym w Lublinie w roku akademickim 2023/24, zrekrutowało się 23 osadzonych z jednostek penitencjarnych z terenu całej Polski. 11 osób rozpocznie studia licencjackie, 12 magisterskie, na pozostałych rocznikach mamy 29 studentów – poinformował rektor KUL, ks. prof. Mirosław Kalinowski.

 

2024-04-15 Czytaj dalej...

O Centrum Studiów KUL dla Osadzonych w mediach watykańskich

Szefowie mediów Watykanu dr Andrea Tornielli oraz dr Massimiliano Menichetti, którzy 1 czerwca 2023 r. gościli na uniwersytecie, zainteresowali się unikatowym projektem jakim jest Centrum Studiów KUL dla Osadzonych przy Areszcie Śledczym w Lublinie. Dziś w serwisach Vatican News opublikowany został film o kształceniu osób pozbawionych wolności.

 

2024-04-15 Czytaj dalej...

Rektor KUL odznaczony za zasługi dla więziennictwa

Rektor KUL ks. prof. Mirosław Kalinowski został uhonorowany złotą odznaką "Za zasługi dla więziennictwa". Odznaczenie, podczas Centralnych Obchodów Święta Służby Więziennej w Warszawie, wręczył rektorowi minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro, w obecności prezydenta RP Andrzeja Dudy. 
2024-04-15 Czytaj dalej...

W Kazimierzu Dolnym spotkanie z byłymi osadzonymi, absolwentami KUL

W Kazimierzu Dolnym nad Wisłą rektor KUL ks. prof. Mirosław Kalinowski spotkał się z absolwentami, którzy podczas odbywania kary pozbawienia wolności ukończyli studia na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim Jana Pawła II. Wśród nich byli osadzeni, którzy w ramach Centrum Studiów KUL przy Areszcie Śledczym w Lublinie, studiowali takie kierunki jak praca socjalna czy nauki o rodzinie.

2024-04-15 Czytaj dalej...

Informacja dla kandydatów na studia w Centrum Studiów dla Osadzonych przy Areszcie Śledczym w Lublinie

Studia w Centrum Studiów przy Areszcie Śledczym w Lublinie odbywają się na kierunku Nauki o rodzinie.

Studia licencjackie – I go stopnia (3 lata). Specjalność – asystent osoby niesamodzielnej.

Studia magisterskie – II go stopnia (2 lata). Specjalność –animacja środowiska społecznego.

Warunkiem przyjęcia na studia jest uzyskanie zgody Komisji Penitencjarnej na studia i przeniesienie do Aresztu Śledczego w Lublinie. Studia odbywają się bowiem w trybie stacjonarnym w Centrum Studiów w Lublinie.

Wymaganie Uniwersyteckie dla kandydatów:

Dla studiów licencjackich – I go stopnia – matura (stara lub nowa).

Dla studiów magisterskich – II go stopnia – dyplom ukończenia studiów I go stopnia (licencjat).

2023-07-26

Rektor KUL: Studia umożliwiają więźniom powrót do społeczeństwa

Studiowanie umożliwia osadzonym rozwój osobisty, resocjalizację i powrót do funkcjonowania w społeczeństwie podkreślił w Dniu Modlitw za Więźniów, rektor Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II ks. prof. Mirosław Kalinowski. Przypomniał, że KUL od 2013 r. umożliwia osadzonym studiowanie w trybie stacjonarnym, a w 2022 r. uniwersytet otworzył Centrum Studiów KUL dla Osadzonych przy Areszcie Śledczym w Lublinie.

 

2023-03-29 Czytaj dalej...


WSPÓŁPRACA

ikona
ikona
ikona
ikona
ikona