KONFERENCJA MÓZG W CZASIE

 
Studenckie Koło Neuronauk zaprasza na konferencję z okazji obchodów Dnia Mózgu: Mózg w czasie
Poniższy opis pochodzi z wydarzenia utworzonego na Facebooku przez Studenckie Koło Neuronauk:
 
Studenckie Koło Neuronauk to organizacja działająca na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim. Jej celem jest popularyzacja wiedzy o ludzkim mózgu, promowanie neuronauk, wspieranie badań naukowych, tworzenie platformy wymiany i zdobywania wiedzy oraz organizowanie wydarzeń tematycznych blisko związanych z zagadnieniami badań układu nerwowego. Jednym z takich wydarzeń będzie konferencja naukowa organizowana w dniach 19-20 marca 2024.
Chcąc szerzyć wiedzę o niezbędnym, a często, przez swoją oczywistość zapomnianym elemencie ludzkiego obcowania z rzeczywistością, zdecydowaliśmy się, aby konferencji przewodziło zagadnienie czasu, a szczególnie jego związku z jednym z najważniejszych dla nas organów - mózgiem. Zwracając uwagę na bieg wydarzeń, pęd codzienności i potrzebę uświadomienia wpływu czasu na mózg, a także pragnąc wspierać rozwój geniusza ludzkiego organizmu tematem wydarzenia został “Mózg w czasie”.

Marzec to szczególny miesiąc, gdyż właśnie wtedy, na całym świecie obchodzone są dni mózgu, w związku z tym, jako organizacja zajmująca się tematami neuronauk podjęliśmy się zorganizowania konferencji, która pozwoli nam na celebrację tego wyjątkowego dnia. Naszym zadaniem jest pokazać jak czas wpływa na zmiany, rozwój i degenerację mózgu oraz jak mózg przekształca nasze postrzeganie czasu. Żyjąc w czasie zapominamy jak upływ minut, godzin i dni zmienia nasz mózg oraz jak ważne jest, żeby dbać o jego funkcjonowanie.
Konferencja ma na celu poruszyć wątki: neurorozwojowej sekwencji czasu odpowiadając na pytanie: “Jak rozwijający się mózg ulega zmianom w określonych momentach życia?”; Neurodegeneracyjnych wyzwań czasu rozważając, w jaki sposób procesy starzenia wpływają na funkcjonowanie i zdrowie mózgu, oraz wątki neuroplastyczności, które zwracają naszą uwagę na kontekst zmian oraz adaptacji do naszego środowiska.
 
Dołącz do nas na social mediach, aby śledzić nasze dotychczasowe poczynania i być na bieżąco!
Wydarzenie realizowane przy wsparciu finansowym Gminy Lublin, w ramach Programu Lublin Akademicki.
Autor: Przemysław Tużnik
Ostatnia aktualizacja: 17.03.2024, godz. 15:57 - Przemysław Tużnik