Konferencja naukowa pt. Samorząd terytorialny w Polsce i w Niemczech. Przeszłość i teraźniejszość

Wydział Nauk Społecznych KUL, Fundacja Korada Adenauera oraz Fundacja Rozwoju KUL zorganizowały 16 października 2012 r. konferencję naukową pt. Samorząd terytorialny w Polsce i w Niemczech. Przeszłość i teraźniejszość.

Czytaj dalej...

Spotkania studentów I roku Politologii KUL z parlamentarzystami i radnymi

W semestrze letnim roku akad. 2011/2012 w ramach zajęć z przedmiotu "Marketing polityczny" prowadzonych przez dr Agnieszkę Łukasik-Turecką,

Czytaj dalej...

"Między boskim a cesarskim(?). Religia w polityce światowej". Konferencja międzynarodowa

W dniach 24-25 maja br Katedra Stosunków Miedzynarodowych zorganizowała międzynarodową konferencję naukową pt. "Między boskim a cesarskim(?). Religia w polityce światowej".

Czytaj dalej...

Nowa publikacja: Normative Influence. The European Union, Eastern Europe and Russia

Ukazała się w języku angielskim nowa książka: Małgorzata Klatt, Tomasz Stępniewski, Normative Influence. The European Union, Eastern Europe and Russia, Wydawnictwo KUL, Lublin-Melbourne 2012, ss. 172

Więcej informacji


Seminarium naukowe

Instytut Europy Środkowo-Wschodniej oraz Instytut Politologii KUL we współpracy z Fundacją Rozwoju KUL, Fundacją Konrada Adenauera zorganizowali seminarium naukowe pt. Polsko-niemiecka współpraca na rzecz demokratyzacji i integracji Europy Wschodniej z Unią Europejską

Czytaj dalej...

Bałkany oczami studentów Politologii KUL

W dniach 14-21 kwietnia 2012 roku studenci z I, II i III roku Instytutu Politologii KUL wraz z opiekunami: dr. Janem Musiem i dr. Tomaszem Stępniewskim uczestniczyli w obozie naukowym pt. „Historia konfliktów na Bałkanach i jej następstwa”, który odbywał się na Bałkanach (Bośnia i Hercegowina, Serbia).

Czytaj dalej...

Propaganda w systemach demokratycznych i niedemokratycznych

Katedra Historii Współczesnej i Ruchów Społecznych, Instytutu Politologii KUL, zorganizowała konferencję naukową pt. "Propaganda w systemach demokratycznych i niedemokratycznych", która odbyła się w dniach 30.11-01.12.2011 roku.

Czytaj dalej...

Polska i Unia Europejska wobec światowego kryzysu gospodarczego

Katedra Stosunków Międzynarodowych Instytutu Politologii KUL zorganizowała seminarium naukowe pt. Polska i Unia Europejska wobec światowego kryzysu gospodarczego, które odbyło się 18 października 2011 r. 

Czytaj dalej...

Wyjazd na Ukrainę

W dniach 20-22 maja 2011 roku studenci I i II r.  Politologii odwiedzili Żółkiew i Lwów. Wyjazd miał charakter naukowy, przy okazji świetnie zintegrował grupę. 

Czytaj dalej...