nagłówek

KUL
Ks. Pascal Chávez Villanueva SDB Doktorem Honoris Causa KUL
ks. Chavez 18 listopada o godz. 16.30 odbędzie się uroczystość wręczenia tytułu Doktora Honoris Causa KUL ks. Pascualowi Chávez Villanueva SDB, Generałowi Towarzystwa Św. Franciszka Salezego.

Poprzez nadanie tego tytułu Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II pragnie wyrazić szacunek i uznanie dla działalności Pascala Cháveza SDB, który całe swe życie poświęcił biednym i wykluczonym inspirując i tworząc inicjatywy edukacyjne dla młodzieży na całym świecie.
Drogowskazy wychowania
drogowskazy W dniach 18-19 listopada na KUL odbędzie się Międzynarodowa Konferencja Naukowa pt. Wychować dobrych chrześcijan i uczciwych obywateli. Organizatorzy konferencji: Katedra Historii Zakonów, Katedra Dydaktyki i Edukacji Szkolnej, Katedra Pedagogiki Opiekuńczej oraz Specjalizacja Katechetyki KUL.

W ramach konferencji odbędzie się uroczystość wręczenia tytułu Doktora Honoris Causa KUL ks. Pascualowi Chávez Villanueva SDB, Generałowi Towarzystwa Św. Franciszka Salezego.
Święto Patronalne Wydziału Filozofii
św. Albert 15 listopada, we wspomnienie św. Alberta, Wydział Filozofii KUL będzie obchodził swoje Święto Patronalne.

Uroczystość rozpocznie się modlitwą przy grobach Profesorów WF na cmentarzu przy ul. Lipowej, na którą uczestnicy wyruszą spod Kościoła Akademickiego KUL o godz. 10.30. O godz. 12.15 odprawiona zostanie w kościele Msza św. za Osoby tworzące obecnie i w przeszłości społeczność wydziałową. Właściwa uroczystość z promocjami doktorskimi rozpocznie się o godz. 13.30 w Auli (C-1031).
Patriarchaty Wschodu w starożytności
kaplica Katedra Historii Bizancjum KUL, Katedra Historii Kościoła w Starożytności Chrześcijańskiej KUL oraz Muzeum Lubelskie w Lublinie zapraszają 18 listopada na Międzynarodową Konferencję Bizantynistyczną pt. Patriarchaty Wschodu w starożytności.

Konferencja odbędzie się w Kaplicy Trójcy Świętej na Zamku Lubelskim.
Konferencja doktorantów na KUL
konferencja Samorząd Doktorantów KUL zaprasza w dniach 18-20 listopada na I Ogólnopolską Konferencję Doktorantów.

Konferencja podzielona zostanie na pięć odrębnych sekcji tematycznych, które pozwolą na prezentację badań prowadzonych przez doktorantów w zakresie szeroko pojętej humanistyki.
III Jesienna Konferencja Logiki KUL
jesień Wydział Filozofii KUL zaprasza 22 listopada na konferencję pt. Logika w nauce.

Zagadnienie będące przedmiotem konferencji rozpada się na dwie grupy problemów: 1) problem użyteczności logiki (w tym w szczególności logik nieklasycznych) do analizy rozumowań przeprowadzanych na gruncie nauk realnych, 2) kwestie tzw. logicznej teorii nauki, czyli logicznej analizy teorii naukowych, czyli dociekań związanych ze stosowaniem narzędzi (i pojęć) logicznych w dociekaniach metodologicznych.
Encyklopedia Filozofii Polskiej
encyklopedia Dobiegły końca prace nad dwutomową Encyklopedią Filozofii Polskiej. Przybliża ona wielkie dziedzictwo polskiej filozofii i kultury humanistycznej, ukazuje żywotność i oryginalność polskiej myśli filozoficznej, unaocznia wkład polskich myślicieli w powszechne dziedzictwo filozofii.

Jest to kolejna, po dziesięciotomowej Powszechnej Encyklopedii Filozofii, inicjatywa zrealizowana przez Polskie Towarzystwo Tomasza z Akwinu (oddział Società Internazionale Tommaso d’Aquino) działające przy KUL.
stopka