Był to dzień składający się z 3 bloków: francuskiego, hiszpańskiego oraz włoskiego. Wydarzenie było skierowane dla uczniów szkół średnich. Naszym zamierzeniem była promocja Filologii Romańskiej na KUL poprzez ukazanie naszej oferty i powiedzenie o tym, jak wyglądają studia u nas. Dodatkowo naszym celem była prezentacja Koła Naukowego Romanistów KUL tj. naszych działań, celów i planów na przyszłość.

W trakcie wydarzenia nasi goście mieli okazję wysłuchać prezentacji zarówno ze strony Prowadzących zajęcia, jak i studentów. Wśród tematów jakie były poruszane możemy wymienić: znaczenie gestów włoskich, zasady savoir-vivre w poszczególnych rejonach Francji, wiosenne święta we Francji, Erasmus w słonecznej Hiszpanii, porady dla podróżujących do Włoch, historia makaronu i wiele, wiele innych!

Spośród studentów wystąpili: Michał Wójcik, Roksana Słaby, Vanda Asipenka, Michał Iwaniuk, Maria Ryss, Karol Niewiadomski, Alex Ferorelli, Aleksandra Dyderska, Jakub Duralak.

Natomiast spośród Państwa Prowadzących zajęcia byli to: dr Marcin Karkut, dr hab. Edyta Kociubińska, prof KUL, dr hab. Witold Wołowski, prof. KUL, dott. Stefano Gandini, dr Aleksandra Krauze-Kołodziej oraz dr Katarzyna Maniowska.

Program "Dnia Romanisty".pdf

Autor: Edyta Kociubińska