Jury polskiej edycji Le Prix Goncourt, składająca się ze studentów romanistyk w Polsce, wybrała powieść « Mur Méditerranée », której autorem jest Jean-Philippe Dalembert. Powieść została nagrodzona za ukazanie przeszkód stawianych na drodze emigrantów, jednocześnie oddając głos ludziom go pozbawionym lub zapomnianym przez historię, a sama historia pozwala odczuć silne emocje, zachowując zróżnicowany styl. Nasz uniwersytet reprezentował Karol Niewiadomski, poprzez objęcie funkcji przewodniczącego jury.

Obrady komisji lokalnej, poprzedzającej wybór książki na poziomie ogólnokrajowym również przyniosły ten sam wybór książki. W skład komisji weszli także: Jakub Duralak (wiceprzewodniczący), Roksana Słaby, Vanda Asipenka, Zofia Dziubicka, Dominique Gladala, Elżbieta Klimkiewicz, Katarzyna Mlecz, Dorota Romanek, Maria Ryss, Katarzyna Tetlak, Zuzanna Wilk. Opiekunem konkursu z ramienia Filologii romańskiej KUL była Pani Profesor Edyta Kociubińska.

Autor: Edyta Kociubińska
Ostatnia aktualizacja: 20.10.2023, godz. 20:28 - Edyta Kociubińska