Nagłówek

Jubileusz 30-lecia reaktywacji Instytutu Pedagogiki KUL
pedagogika Dziś rozpoczął się Jubileusz 30-lecia reaktywacji Instytutu Pedagogiki KUL.
Do 6 kwietnia potrwa zorganizowana z tej okazji Międzynarodowa Konferencja Naukowa pt. Pedagogiczna wielowymiarowość rozwoju. Jednostka - przestrzeń społeczna - instytucja.

Jubileusz patronatem honorowym objęli: Zenon Kard. Grocholewski, Prefekt Kongregacji Wychowania Chrześcijańskiego oraz Prof. dr hab. Barbara Kudrycka, Minister Szkolnictwa Wyższego.

Pójdź za mną. Testament Jana Pawła II
testament W dniu 5 kwietnia o godz. 13.00 w Auli im. Kard. Wyszyńskiego odbędzie się projekcja filmu dokumentalnego „Pójdź za mną. Testament Jana Pawła II”.

Wstęp do filmu wygłosi ks. prof. dr hab. Alfred Wierzbicki, Dyrektor Instytutu Jana Pawła II KUL.
Po filmie odbędzie się spotkanie z reżyserem - Wandą Różycką-Zborowską.

Wstęp wolny.
Wizyta Ambasadora USA
USA 5 kwietnia wizytę w KUL złoży JE Ambasador USA w Polsce, Pan Lee Feinstein. Ambasador spotka się z Rektorem KUL, ks. prof. Stanisławem Wilkiem. Po oficjalnym spotkaniu z władzami uniwersyteckimi, Ambasador uczestniczyć będzie w spotkaniu ze studentami KUL.

Podczas spotkania ze studentami pod hasłem “Students’ Guide to Study in the US” będzie można dowiedzieć się  o możliwościach studiowania w USA, jak zdobyć fundusze na studia, jak dopełnić niezbędnych formalności. 
Żydzi na Zamojszczyźnie
synagoga Pracownia Literatury Polsko-Żydowskiej KUL i Fundacja Ochrony Dziedzictwa Żydowskiego zapraszają na Międzynarodową Konferencję Naukową pt. Historia i Kultura Żydów w Zamościu i na  Zamojszczyźnie, która odbędzie się w dniach 5-7 kwietnia w Zamościu.

Konferencja odbędzie się w renesansowej synagodze w Zamościu, odrestaurowanej przez Fundację Ochrony Dziedzictwa śydowskiego w ramach projektu „Rewitalizacja renesansowej synagogi w Zamościu na potrzeby Szlaku Chasydzkiego oraz lokalnej społeczności”.
Aktualia 2011
miłość

Koło Naukowe Studentów Psychologii KUL zaprasza w dniach 5-7 kwietnia  na XVIII Ogólnopolską Konferencję Aktualności Psychologicznych AKTUALIA 2011.

Tematem przewodnim konferencji będzie MIŁOŚĆ.

Występ charytatywny
charytatywnie Akademicki Punkt Wolontariatu KUL zaprasza 6 kwietnia o godz. 20.00 na występ charytatywny z udziałem Teatru Improwizacji No potatoes, Kabaretu Tenor z Katowic oraz Urszuli Kasprzak- Wąsowskiej z zespołem.

Występ odbędzie się w Auli im. Stefana Kard. Wyszyńskiego KUL.
Odnowa Parku Rusałka
rusałka W dniu 6 kwietnia o godz. 18:30, w Wojewódzkim Ośrodku Kultury w Lublinie (ul. Dolna Panny Marii 3, sala na I piętrze) odbędzie się pierwsze, otwarte spotkanie dotyczące odnowy Parku Rusałka w Lublinie.
Ma ono na celu znalezienie odpowiedzi na pytanie - jaki ma być Park Rusałka?

Współorganizatorem spotkania jest Instytut Architektury Krajobrazu KUL.
O radości
radość Instytut Jana Pawła II KUL, redakcja kwartalnika ETHOS zapraszają 7 kwietnia o godz. 17.00 do udziału w otwartym międzynarodowym seminarium interdyscyplinarnym O RADOŚCI.

Gośćmi spotkania będą prof. Adam Potkay wraz z małżonką prof. Monicą Brzezinski Potkay. Zaproszenie skierowane jest przede wszystkim do osób zainteresowanych literaturoznawstwem, filozofią, mediewistyką, teologią, filozofią kultury i antropologią literatury.
Bliżej emocji
huśtawka W dniach 7-8 kwietnia odbędzie się IV Ogólnopolska Konferencja Bliżej emocji organizowana przez Katedrę Psychologii Emocji i Motywacji oraz Towarzystwo Naukowe KUL.

W programie konferencji znajduje się panel dyskusyjny pt. Afekt i morale. Debata nad czynnikami osobowości, oraz wykład pt. Dwoje na huśtawce. O dynamice emocji.
Warsztaty matematyczne
liczby Studenckie Koło Matematyków KUL zaprasza Maturzystów na Matematyczne Warsztaty Maturalne, które odbęda się w dwa kolejne piątki 8 i 15 kwietnia.

Zajęcia w ramach Warsztatów będą bezpłatne, a poprowadzą je członkowie Studenckiego Koła Matematyków KUL przy udziale wykładowców posiadających certyfiakty egzaminatora egzaminu maturalnego z matematyki.
Spotkanie z Kleinertem
Kleinert Instytut Filologii Germańskiej KUL zaprasza 8 kwietnia o godz. 11.40 na spotkanie z poetą z Berlina, Paulem Alfredem Kleinertem (Gmach Główny, sala GG-110).
II seria rekolekcji wielkopostnych
Kawa W dniach 11-14 kwietnia w Kościele Akademickim KUL odbędzie się II seria rekolekcji wielkopostnych. Poprowadzi je ks. Przemysław „Kawa” Kawecki.

Nauki rekolekcyjne będą głoszone podczas Mszy św. o godz. 12.15, 17.00, 20.00.
Mikroświat
nicień Jury konkursu fotografii mikroskopowej wybrało do kalendarza firmy ZEISS na rok 2011 dwie mikrofotografie wykonane przez pracownika Laboratorium Mikroskopii Elektronowej KUL, Emila Ziębę.
W konkursie brało udział kilkaset fotografii z różnych ośrodków naukowych świata.
Pierwsza z wybranych fotografii przedstawia tylną część ciała nicienia z gatunku Steinernema feltiae, druga fragment pedipalpy kleszcza pospolitego (Ixodes ricinus).
DHC Katolickiego Uniwersytetu Péter Pázmány w Budapeszcie
Pazmany Z radością informujemy, że Ojciec Prof. dr hab. Bronisław Wenanty Zubert OFM, pracownik naukowy Wydziału Prawa, Prawa Kanonicznego i Administracji KUL, został doktorem honoris causa Katolickiego Uniwersytetu Péter Pázmány w Budapeszcie. Uroczystość wręczenia tytułu odbędzie się 5 maja 2011 r.

Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II, Dział Informacji i Promocji, newsletter@kul.pl,  www.kul.pl