Miło nam poinformować, że pani dr Agnieszka Zaborowska, pracownik Instytutu Nauk o Rodzinie i Pracy Socjalnej KUL w plebiscycie NAUCZYCIEL NA MEDAL została nominowana do nagrody dla najbardziej cenionego i lubianego nauczyciela w województwie lubelskim.


Nominacja została zgłoszona przez studentów oraz środowisko akademickie i jest dowodem wielkiego uznania i sympatii.

 

Plebiscyt NAUCZYCIEL NA MEDAL to pierwsza edycja akcji edukacyjnej „Kuriera Lubelskiego” pod patronatem Sławomira Sosnowskiego Marszałka Województwa Lubelskiego. Zachęcamy wszystkich do oddania głosu na Panią Doktor

W dniu 8 października 2018 r. odbędzie się na KUL konferencja prasowa z udziałem dr Bernadety Lelonek-Kulety z Katedry Zdrowia Publicznego INoRiPS. Konferencja poświęcona będzie prowadzonym pod kierunkiem Pani Doktor badaniom nad uzależnieniem od gier hazardowych.


Zrealizowane projekty badawcze, współfinansowane ze środków Ministra Zdrowia, dotyczyły m.in. charakterystyki grania hazardowego i problemów hazardowych wśród osób w wieku emerytalnym, a także powiązania hazardu z działaniami przestępczymi wśród osób odbywających karę pozbawienia wolności.

 

Konferencję prasową organizuje Fundacja Inspiratornia w ramach projektu popularyzacji wyników badań współfinansowanego ze środków Ministra Zdrowia.

 

Miło nam poinformować, że Dyrektor Instytutu Nauk o Rodzinie i Pracy Socjalnej KUL, ks. prof. dr hab. Mirosław Kalinowski w uznaniu zasług został uhonorowany przez panią minister Elżbietę Rafalską odznaką Primus in Agendo.


Odznaka Primus in Agendo (łac. Pierwszy w działaniu) jest zaszczytnym honorowym wyróżnieniem, przyznawanym przez Ministra Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej za szczególne działania lub zasługi na rzecz rynku pracy, polityki społecznej albo rodziny. Jest wyrazem uznania dla aktywnej, pełnej zaangażowania i oddania postawy wyróżnionego, najciekawszych i najbardziej wartościowych inicjatyw, nowatorskich osiągnięć oraz innowacyjnych projektów, a także rzetelności i ofiarności w podejmowanych działaniach.

 

Uroczystość wręczenia odznaki ks. prof. Kalinowskiemu, której dokonał Wojewoda Lubelski, pan dr hab. Przemysław Czarnek, odbyła się w dniu 14.07.2018 r. podczas Pikniku Rodzinno-Charytatywnego "Latamy dla Hospicjum Dobrego Samarytanina w Lublinie".

 

Serdecznie gratulujemy!

GALERIA ZDJĘĆ

II_Bieg_Charytatywny_z_logo

 

Instytut Nauk o Rodzinie i Pracy Socjalnej KUL we współpracy z Aresztem Śledczym w Lublinie oraz Hospicjum Dobrego Samarytanina

 

w dniu 23 czerwca 2018 r.

o godz. 9.00 organizuje

II Bieg Charytatywny.


W ramach projektu sponsorzy zobowiązali się do przekazania wsparcia finansowego na rzecz Hospicjum Dobrego Samarytanina w Lublinie

 

 

W Biegu, który odbędzie się na terenie Aresztu Śledczego wezmą udział więźniowie oraz pracownicy i studenci KUL.

 

 

 

Osoby i instytucje chcące jeszcze wesprzeć finansowo wydarzenie zapraszamy do kontaktu z Hospicjum Dobrego Samarytanina:
tel. 81 743 65 55
zarzad@hospicjum-samarytanin.pl

Afirmacja życia

 

 

Instytut Nauk o Rodzinie

i Pracy Socjalnej KUL
zaprasza na obchody


DNIA PATRONALNEGO INoRiPS KUL

 

21 marca 2018 r. (środa) 

Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II

Al. Racławickie 14

 

8.00 - Msza św. - Kościół Akademicki KUL

 

9.30 - Międzynarodowa Konferencja Naukowa "Afirmacja życia" - Centrum Transferu Wiedzy, piętro I, sala CTW-114

 

 

___________________________

Więcej o konferencji

 

Instytut Nauk o Rodzinie i Pracy Socjalnej

oraz

Siostry Urszulanki Unii Rzymskiej

w Lublinie

zapraszają na

 

sympozjum naukowe
w ramach Jubileuszu 100-lecia
przybycia Sióstr Urszulanek Unii Rzymskiej
do Lublina

DZIECKO, RODZIC, WYCHOWAWCA
w myśli św. Anieli Merici

__________________________
28 października 2017
r., godz. 10.00

Collegium Jana Pawła II, Aula C-1031

Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II

Lublin, al. Racławickie 14

 

 

DIALOG Z MŁODYMI O MAŁŻEŃSTWIE I RODZINIE

red. ks. Mirosław Brzeziński, ks. Jarosław Jęczeń, ks. Ryszard Podpora


Wydawca:Wydawnictwo Archidiecezji Lubelskiej "Gaudium"

ISBN: 978-83-7548-234-8

Stron: 328

Rok wydania: 2016

    czytaj więcej

 

 

  

Kierunek PRACA SOCJLANA
otrzymał certyfikat
Ogólnopolskiego Programu Akredytacyjnego
„Studia z Przyszłością”.

 

czytaj więcej...

 

   

  20 kwietnia br. przy Kościele Rektoralnym p.w. Wniebowzięcia NMP Zwycięskiej w Lublinie, powstał Ośrodek Wsparcia Dziecka i Rodziny im. św. Brygidy Szwedzkiej. Celem powstałego Ośrodka jest pomoc małżeństwom, dzieciom, młodzieży, rodzinom w tym, by rodzina była tym, czym jest ze swej natury i Bożego powołania. 

W ramach Ośrodka tę pomoc niosą psychologowie, pedagodzy, terapeuci, pracownicy socjalni, prawnicy i duszpasterze. Są to wolontariusze, którzy swoją wiedzą, doświadczeniem i troską o człowieka pragną służyć innym. W większości są to pracownicy naukowo-dydaktyczni Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II, w tym Instytutu Nauk o Rodzinie i Pracy Socjalnej.

 

Więcej o Ośrodku...