Nagłówek

Duchowe przygotowanie do beatyfikacji Jana Pawła II
Jan Paweł II

Drugiego dnia każdego miesiąca Duszpasterstwo Akademickie Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II zaprasza do wspólnego duchowego przygotowania do beatyfikacji Sługi Bożego Jana Pawła II.

W środę 2 marca o godz. 20.00 w Kościele Akademickim KUL – kolejny etap przygotowania - MODLITEWNE CZUWANIE MŁODZIEŻY AKADEMICKIEJ MIASTA LUBLINA.

 

Poświęcenie kaplicy na Majdanku
krzyż
2 marca o godz. 12.00 w kampusie KUL na Majdanku JE bp Mieczysław Cisło odprawi Mszę św., po czym dokona poświęcenia znajdującej się na terenie kampusu kaplicy.

Od drugiego semestru rozpoczyna swoją działalność filia Duszpasterstwa Akademickiego KUL na Majdanku. Eucharystia będzie tam odprawiana codziennie o godz. 12.30.
Lublin 2016
ESK 2016
 W dniach 28 lutego - 2 marca na KUL zostanie przeprowadzona akcja zbierania podpisów popierających Lublin jako kandydata do Europejskiej Stolicy Kultury 2016 pt. Za!-loguj się!

Akcję w lubelskich szkołach, instytucjach i na uniwersytetach poprowadzą wolontariusze z programu Wolontariusz Europejskiej Stolicy Kultury Lublin 2016. Ma ona na celu upowszechnienie wiedzy na temat ESK oraz integrację społeczeństwa wokół tej idei.
Tydzień Eklezjologiczny na KUL
katedra
Koło Naukowe Teologów KUL zaprasza na XLIII Tydzień Eklezjologiczny pt. Albowiem wolą Bożą jest wasze uświęcenie - Kościół Świętych, Błogosławionych i Męczenników. Międzynarodowe sympozjum naukowe odbędzie się w dniach 3-5 marca.

Tegoroczna konferencja jest odpowiedzią na wydarzenia zaistniałe w Kościele, zarówno w Polsce, jak i na świecie: zbliżającą się beatyfikację Sługi Bożego Jana Pawła II i ogłoszenie przez Episkopat Polski roku 2011 Rokiem świętego Maksymiliana Marii Kolbego, męczennika.
Warsztaty Historyczne
warsztaty
Rusza cykl bezpłatnych WARSZTATÓW HISTORYCZNYCH dla maturzystów i licealistów oraz wszystkich zainteresowanych historią, na które zaprasza Instytut Historii Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II.

W najbliższą sobotę 5 marca można się dowiedzieć więcej o: historiografii i źródłach historycznych, mierzeniu czasu i biegu dziejów, obrazach i obrazkach w historii oraz greckiej filozofii i bizantyjskim przepychu.
Wirtualne wystawy
wystawa Na stronie internetowej Biblioteki Uniwersyteckiej KUL dostępne są prezentacje wystaw, jakie zorganizowano od początku 2000 roku w kawarnianej galerii oraz na IV piętrze Biblioteki, jak również pośmiertne wystawy twórców nauki i kultury.

Serdecznie zapraszamy do obejrzenia wystaw wirtualnych.

 Dział Informacji i Promocji, Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II, newsletter@kul.pl,  www.kul.pl