Zaproszenie
 
Fundacja Rozwoju KUL, Instytut Architektury Krajobrazu Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II oraz Technikum Pszczelarskie w Pszczelej Woli serdecznie zapraszają na konferencję ,,Pszczoła w mieście”, która odbędzie się 23 marca 2018 r. o godz. 09:00 w CTW-113 (Centrum Transferu Wiedzy) w Katolickim Uniwersytecie Lubelskim Jana Pawła II (al. Racławickie 14, Lublin).

Konferencja jest powiązana z zaplanowanym na 22 marca 2018 r. finałowym etapem konkursu ,,Bliżej pszczół” organizowanego dla uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z całej Polski.

Jednym z wydarzeń towarzyszących konferencji będzie organizacja punktu informacyjno-promocyjnego dotyczącego produktów wysokiej jakości, w tym produktów regionalnych, tradycyjnych i ekologicznych.


Prelegenci III Ogólnopolskiej konferencji "Pszczoła w mieście":
 
  • mgr Mikołaj Barański, Instytut Ogrodnictwa Zakład Pszczelarstwa w Puławach - "Dzikie pszczoły obok nas"
  • dr hab. Ewa Trzaskowska, Katedra Przyrodniczych Podstaw Architektury Krajobrazu KUL - "Czy krajobraz miasta i jego różnorodność siedliskowa sprzyjają występowaniu owadów zapylających"
  • dr hab. Krzysztof Olszewski, Zakład Biologii Środowiskowej i Apidologii Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie - "Rodzina pszczela "ssak z wielu ciał - osiągnięcia ewolucyjne pszczoły miodnej"
  • mgr inż. Katarzyna Dytrych, przyrodnik - "Dobre praktyki w ochronie pszczół”
  • Wystąpienie reprezentanta Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Lublinie o prowadzonym przez Lasy Państwowe projekcie rozwojowym "Zdrowa żywność z polskich lasów”

Wstęp wolny!