Koło Naukowe Historyków Wojskowości oraz pracownicy i studenci Specjalizacji Wojskowo-Historycznej Instytutu Historii KUL zapraszają na IX Ogólnopolską Konferencję Studentów Historyków Wojskowości, która odbędzie się w dniach 8-10 grudnia 2011 r.
Program:
CZWARTEK
13:00-13:15 Rrozpoczęcie konferencji, przywitanie gości, Aula im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego (Gmach GłównyKUL)
13:15-14:00 Wykład inauguracyjny, dr. hab. Jan Ptak, prof.KUL, Aula Stefana Kard. Wyszyńskiego 14:00-19:00 Obrady w sekcjach (Collegium Norwidianum)
· Historia wojskowości XIX w. [14:00-19:00]
· Historia wojskowości polskiej XX w. (do 1945 r.), cz.1 [14:00-19:00]
19:15-20:45 Bankiet (atrium Collegium Norwidianum)
PIĄTEK
10:00-19:10 Obrady w sekcjach (w międzyczasie obiad)
Miejce: Colegium Norwidianum, CN-101, CN-102, CN-105
· Historia wojskowości w epoce starożytnej [09:00-13:35]
· Historia wojskowości średniowiecznej [13:40-16:10]
· Historia wojskowości nowożytnej (XVI-XVIIIw.) [09:00-14:00]
· Historia wojskowości powszechnej XXw. (do 1945 r.) [08:00-13:25]
· Historia wojskowości polskiej XX w. (do 1945 r.), cz.2 [13:30-18:05]
· Historia wojskowości współczesnej (po 1945 r.) [16:15-17:55]
· Źródłoznawstwo i nauki pomocnicze historii wojsk. [14:15-18:00]
18:15-19:00 Zakończenie obrad i wybór organizatora dziesiątej edycji Ogólnopolskiej Konferencji Studentów Historyków Wojskowości
ok. 19:00 Spotkanie integracyjne
SOBOTA
09:00-17:00 Objazd naukowy do Zamościa - przewodnik mgr Dominika Lipska
11:00-14:00 Wycieczka po Lublinie - przewodnik dr Jacek Chachaj
UCZESTNICY:
Akademia im. Jana Długosza w Częstochowie
1. Krzysztof Figa
Instytut Pamięci Narodowej - Oddział w Szczecinie (IPN/OSzczecin)
1. mgr Michał Ruczyński
Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku (M2WŚ)
1. mgr Jan Szkudliński
Uniwersytet Gdański (UG)
1. Alicja Młyńska
2. mgr Oskar Myszor
3. mgr Marek Wawrzynkowski
Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu (UAM)
1. Szymon Andrzejewski
2. Szymon Dranikowski
3. Jerzy Dreger
4. Norbert-Roman Gajda
5. Piotr Konieczny
6. mgr Mariusz Niestrawski
7. mgr Wojciech Sługocki
8. Paweł Wołoszuk
9. Lesław Zbieranek
10. mgr Konrad Ziółkowski
11. Krzysztof Żabierek
Uniwersytet Jagielloński (UJ)
1. mgr Andrzej Dudziński
2. mgr Łukasz Holesz
3. Bartłomiej Rusin
4. mgr Kamil Szubart
Uniwersytet Jana Kochanowskiego w Kielcach (UJK)
1. Sebastian Fituch
2. Ewelina Klimczak
3. Kamil Król
4. Sławomir Kurzak
5. Maciej Wadowski
Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie (UKSW)
1. Ludwika Borzymek
2. mgr Zbigniew Hundert
3. Tomasz Kozakiewicz
4. mgr Tomasz Malczewski
5. Andrzej Pierzchała
6. Andrzej Wojciechowski
Uniwersytet Łódzki (UŁ)
1. mgr Michał Sierba
2. mgr Piotr Solecki
Uniwersytet Opolski (UO)
1. Szymon Gajda
2. Katarzyna Śliwicka
Uniwersytet Pedagogiczny im. Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie
1. mgr Magdalena Jolanta Berkowicz
Uniwersytet Rzeszowski (URz)
1. Wojciech Drozd
2. Konrad Grabek
3. Damian Koperwas
4. Marzena Koterbicka
5. Daria Podgórska
6. Joachim Popek
7. Marek Sadecki
8. Kamil Skwirut
9. Sławomir Wróbel
Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie (UWM)
1. mgr Krzysztof Augustyniak
Uniwersytet Warszawski (UW)
1. Dominik Patryk Borek
2. mgr Zbigniew Chmiel
3. mgr Michał Norbert Faszcza
4. mgr Krzysztof Fudalej
5. Magdalena Gajda
6. Piotr Głowacki
7. Marek Groszkowski
8. mgr Michał Janik
9. Marek Kawczyński
10. mgr Anna Kraus
11. Maciej Mikołajewski
12. Bartłomiej Mikulski
13. Przemysław Mrówka
14. Piotr Ogiński
15. Michał Pietranik
16. Maciej Skup
17. Jan Sowa
18. mgr Maciej Stanecki
19. Jakub Stankiewicz
20. mgr Michał Staniszewski
21. mgr Katarzyna Wagner
22. Artur Wodzyński
23. mgr Łukasz Wojtach
24. Dawid Zdrojewski
Uniwersytet w Białymstoku (UwB)
1. Bogusław Kosel
2. Damian Machaj
3. Piotr Popławski
Uniwersytet Wrocławski (UWr)
1. Daniel Fidala
2. Marcin Jędrysiak
3. Aleksander Kotarski
4. Krzysztof Michalik
5. Marcin Milczarek
6. Mateusz Nowikiewicz
7. Piotr Piss
8. mgr Krzysztof Widziński
9. Antoni Żygadło
Wyższa Szkoła Finansów i Zarządzania w Warszawie (WSFiZ)
1. mgr Rafał Woźniak
Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II (KUL)
1. Michał Bednarczyk
2. mgr Daniel Chraniuk
3. mgr Sebastian Długoborski
4. Damian Duda
5. mgr Michał Furman
6. mgr Andrzej Gładysz
7. mgr Daniel Gosk
8. ks. mgr Andrzej Konachowicz
9. mgr Dominika Lipska
10. mgr Marcin Markowski
11. mgr Joanna Napierała
12. mgr Bartłomiej Proc
13. Kamil Sulej
14. mgr Mateusz Zawadzki
Ostatnia aktualizacja: 09.12.2011, godz. 11:33 - Liliana Kycia