plakat_maraton_baudelaire_948x1342

W tym roku świętujemy 200. rocznicę urodzin Charles’a Baudelaire’a (1821–1867). W obchodach, objętych patronatem Club des Dix-Neuviémistes, biorą udział ośrodki romanistyczne oraz koła studenckie z całego kraju. W ich imieniu serdecznie zapraszamy na jubileuszowy maraton czytania tekstów Poety, który odbędzie się w piątek 5 listopada 2021, o godz. 15:00, na platformie MS Teams. W programie znajdą się nie tylko wiersze ze słynnych Kwiatów zła, ale także poematy prozą z Paryskiego splinu, fragmenty z pism estetycznych oraz dzienników poufnych Baudelaire’a, a także muzyczne adaptacje jego utworów w wykonaniu studentów.

Filologię romańską KUL reprezentują prof. Edyta Kociubińska oraz studentki II roku: Teresa Kuleszowa i Julia Pojęta, członkinie Koła Naukowego Romanistów KUL.

Zapraszamy!

Program Maraton Baudelairowski 5 listopad 2021.pdf