Aktualności

Relacja z II Turnieju Szachowego o Puchar Rektora KUL

szachytop

 

W zawodach zagrało dwóch studentów niepełnosprawnych KUL: Dominik Szurgot i Mateusz Niedziela, którzy wśród studentów naszych uczelni zajęli kolejno 1 i 3 miejsce.

 

2019-04-11 Czytaj dalej...

KUL CAN w Światowym Dniu Świadomości Autyzmu

balonytop

 

Zdjęcia:
1. Pomysł KUL CAN - Kaplica KUL podświetlona na niebiesko.
2. Studenci KUL i grupa przyjaciół osób z autyzmem przed Gmachem Głównym KUL. 
3. Ks. dr hab. Andrzej  Kiciński, prof. KUL ze studentami, którzy przygotowali 'niebieski wkład KUL CAN' w uroczystości na placu przed CSK  
 
2019-04-03 Czytaj dalej...

Światowy dzień świadomości autyzmu

autyzm

 

Lubelskie Dni Autyzmu

 

Członkowie MIKS (tworzonego właśnie Międzyinstytutowego Integracyjnego Koła Studentów KUL)  przygotowują się do obchodów Światowego Dnia Świadomości Autyzmu - pokój wypełniony niebieskimi balonami do których doczepiane są bileciki informujące o obchodach.

 

 

2019-04-01 Czytaj dalej...

Dyrektor KUL CAN w TVP3 Lublin - odc. 2

tvptop

TV Lublin wyemitowała wczoraj druga część filmu o naszym uniwersytecie - tym razem o pracy dyrektora KUL CAN z niewidomymi uczniami i ich nauczycielami w krajach Azji - m.in. w Indiach i w Nepalu.  Film można obejrzeć na stronie:  

https://lublin.tvp.pl/30127070/wlaczeni-i-aktywni

2019-01-31

TVP Lublin i 2 odc. o KUL CAN

tvptop

W TVP Lublin trwa montaż drugiego odcinka filmu o naszym uniwersytecie, tym razem o zaangażowaniu KUL CAN w Indiach, Nepalu i w kilku innych krajach. Emisja zaplanowana na 30 stycznia godz 19:15 

2019-01-18 Czytaj dalej...

Dyrektor KUL CAN w TVP3 Lublin

top-kulcan

 

16 stycznia na antenie TVP3 Oddział w Lublinie, wyemitowany został w ramach cyklu programów publicystycznych "Włączeni i aktywni", odcinek o dyrektorze KUL CAN, Prof. KUL, dr hab. Bogusławie Marku.

 

2019-01-18 Czytaj dalej...

KUL CAN na Kanthari Talks 2018

kantharitop

 

Podczas niedawnej uroczystości KANTHARI TALKS 2018 która odbyła się w Bangalore (Indie) dyrektor KUL CAN został oficjalnie przyjęty do grona KANTHARIS jako Yellow Kanthari. Do tej kategorii społecznych wizjonerów założyciele fundacji Braille Without Borders i organizacji „Kanthari” zaliczają – „Inventors creating new products, strategies or concepts for social change”.

 

 

2018-12-27 Czytaj dalej...

Jubileusz Koła Naukowego Studentów Niesłyszących i Słabosłyszących "Surdus Loquens"

surdus

 

Pragniemy bardzo gorąco zaprosić Państwa na Jubileusz 10-lecia Koła Naukowego Studentów Niesłyszących i Słabosłyszących „Surdus Loquens”, który odbędzie się 8 grudnia 2018 roku, o godzinie 16:30 w sali C-605.

 

 

2018-12-06 Czytaj dalej...

KUL CAN w Indiach

top-kulcan

 

W ramach współpracy KUL z ośrodkiem dla dzieci niewidomych w Laskach dyrektor KUL CAN  prowadzi w Indiach warsztaty dla niewidomych dzieci i ich nauczycieli w Bangalore, w Jyothi Seva Home for Blind Children sióstr Franciszkanek Służebnic Krzyża, zgromadzenia założonego przez Matkę Różę Czacką. 

 

 

2018-11-30 Czytaj dalej...

Relacja z Międzynarodowego dnia Osób Niewidomych

topplakat

 

Relacja KUL CAN z Międzynarodowego dnia Osób Niewidomych z Attrium Collegium Norwidianum 

 

 

2018-11-14 Czytaj dalej...


WSPÓŁPRACA

ikona
ikona
ikona
ikona
ikona
ikona