Noc z 6 na 7 marca 2023 roku była dla Instytutu Pedagogiki KUL czasem szczególnym. Wtedy właśnie odbyło się 38 Nocne Czuwanie Pedagogów na Jasnej Górze.
To wyjątkowe wydarzenie rozpoczęło się Apelem Jasnogórskim, któremu przewodniczył Rektor KUL ks. prof. Mirosław Kalinowski. Następnie Pani prof. Alina Rynio przywołała historię Pielgrzymki Pedagogów na przestrzeni ubiegłych lat. Kolejno wszyscy zgromadzeni na czuwaniu powierzyli swoje sprawy i intencje w modlitwie różańcowej. Nie zabrakło również Adoracji i uwielbienia Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie. Kulminacyjnym momentem była uroczysta Msza Święta, której o północy przewodniczyli ks. dr hab. Marek Jeziorański oraz Ojciec Adam Juchnowicz. Ostatnim elementem tegorocznego czuwania było wspólne przejście Drogi Krzyżowej i pochylenie się nad tajemnicą wielkiej Miłości Boga do człowieka.

Jako organizatorzy tak ważnego wydarzenia, chcielibyśmy serdecznie podziękować wszystkim, którzy byli z nami obecni u tronu Jasnogórskiej Pani zarówno osobiście, jak i online. Dziękujemy Rektorowi KUL ks. prof. Mirosławowi Kalinowskiemu, profesorom, studentom i sympatykom naszej uczelni. Dziękujemy Annie Kubas za przepiękną oprawę muzyczną.
Ogromne podziękowania kierujemy również w stronę Towarzystwo Przyjaciół KUL za wsparcie finansowe naszego wyjazdu.
Jesteśmy przekonani, że ta noc była czasem ogromnej łaski, głębokich poruszeń serc i radości z tego wyjątkowego spotkania.
Zapewne wielu z pielgrzymów jeszcze przez długi czas będzie nucić słowa pieśni:
“Matko o twarzy jak polska ziemia czarnej,
Matko o twarzy jak polska ziemia znaczonej bliznami,
Do serca swego, jak syna nas przygarnij,
Królowo nasza, Tarczo obronna módl się za nami.”

Autor: Magdalena Filip
Ostatnia aktualizacja: 09.05.2023, godz. 21:26 - Magdalena Filip