Paczka dla polskiego kombatanta na Kresach

Trwa kolejna edycja akcji "Rodacy bohaterom. Paczka dla polskiego kombatanta na Kresach" organizowanej przez stowarzyszenie "Odra-Niemen", przy której nasze Koło bierze czynny udział. Do 20 grudnia prowadzimy w siedzibie KNHS w sali CN-109 dyżury, czekając na przynoszone przez Państwa dary. Zachęcamy serdecznie do udziału w tej akcji. Bardzo prosimy o przynoszenie paczek na które składają się produkty o długoterminowej przydatności do spożycia, typu mąka, makaron, cukier, produkty chemiczne itp. Prosimy również o dołączanie kartek z życzeniami świątecznymi dla naszych kombatantów. 

2014-12-02

NSZ w dokumentach-konferencja na KUL

Dnia 26 listopada miała miejsce współorganizowana przez nasze Koło konferencja pt. NSZ w dokumentach. Gośćmi spotkania byli dr Wojciech Muszyński, Leszek Żebrowski i Karol Wołek.

2014-11-27

11 listopada-Narodowe Święto Niepodległości

Dnia 11 listopada w Lublinie na Placu Litewskim miały miejsce oficjalne obchody Narodowego Święta Niepodległości. W uroczystościach tych brała udział delegacja Koła Naukowego Historyków Studentów KUL, która złożyła kwiaty pod pomnikiem Marszałka Józefa Piłsudskiego.

2014-11-14

Spotkanie z Piotrem Zychowiczem

Dnia 22 października Koło Naukowe Historyków Studentów KUL zorganizowało spotkanie z Panem redaktorem Piotrem Zychowiczem. Podczas spotkania miała miejsce dyskusja nad najnowszą książką Pana Zychowicza pod tytułem "Opcja niemiecka. Czyli jak polscy antykomuniści próbowali porozumieć się z III Rzeszą".

2014-11-04

Wybory do Zarządu i Komisji Rewizyjnej

Dnia 5 czerwca bieżącego roku miało miejsce walne zebranie wyborcze KNHS KUL. Wybory wyłoniły nowy Zarząd w składzie:

 

Prezes-Rajmund Malinowski

 

Vice-prezes-Łukasz Niedziałek

 

Sekretarz-Radosław Stępień

 

Skarbnik-Michał Dworski

 

Bibliotekarz-archiwista-Bartosz Czajka

 

W trakcie zebrania powołano również nową Komisję Rewizyjną, której członkami zostali:

 

Dawid Marzec

 

Łukasz Gojowczyk

 

Dariusz Lorek

 

Oprócz tego podczas spotkania poprzez aklamację powołano redakcję rocznika "Ibidem" w niezmienionym składzie:

 

Michał Bednarczyk

 

Maciej Łochowski

 

Aleksander Rudziński

 

Dziękujemy serdecznie staremu Zarządowi za ich ciężką roczną pracę i liczymy, że nowy Zarząd sprosta wyzwaniom, które stoją przed naszym Kołem.

2014-06-09

Nowy tom Ibidemu!

Pragniemy poinformować, że udało nam się wydać następny tom rocznika KNHS - Ibidem. Dziękujemy szacownemu gronu redakcyjnemu - kol. Michałowi Bednarczykowi i kol. Aleksandrowi Rudzińskiemu za trud i ogrom czasu włożony w pracę nad publikacją, a przedewszystkim za cierpliwość. Życzymy tak samo owocnej pracy nad następnym tomem Ibidemu.

 

Więcej informacji o nowym Ibidem znajdziecie Państwo pod tym linkiem

 

 

2014-02-24