Wyniki European Public Speaking Competition 2017

Z satysfakcją informujemy, iż w dniu 9 maja 2017 roku odbyła się II edycja organizowanego przez nas konkursu European Public Speaking Competition, w którym główną nagrodą był staż w Biurze Posła do Parlamentu Europejskiego Krzysztofa Hetmana w Brukseli. Uczestnicy mieli za zadanie zaprezentować prezentację w języku angielskim zgodną z naszym hasłem tematycznym. W tegorocznej edycji udział wzięło 10 finalistów, reprezentujących takie kierunki studiów jak prawo, European Studies, psychologia czy stosunki międzynarodowe. Zapraszamy do zapoznania się z podsumowaniem Konkursu. Hasłem tematycznym minionej edycji było: „60th anniversary of signing the Rome Treaties – the evolution of the European integration since 1957”.

EPCS 2017

2017-05-13 Czytaj dalej...

European Public Speaking Competition 2017 - PROGRAM

Mamy przyjemność przedstawić listę osób zakwalifikowanych do European Public Speaking Competition 2017 wraz z ich tematami. W rozwinięciu zobaczą Państwo Program Konkursu

2017-04-30 Czytaj dalej...

European Public Speaking Competition 2017

Instytut Europeistyki KUL, Koło Naukowe Studentów Europeistyki „EURO-KUL” oraz Studium Praktycznej Nauki Języków Obcych KUL serdecznie zapraszają wszystkich studentów KUL zainteresowanych tematyką wystąpień publicznych do udziału w drugiej edycji Konkursu European Public Speaking Competition 2017. Nagrodą Główną w Konkursie jest płatny miesięczny staż w biurze Posła do Parlamentu Europejskiego Krzysztofa Hetmana w Brukseli. ZGŁOSZENIA PRZYJMUJEMY DO 28 KWIETNIA 2017!

2017-04-08 Czytaj dalej...

Konferencja: "Planowanie kariery międzynarodowej" (30 marca 2017 r.)

 

Zapraszamy do wzięcia udziału w konferencji pt. "Planowanie kariery międzynarodowej", która odbędzie się już 30 marca o godzinie 10:00 w Colegium Iuridicum KUL, sala CI 300! Jeśli nie masz pomysłu na siebie, chcesz odbyć staż w instytucjach unijnych lub interesuje Cię praca w organizacjach międzynarodowych to koniecznie dołącz do nas!
Naszymi gośćmi będą m.in.
- p. Agata KIELEK z Przedstawicielstwa Komisji Europejskiej w Polsce,
- p. Anna BOGUTA z Ministerstwa Infrastruktury i Budownictwa,
- p. Bartłomiej MARTYS z Urzędu Marszałkowskiego w Lublinie
- dr Tomasz SIENIOW - Prezes Fundacji Instytut na rzecz Państwa Prawa,
- p. Agnieszka Szeszel - Ambasador Karier Unii Europejskiej na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim Jana Pawła II,
- p. Wojciech Uchman - Ambasador Karier Unii Europejskiej na Politechnice Śląskiej.
- p. Sylwester Czarnecki - Schneider Electric, Menadżer ds. Rozwoju i Szkoleń - Europa Środkowa i Wschodnia

 

Patronat medialny PatronatpatronatZOBACZ PROGRAM KONFERENCJI

Dołącz do naszego wydarzenia na Facebooku!


2017-03-24

Świąteczna pomoc dla zwierzaków (wtorek, 6 grudnia 2016 r.)Inicjatywa studentów European Studies stworzona, aby wesprzeć schroniska dla bezdomnych zwierząt przed zimą. To już druga edycja, podczas pierwszej zebraliśmy aż 214 kg karmy oraz wiele koców!
Akcja ma na celu zebranie darów w postaci karmy, koców itp. dla naszych czworonożnych przyjaciół ze schroniska w Krzesimowie. Wystarczy, że każdy z nas przyniesie mały worek karmy, czy niepotrzebny kocyk, a dzięki wspólnemu wysiłkowi i zaangażowaniu pomoc będzie ogromna i z pewnością doceniona merdającym ogonkiem. Zbiórka darów odbędzie się w najbliższy wtorek (6.12.2016) w Collegium Iuridicum przy ulicy Spokojnej 1 w Lublinie. Będziemy czekać na Was na parterze przy głównym wejściu do budynku.

Mamy nadzieję, że do zobaczenia!

DOŁĄCZ DO NASZEGO WYDARZENIA NA FACEBOOKU!

2016-12-02

Chcesz zostać wolontariuszem w międzynarodowym środowisku? Zgłoś się do projektu "Otwarta Integracja"!

Drodzy Studenci!

 

W związku z realizacją przez Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II projektu „OTWARTA INTEGRACJA”, finansowanego ze środków Programu Krajowego Funduszu Azylu, Migracji i Integracji, adresowanego do studentów zagranicznych (obywateli państw nie należących do Unii Europejskiej), ogłaszamy nabór wolontariuszy do pracy w projekcie. Jeśli chcesz zdobyć cenne doświadczenie w pracy w międzynarodowej atmosferze zgłoś się do nas!

 

 

2016-12-01 Czytaj dalej...

Nowy Zarząd Koła Naukowego Studentów Europeistyki!

 

 

Uprzejmie informujemy, iż dnia 21 października 2016 roku wybrano nowy zarząd Koła Naukowego Studentów Europeistyki w składzie:

 

Prezes - Emil Wojtaluk

Wiceprezes - Konstancja Szkudlarek

Sekretarz - Patrycja Żuławska

Skarbnik - Paulina Kotynia

Członek Zarządu - Marcin Bubicz

Jednocześnie dziękujemy dotychczasowym członkom zarządu: Izabeli Czarnowskiej, Halinie Wronie, Elżbiecie Kozak oraz Ernestowi Michałowskiemu za pracę włożoną w realizację tak wielu inicjatyw, jakie udało się zrealizować w ubiegłym roku akademickim.

2016-10-30

European Youth Event 2016 - Relacja

W dniach 20-21 maja 2016 r. reprezentacja Koła Naukowego Studentów Europeistyki „EURO-KUL” odwiedziła Parlament Europejski w Strasburgu z okazji European Youth Event 2016. Motywem przewodnim drugiej edycji tego wydarzenia była wymiana doświadczeń i propozycji z europejskimi decydentami pod hasłem „Razem możemy dokonać zmian”.

Fot. Vako karchava

2016-05-30 Czytaj dalej...

Krzyżówka dla uczniów szkół średnich z wiedzy o UE (Maj 2016) - konkurs przedłużony do końca czerwca!

Drodzy Uczniowie,

 

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w naszym konkursie, w którym minimum wiedzy o Unii Europejskiej w zupełności wystarczy :)

Jeśli jesteś uczniem szkoły średniej i interesujesz się Unią Europejską, Europą masz szansę zostać zwycięzcą naszego konkursu, oraz otrzymać od nas atrakcyjną nagrodę książkową ufundowaną przez wydawnictwo Wolters Kluwer.

2016-05-06 Czytaj dalej...

European Youth Event 2016

W dniach 20-21 maja 2016 r. reprezentacja Koła Naukowego Studentów Europeistyki „EURO-KUL” odwiedziła Parlament Europejski w Strasburgu z okazji European Youth Event 2016. Wydarzenie w formie zjazdu organizacji młodzieżowych i studenckich z całej Europy miało na celu zapoznanie uczestników z pracą Parlamentu oraz wysłuchanie ich głosu w ważnych dla Unii kwestiach.  

 

 

 

2016-05-23 Czytaj dalej...