TURNIEJ SIATKÓWKI PLAŻOWEJ IM. PROF. CZ. MARTYNIAKA - 23.06 br.

23.06.br. na boiskach plażowych KUL zorganizowany został Turniej im. prof. Cz. Martyniaka w siatkówce plażowej kobiet i mężczyzn o Puchar JM Rektora KUL. Turniej ten wpisał się w stały kalendarz imprez sportowych, a w tym roku przypada jego okrągła rocznica, bowiem pierwszy turniej zorganizowano w 1958 r. czyli 60 lat temu. Upamiętnia on postać zmarłego tragicznie wybitnego profesora i sportowca KUL, pierwszego prezesa AZS Lublin - Czesława Martyniaka. Swoją obecnością wydarzenie zaszczycili członkowie rodziny zmarłego: Bożena i Wojciech Charzyński (Bożena-córka profesora), prof. dr hab. Biruta Skrętowicz (córka profesora), ks. dr hab. Rafał Charzyński (wnuk profesora) a także prezes Wojewódzkiego Związku Piłki Siatkowej w Lublinie Krzysztof Iwańczuk oraz kierownik SWFiS KUL w latach 1976-2005 Stanisław Dobosz.

Do turnieju zgłosiło się 6 par kobiecych oraz 16 męskich.Wśród uczestników nie zabrakło zawodników, których znamy z występów na parkietach II ligowych. W turnieju kobiet (grano do dwóch wygranych setów) zwyciężyła para Dominika Miazga/Dominika Wawerska, która pokonała w finale parę Zuzanna Bielak/Patrycja Wawerska wynikiem 2:0. W meczu o III miejsce Konstancja Ligienza/Weronika Górzyńska pokonały duet Maryla Martyna/Daria Nowicka 2:1. W finale mężczyzn (rozgrywano jeden set do 21 punktów) zwyciężyła para Rafał Gosik/Jakub Guz którzy pokonali parę Arkadiusz Orlik/Grzegorz Turbiarz (21:15). W meczu o III miejsce zwyciężyli:Maciej Kołodziejczyk/Cezary Kostaniak, którzy pokonali parę Krzysztof Gontarz/Kacper Strzałkowski (21:18).

Turniej został zorganizowany dzięki wsparciu finansowemu Towarzystwa Przyjaciół KUL.

2018-06-25

Konsultacje nauczycieli SWFiS w okresie 18-29.06. br.

Konsultacje nauczycieli Studium WF i Sportu w okresie od 18 do 29 czerwca br. odbywać się będą wg poniższego harmonogramu:

Turniej Szachowy u Puchar JM Rektora KUL -wyniki

3.03.2018 r. w holu Collegium Norwidianum Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II odbył się Jubileuszowy Turniej Szachowy o Puchar JM Rektora KUL, zorganizowany z okazji 100-lecia Uczelni. Wzięło w nim udział 37 zawodników (m.in. z Lublina, Białegostoku, Lubartowa, Tomaszowa Lubelskiego, Ożarowa, Żółkiewki, Krynki). Swoją reprezentację miał także KUL, w składzie której znaleźli się: pracownicy - dr hab. Janusz Bień (prof. KUL), ks. dr hab. Sławomir Pawłowski (prof. KUL) a także studenci - Karolina Zarębska, Oktawian Nalepa, Dominik Szurgot, Mateusz Niedziela, Jakub Soszka, Piotr Biłgorajski.

Turniej rozegrany został w pięciu kategoriach. Wysoki poziom turnieju, wyrównane pojedynki sprawiały, że walka o zwycięstwo toczyła się praktycznie do ostatniej rundy.